Адже кожен погодиться, що зайти в квартиру з авторським ремонтом, куди приємніше ніж туди де ремонт не робився з часів війни… Штукатурка кришиться, побілка сиплеться на голову і розетки іскрять — ось чого хочеться менше всього коли приходиш додому втомлений. Ну і яке ж рішення проблеми ? Звичайно ж робити ремонт.

Ремонт — поняття широке… Який ж робити ремонт ? Капітальний, косметичний, авторський ремонт з складанням дизайн-проекту, або ж повна перепланування з перестановкою несучих перегородок. Тут звичайно все залежить не тільки від вашого бажання, але і від ваших фінансів, так як ремонт — справа дуже непристойне.

Види ремонту квартир

 • Косметичний ремонт — це поверхневе облаштування приміщення. Зазвичай нові шпалери клеются на старі зверху, а стелі фарбуються не перешпаклевываясь. Такий ремонт не передбачає заміни вікон та дверей на нові. Їх просто перефарбовують емаллю. Електропроводка та сантехнічні комунікації зазвичай не змінюються.
 • Капітальний ремонт — це повний комплекс робіт з поліпшення стану приміщення і заміною всіх комунікацій. Такий ремонт включає в себе демонтаж всієї старої обробки, електропроводки, сантехнічних комунікацій, старих дверей, вікон і опалювальних систем з подальшою їх заміною.
 • Реконструювання — це один з видів капітального ремонту, але в більш ускладненою формою. Такий ремонт, крім внутрішньої обробки включає в себе повне або часткове зміщення міжкімнатних перегородок, об’єднання двох чи більше кімнат в одну.
 • Авторський ремонт — це диво дизайнерської думки. В такій роботі, крім обробників бере участь ціла команда: майстри по металу, вітражисти, геральдисти, майстри по склу, майстри по каменю, дизайнери, скульптори та художники.
 • Основні етапи ремонту

  Підготовчі роботи. Найперше, з чого починається капітальний ремонт — це роботи по демонтажу. Демонтувати потрібно всю стару обробку, плитку, электоропроводку , сантехнічні комунікації, старі двері і вікна — це всі підготовчі роботи. Перш ніж почати обробку, необхідно встановити нові сантехнічні комунікації, провести нову електропроводку, замінити старі радіатори і залити стяжку на підлозі по маяках. Стяжка заливається для того, щоб вирівняти підлогу по рівню і захистити сантехнічні труби, які розташовуються на підлозі, від механічних пошкоджень.

  Оздоблювальні роботи та оштукатурювання стін

  Внутрішнє оздоблення в приміщеннях починається зі штукатурних робіт. Штукатурення стін виконується по маяках, з метою їх вирівнювання. Існує безліч видів штукатурок, за допомогою яких можна виконати штукатурні роботи.
  Розглянемо основні з них :

  Гіпсова штукатурка. Такий вид штукатурки дуже добре підійде для оздоблення всередині житлового приміщення, так як гіпс є екологічно чистим матеріалом і добре зберігає тепло. Найважливіше якість гіпсової штукатурки — це пористість, повітропроникність. Це означає що стіни будуть добре вентилюватися і у вашому домі завжди буде панувати комфортний мікроклімат.

  Цементно-піщана штукатурка. Таку штукатурку не бажано застосовувати всередині приміщень, так як цемент не є екологічно чистим матеріалом. Основна перевага такої штукатурки — це міцність.

  Вапняна штукатурка. Вапняна штукатурка за своїми властивостями дуже схожа з гіпсовою, але є одна основна відмінність — це висока водоотталкаваемость вапняної штукатурки, що безсумнівно є плюсом. Щоправда, є і ряд мінусів : сильно роз’їдає руки (працювати потрібно тільки в рукавичках), погано тримається на стіні, що істотно ускладнює роботу.

  Розглянемо процес оштукатурювання стін по маяках

  Малярні роботи

  До малярних робіт відноситься ошпаклевывание стін і стель, фарбування і поклейка шпалер, наклеювання і фарбування фризів в кутах між стіною і стелею. Для внутрішніх приміщень використовують водоемульсійну фарбу — вона екологічно чиста і не має запаху. Що стосується шпалер, то їх існує дуже багато різновидів. Розглянемо найпоширеніші з них.

  Вінілові шпалери
  Такі шпалери використовують у приміщеннях з підвищеною вологістю — у ванній, на кухні, в їдальні. Вони складаються з двох шарів паперу і полівінілу. Ці шпалери дуже стійкі до миття і зовсім не вибагливі.
  Флізелінові шпалери
  Шпалери такого типу найчастіше використовуються в обробці. З ними дуже легко працювати, до того ж вони мають високу повітропроникність, що дозволяє стінам»дихати».
  Паперові шпалери
  Шпалери на паперовій основі, є самими екологічно чистими серед всіх інших видів, так як крім целюлози нічого в собі не містять. З цієї причини їх зазвичай клеют в дитячих кімнатах. Правда в них є один дуже неприємний мінус — з ними дуже важко працювати.

  • Розглянемо детальніше за різновидів шпалер на відео

  Кладка плитки

  На сьогоднішній день в магазинах існує величезна кількість плитки — на будь-який смак і гаманець. Найчастіше використовується плитку з керамогранита, так як вона володіє високою міцністю і невибаглива в роботі. Якщо поверхня на яку належить класти плитку ідеально рівна, можна використовувати мозайку. Така плитка виглядає на стіні дуже дорого і оригінально, але в роботі дуже вибаглива.

  Підлогові покриття

  Після завершення оздоблювальних робіт, саме час зайнятися вибором підлогового покриття. Їх в магазинах існує дуже великий вибір і підбирати матеріал необхідно суто під приміщення. У спальні краще використовувати натуральні покриття, такі як корковий підлогу або паркетна дошка. Для кухні та ванної ідеальним варіантом вважається плитка. В вітальню або передпокій можна покласти ламінат або залити наливним 3-Д підлогою. Всі матеріали мають як свої переваги, так і недоліки. Розглянемо детальніше на відео:


  Наскільки б ремонт вашої квартири не був дорогим, головне щоб все було підібрано зі смаком.