Напевно, кожна людина, має у власності приватний будинок, мріє про те, щоб роздобути додаткові квадратні метри. Виходом із ситуації стане будівництво мансарди, однак її ще треба правильно обладнати, провести обробку. Як саме використовувати мансарду, вирішується в індивідуальному порядку, адже тут можна спорудити як спальню, так і особистий кабінет або дитячу.

белые стены мансарды в сочетании с яркими элементами декора декор из натуральных материалов в оформлении мансарды деревянная вагонка в отделке мансарды Стіни

Утеплення

Спочатку потрібно зайнятися утепленням стін мансарди для того, щоб мінімізувати теплові втрати, зробити це приміщення комфортним, теплим і затишним для себе або інших членів сім’ї. Для утеплення краще всього використовувати мінеральну вату. Починається процес з укладання гідроізоляційного шару, що кріпиться внапуск за допомогою вбитих рейок і спеціального степлера для будівельних робіт.

Після цього слідує вибір розташування стін, залежно від чого гідроізоляційний матеріал укладають між кроквами. При цьому важливо залишити зазор, щоб повітря могло циркулювати.

Якщо є цегляна перегородка, утеплювач повинен кріпитися з обох сторін. Всередині утеплювач укладається з шаром гідроізоляції, а на зовнішній стороні поверх них монтують вагонку або гіпсокартон. Утеплення схилів не потрібно, а от прокладання шару гідроізоляції обов’язкова, так як це убезпечить мансарду від підвищеної вологості.

мансарда с кирпичной стеной в отделке

Підготовка та використання перегородок

Якщо приміщення мансарди буде поділений на кілька зон, то необхідно застосування перегородок, які потрібно підготувати. У цьому випадку від підлоги і до останнього бруса на стелі встановлюють дошку, товщина якої становить близько двох сантиметрів, а ширина не більше 15 сантиметрів. Після цього потрібно виконати установку брусків, які кріпляться горизонтально. Перегородку потрібно обшити дошками, залишаючи невеликі зазори, а з внутрішньої сторони закріпити теплоізоляційний і гідроізоляційний матеріали.

Після того, як всі роботи були проведені можна зайнятися обробкою мансарди гіпсокартоном. В якості перегородок використовують дерев’яні підстави або ж швелер.

мраморная отделка стен в мансардном помещении необычное оформление стены в мансардной комнате

Обшивка гіпсокартоном

Процес обшивки дуже простий і зрозумілий кожному, тому впоратися з ним можна самостійно. Спочатку обшиваються фронтони і скати, після чого можна приступати до обробки стелі.

Під час обшивки скатів на кроквах встановлюються дерев’яні бруски, відстань між якими повинна складати близько одного метра. У ці прогалини встановлюються горизонтальні бруси, після чого проводиться монтаж гіпсокартону, а щілини й діри закладаються підручними матеріалами.

Обшивка OSB плитою

Гідність цих плит полягає у тому, що не потрібно тривалий процес підготовки, адже монтаж можна проводити, прикріплюючи плити безпосередньо до крокв. Простіше кажучи не потрібно споруджувати і встановлювати додатковий каркас, що істотно заощадить дорогоцінний час. Для того, щоб закріпити панелі можна використовувати цвяхи, але перед монтажем треба перевірити поверхню, вона повинна бути гладкою і рівною. Для внутрішньої обшивки використовуються шліфовані вироби.

Використання сучасних OSB-плит відкриває нові можливості, адже обробити стіни мансарди всередині можна тканиною або шпалерами. Перш, ніж наносити шпалери поверхня грунтується. В якості альтернативи можна використовувати фарби на маслянистої або акриловій основі. Водоемульсійну фарбу не бажано використовувати, вона може пошкодити матеріал або ж вигнути його.

Обшивка фанерою

Простий і доступний варіант для обробки стін мансарди – застосування звичайної фанери. Як завершальних робіт фанеру можна покрити шпалерами або фарбою. Ширина фанери повинна становити не більше, ніж півтора сантиметри, а її довжина може коливатися від 1,5 до 2,5 метрів, товщина при цьому становить 5 міліметрів.

При виборі фанери потрібно віддати перевагу влагостойкому варіанту. Встановлюється фанера на каркас з допомогою саморізів або цвяхів з невеликими проміжками. Якщо ж фанера має шпунтовані краю, то зазори не потрібні. Спочатку оздоблення фанерою проводитися, починаючи з фронтонів і скатів, після чого обшивають стелю.

Обшивка вагонкою

Вагонка – самий популярний варіант для внутрішньої обробки горищного приміщення. Спочатку її нарізають, після чого кріплять до дерев’яного каркасу цвяхами в місцях стику. Після установки кожного аркуша потрібно перевіряти розташування матеріалу рівнем. Якщо ця процедура не буде проведена, то перекосу не уникнути. Після того, як обробка вагонкою була завершена, поверхня покривається лаком.

finished-attic-home-theater-eclectic-with-media-room-industrial-club-chairs

Стеля

Спочатку потрібно визначити висоту стель, оптимальний варіант 2,2 метра. Якщо стеля вище, то це буде не зовсім доречно, якщо нижче, то високий чоловік буде відчувати дискомфорт, а установка шаф стане проблематичною.

Спочатку заміряється відстань від стропил до підлоги, після чого починається пристрій підстави стелі. Між кроквами встановлюють брусок, для міцності вони встановлюються через кожні 70-90 сантиметрів.

Готовий стелю можна обшити деревом, гіпсокартоном. Не варто забувати про тепло і гідроізоляції, вони обов’язкові. На завершення можна зробити натяжні стелі або ж покрити поверхню дерева лаком.

оригинальные идеи для отделки мансарды отделка и декор мансарды из натуральных материалов отделка из комбинированных материалов отделка из натурального дерева в мансарде отделка мансардного помещения в светлых тонах отделка мансарды в коричнево-белых тонах отделка мансарды в современном стиле

Підлога

Для того щоб утеплити підлогу можна використовувати різні матеріали з теплоізоляційними властивостями. Оптимальний вибір – скловата або мінеральна вата. Укладається утеплювач по всьому периметру, шар укладання повинен бути не менше 10 сантиметрів. Для захисту мансарди від вологи, потрібно використовувати гідроізоляційний шар. Якщо в якості перекриття використовується бетонна плита, то потрібно зробити стяжку.

Підлога потребує основі, що являє собою дощатий настил. Товщина настилу 4 сантиметри, укладати його потрібно на балки. Самим міцним і стійким варіантом стане сосна або інші хвойні породи. Головне, щоб дошки були сухі на момент установки, інакше можуть виникнути зазори. Дерево піддається обов’язковій обробці спеціальними речовинами і сумішами, що убезпечать його від гниття, грибків і різних шкідників.

отделка мансарды с хорошим освещением покраска стен мансарды в коричневый цвет современная отделка мансарды в черном цвете современный интерьер мансардного помещения трехцветная отделка стены в мансарде художественное оформление стены в мансарде

Теги: Ідеї облаштування