Якщо ви зважилися на установку каміна у своїй міській квартирі або заміському домоволодінні, то ця публікація для вас! Ми зібрали більше шістдесяти цікавих образів дизайн-проектів приміщень, в яких обладнаний камін. Дивно, наскільки багато креативних ідей можна здійснити при організації такого практичного, функціонального предмету інтер’єру як камін або домашній вогнище. Сама конструкція може бути виконана і оформлена в різних стилістичних напрямках, камін може виступати як центром фокусування уваги, так і фоном для інших предметів інтер’єру та декору, не відволікаючи погляди на себе. Все залежить від вашої фантазії або ідей вашого дизайнера, і, звичайно, від фінансових можливостей.

У разі якщо ваш камін буде функціонувати на природному паливі, а не працювати від електрики, необхідно з’ясувати можливість установки воздуховода. Для заміських домоволодінь подібні конструкції, як правило, не зустрічають перешкод, з міським багатоквартирним житлом можуть виникнути складності. Вам буде потрібно узгодження відповідних органів БТІ у вашому районі.

Отже, всі організаційні питання позаду і можна приступити до планування дизайну каміна. На цьому етапі необхідно визначитися зі стилем, в якому буде виконаний та оформлений ваш домашній вогнище. Необов’язково модель каміна повинна збігатися зі стилістикою приміщення, в якому він знаходиться, особливо, якщо ви вирішили привернути увагу до вогнища, зробивши його координаційним центром простору. Наприклад, мінімалістський стиль оформлення каміна може підійти майже до будь-якому приміщенню в сучасній стилістиці. Класичний зовнішній вигляд каміна також володіє певною універсальністю і для міського житла буде доречний у багатьох випадках. Для заміських домоволодінь частіше дизайнери пропонують стилістику кантрі, але це не означає, що у рамках міської приватного будинку камін, облицьований каменем, не зможе вписатися в сучасний інтер’єр вітальні або спальні.

Розглянемо на конкретних прикладах, який може бути вид виконання каміна, як може поєднуватися з меблями і обробкою приміщення і для яких кімнат обрати ту чи іншу модель.

Класичний стиль у виконанні каміна

Всі домовласники прекрасно розуміють, що класика знаходиться поза часом. Строгий, але при цьому привабливий зовнішній вигляд оформлення каміна буде популярний завжди. До того ж класичний образ домашнього вогнища нескладно комбінувати в рамках сучасного приміщення.

Строгість ліній і форм, чіткість геометрії, нейтральна колірна палітра – усе це класичний вигляд каміна, який буде вельми респектабельно виглядати в рамках сучасної вітальні як заміського, так і міського житла. Іноді простору навколо каміна прикрашають молдингами або ненав’язливій ліпниною, але в досить жорстких рамках, без надмірностей.

У класичних варіантах каміна можна часто зустріти камінні полиці, заповнені предметами декору або елементами колекціонування. Над вогнищем іноді вішають художні твори, панно, розміщують мозаїчні або навіть вітражні композиції, але в стриманій колірній палітрі. Настінні світильники також можуть виступати не тільки предметами освітлення, але і сполучною ланкою між оформленням каміна і всього інтер’єру кімнати.

Світла палітра в обробці каміна відповідає колірній гамі приміщення, не виділяючи його, але і не задвигая на другий план. З допомогою молдингів і настінних плінтусів вдалося створити невелику камінну полицю для аксесуарів і предметів декору.

Ще один приклад схожої конструкції та оздоблення каміна в класичному стилі з використанням молдингів і карнизів. Поверхня безпосередній близькості до вогню можна облицьовувати натуральним або штучним каменем. Безумовно, обробка мармуровою плиткою виглядає найбільш розкішно і прослужить довгі роки.

Іноді вогнетривка цегла, з якого викладені стінки каміна не піддають штукатурці, залишаючи оригінальну кладку. В цьому випадку проводиться затирка швів і розшивка. Поверхню цегляної кладки можна обробити розчинами сірчаної або соляної кислоти, щоб колір матеріалу став більш насиченим, яскравим. Поверхня димоходу в даному випадку облицьована пофарбованими дерев’яними панелями, які були використані при обробці стелі.

Класичний стиль оформлення каміна включив в себе і елементи стилістики бароко. Колони, ніша для декору, склепінчаста конструкція, ковані захисна заслінка вогнища – все працює на створення дійсно розкішного каміна, здатної відвернути увагу від шикарної обстановки заміської вітальні.

Мінімалізм в оформленні вогнища

Враховуючи схильність сучасного стилю до мінімалізму, таке строге оформлення каміна без декору, буде гармонійно вписуватися в інтер’єр вітальні, спальні чи їдальні.

У цій вітальні камін повністю схований за фальш-панеллю без виділення простору димоходу. Сувора облицювання керамічною або кам’яною плиткою, в рідкісних випадках керамогранітом, бетонне або металеве покриття – найбільш часто вживані види обробки.

Незважаючи на те, що вітальня заміського будинку виконана не в мінімалістському стилі, оформлення каміна було виконано в максимально простому вигляді – за допомогою пофарбованої бетонної штукатурки. Глибокий природний колір каміна відповідає спектру кольорів інтер’єру, але при цьому виступає темним контрастною плямою.

Білосніжна оздоблення вітальні повторилася й при оформленні простору довкола каміна. Мінімалістська модель оформлення допустила лише невеликі включення сіруватих відтінків.

Сувора темна обробка каміна стала контрастним фокусною центром у вітальні з нейтральною колірною палітрою. Ніщо в оформленні каміна не відволікає від загальної спокійної атмосфери приміщення.

Строга й лаконічна облицювання каміна з допомогою кам’яної плитки нейтральних відтінків – ідеальний варіант для контрастного інтер’єру в чорно-біло-сірих тонах.

Як правило, камінне простір має виступ по відношенню до стіні, але в цій мінімалістської вітальні осередок розташований в ніші, яку при бажанні можна закрити нішею-купе. Виступ перед каміном можна використовувати як місце для сидіння або відкриту полицю, а невелику нішу — як дровітні.

Величезний камін, обшитий сталевими листами, пофарбованими в чорний тон, зможе витримати», мабуть, тільки дійсно просторе приміщення з нейтральною обробкою, великими вікнами, великою кількістю природного світла і обстановкою в мінімалістському стилі.

Ще один приклад аналогічного каміна, але вже менших розмірів і в світлій колірній гамі.

Цікавим варіантом розташування каміна для мінімалістської вітальні може стати кутове виконання вогнища, сувора оздоблення якого не відволікає від головного – спостереженням за вогненним полум’ям.

Оригінальність виконання, чіткість і плавність ліній, нейтральна природна палітра – усе в цьому каміні виважено та збалансовано.

В обробці цього каміна, розташованого майже на вході в будівлю, немає нічого зайвого – скромна облицювання за допомогою глянцевої плитки «метро» і невеликий подіум для камінних аксесуарів. У дусі вітальні з мінімалістської обстановкою і камінне простір відрізняється строгістю і скромністю.

Камін у стилі кантрі

Сільська або сільська стилістика передбачає, перш за все, оформлення простору навколо каміна з допомогою природного або штучного каменю, іноді з використанням деревини. Але це не означає, що кам’яне облицювання можлива тільки в заміському житлі. У рамках міських приміщень оздоблення каменем може бути успішно інтегрована в сучасний інтер’єр.

В цю класичну вітальню дуже вдало вдалося впровадити кам’яну обробку каміна. Завдяки однотонної сірої панелі каменю, весь простір каміна не сильно виділяється в традиційній обстановці приміщення, але при цьому не можна сказати, що зовсім не привертає уваги, адже крім вогнища, над каміном розташована TV-зона.

Аналогічний варіант виконання каміна для сучасної вітальні з дозованим застосуванням елементів кантрі. І знову сірий облицювальний камінь відмінно гармонує з вбудованою комбінованою системою відкритих і закритих стелажів в аналогічній колірній гамі.

У випадку з штучним вогнищем, оздоблення каміна можна проводити і за допомогою дерев’яних панелей або рейок. Елементи з різних порід деревини, якими облицьовано простір навколо вогнища, відмінно поєднуються з меблями і обробкою кухонного фартуха цієї кухні-їдальні.

Цієї світлої еклектичною вітальні потрібен був камін, не привертає великої уваги, тому цегельну кладку штучно зістарили, частково вибіливши. Окрасою каміна стала дерев’яна поличка, пофарбована в білий колір і художня роботи непомітних відтінків.

Складно уявити в цій еклектичною вітальні з великою кількістю дерев’яних меблів і предметів декору камін з будь-якої іншої облицюванням крім кам’яної обробки.

Східні мотиви в цьому кантрі-каміні виразилися в облицюванні з допомогою керамічної плитки з колоритним орнаментом. Незвичайний дизайн каміна відмінно вписався в обстановку вітальні, буяє нетривіальними інтер’єрними рішеннями.

Кантрі-камін у сучасній вітальні – це особливий предмет інтер’єру. На тлі яскравої палітри стін і стелі, активної забарвлення текстилю, сірий облицювальний камінь виглядає акцентно, що само по собі дивно. Крім фактурного різноманітності, колірних сплесків, камін виконує ще й функцію симетрії, будучи координаційним центром, навколо якого розташовуються книжкові полиці, системи зберігання та інша меблювання.

Оздоблення каміна дерев’яними дошками стала органічним доповненням просторої вітальні в стилі лофт, сусідство з стельовими балками з дерева закінчило гармонійну композицію приміщення.

Просторого простору каміна вистачило не тільки на вогнище і камінну полицю з декором, але і на містку стіс. Невеликий виступ служить подіумом для камінних аксесуарів і може вступати як місце для сидіння, якщо домочадцям потрібно зігрітися біля вогню.

Рустикальний виконання оздоблення каміна, безумовно, пожвавило досить нейтральну обстановку вітальні, в оздобленні якої переважало забарвленої і ламіноване дерево.

Ще один приклад кантрі-каміни на тлі світлої оздоблення вітальні. Примітно, що відтінки кам’яної кладки були повторені в оббивці м’яких меблів.

Камін в спальні, виконаний в стилі кантрі зустрічається не так часто. Але завжди справляє сильне враження. Кам’яна кладка в кампанії з дерев’яною рустикальної камінною полицею створюють сільський характер обстановки, що може стати ідеальним варіантом для кімнати в заміському будинку.

Рустикальний виконання каміна з великими каменями, які практично не піддалися обробці – не єдиний незвичайний предмет цієї еклектичної вітальні з ухилом в кантрі стилістику, але і не можна сказати, що він губиться в багатоманітності дизайнерського декору, оригінальних предметів меблів і незвичайної обробки.

Ще один приклад рустикального каміна на цей раз розташованого у вітальні, поєднаної з ігровою зоною. Ні що так не додає брутальності і деякою первісності приміщенню, як грубувата кам’яна кладка і дерев’яні балки в інтер’єрі.

Камін, будований в скляну стіну – нечасте дизайнерське рішення в сучасних інтер’єрах. Але для цієї вітальні, розташованої на заскленій веранді заміського домоволодіння, він став найкращим варіантом виконання.

Камін з елементами кантрі в їдальні – нечасте дизайнерське рішення, але заміські будинки з їх просторими приміщеннями можуть собі дозволити таку розкіш, як вогнище і в обідній зоні.

Вогнище в стилі модерн

Коли під словом модерн розумілося все нове і прогресивне. В наші дні модерн стилістика проявляється у контрастних колірних рішеннях з використанням спокійних природних відтінків, застосування нетривіального декору, дзеркальних і скляних поверхонь, різноманітних фактур в межах одного приміщення.

Камін значних розмірів, облицьований з допомогою азбестоцементних листів і оздоблений кам’яним помостом, став центром фокусування уваги в цій просторій вітальні в стилі модерн.

Простір біля каміна можна просто зашити гіпсокартоном і пофарбувати вогнетривкою фарбою, а поблизу вогнища зробити облицювання за допомогою нержавіючої сталі, камінна полиця з такого ж матеріалу послужить прикрасою.

Оригінальний у виконанні, нейтральний з точки зору колірних рішень, але при цьому притягує погляди, цей камін буквально перевернув зовнішній вигляд вітальні в стилі модерн.

Камін, вбудований в кут кімнати заощадить чимало місця, а облицювання за допомогою мозаїчної плитки дозволить здійснити будь-які колірні рішення, нанести геометричний орнамент або навіть художнє зображення.

Нетривіальний підхід в облаштуванні вогнища відбився у вбудованому в нішу з гіпсокартону каміні у вигляді ілюмінатора. Суворе, але при цьому контрастне виконання вносить різноманітність в білосніжну обробку приміщення, надаючи йому персоналізований, оригінальний зовнішній вигляд.

Рельєфний малюнок на поверхні каміна не тільки вніс скульптурне різноманітність в обстановку вітальні бібліотеки, але і надав їй відтінок близькості до природи. Подібний дизайн може бути вдалим прикрасою як заміського, так і міського приміщення.

Двосторонній камін

Подібні оригінальні моделі зазвичай встановлюють на межі двох зон в межах одного приміщення. Дуже зручно, якщо спостерігати за вогнем у вогнищі можна з вітальні і, відокремленої за допомогою стіни-ширми з каміном, спальні.

Цей двосторонній камін, облицьований каменем, є частиною колони-ширми між приміщеннями вітальні і кухні-їдальні. амін з двома прозорими стінками з вогнетривкого скла служить не тільки для зонування простору, але і є координаційним центром приміщення, навколо якого вишикувалася вся концепція інтер’єру.

Ще один приклад каміна в ширмі, що розділяє приміщення на зони. На цей раз камін має мінімалістське виконання, він практично позбавлений декору, лише невелика полку розбавляє однотонний, строгий зовнішній вигляд простору навколо вогнища. Камін вельми органічно вписаний в стилістику приміщення, його палітра повторює відтінки, використані в дизайні вітальні і прилеглого простору сходів.

А цей двосторонній камін оформлений в стилі кантрі. Світла, пісочна палітра каменю відмінно гармонує з темно-сірою затіркою і повторює відтінки, використані в обробці просторій їдальні.

А це приклад двосторонньої абсолютно прозорого каміна, який більше схожий на величезний акваріум, що займає простір від підлоги до стелі. Подібне споруда здатна стати родзинкою будь-якого інтер’єру, але в стилістиці модерну буде виглядати найбільш органічно.

Ще один двосторонній камін, що розділяє зони вітальні та їдальні став частина досить товстої стіни, у просторі якої захований димар. Облицювання за допомогою штучного каменю не тільки урізноманітнила колірну гаму приміщення, але і привнесла нові фактурні відчуття.

Змішання стилів інтер’єру і кантрі в оформленні цього незвичайного двостороннього каміна принесло дивовижні плоди, образ вийшов незабутнім, нетривіальним і прогресивним. Але, безумовно, для подібних конструкцій необхідно просторе приміщення по обі сторони від каміна.

Ще один камін в стилі лофт з прозорими стінками для спостереження за вогнем з двох приміщень, розділених великою колоною-ширмою. Нейтральність і строгість оздоблення приміщення знайшла відображення і при оформленні простору каміна.

Оригінальне виконання каміна, за яким можна спостерігати з вітальні і кухні, яка поєднує функції їдальні, став окрасою всього приміщення. Очевидно, що такий яскравий і самобутній інтер’єр простору потребував нетривиальном підході до організації сімейного вогнища.

Невеликий оригінальний камін буквально вписаний у широку стіну-стійку, що розділяє два приміщення. Облицювання за допомогою керамічної плитки, стилізованої під кам’яну кладку, задала тон всій обстановці простору.

Теги: Вітальня