Водяна тепла підлога в заміському будинку. Пристрій теплого водяного статі

29

Водяна тепла підлога в заміському будинку. Пристрій теплого водяного статі

Пристрій теплого водяного статі в приватному будинку нагадує багатошаровий пиріг, де ключовими елементами є металеві або полімерні труби заповнені водою або антифризом. Решта шар грають другорядну роль, але без них система теплого водяного статі буде не ефективна. Тому, під час складання проекту і монтажу, слід дотримуватися до чіткої послідовності всіх дій.

Пристрій теплого водяного статі в приватному будинку виглядає наступним чином

 • підстава може бути як з дерева, так і бетону.
 • плити пінополістиролу, є відмінним утеплювачем в даному випадку (товщина не більше 300мм).
 • гідроізоляційний шар у вигляді плівки товщиною не більше 0.3 мм.
 • армуюча сітка (діаметр прутів від 3 до 5 мм).
 • система теплої водяної підлоги.
 • стяжка підлоги з бетону або іншого відповідного матеріалу.
 • фінішне підлогове покриття.

Конструкція теплої підлоги (

Якщо підстава підлоги у вашому приватного будинку дерев’яне і нездатне прийняти на себе велике навантаження, то технологія монтажу теплого водяного статі буде відрізнятися:

 • чорнове покриття підлоги застеляється гідроізоляцією.
 • потім укладаємо плити з пінополістиролу.
 • контури теплого водяного статі укладаємо на плити утеплювача і для стійкості затискаємо між спеціальних кріплень розташованих на пінополістиролі.
 • замість бетонної стяжки укладаємо полегшені термопластини, які створять рівну поверхню для фінішного підлогового покриття.
 • в завершенні, виробляємо монтаж облицювання підлоги декоративним матеріалом.

Як зробити тепла підлога на дачі самому. Як виконати монтаж теплої підлоги на дачі?

Дачний сезон починається ранньою весною і закінчується пізньою осінню. В цей час температура повітря ледь досягає плюсової позначки. У дачному будиночку холодно.

Щоб проводити час на ділянці не тільки з користю, але і з комфортом, рекомендують налагодити в житло опалення. Дачники включають калорифери, але прилади вимагає багато енергії. Вони не зможуть висушити будинок після зими, створити сприятливий мікроклімат в приміщенні.

Оптимальним варіантом буде підлоговий обігрів. Яку систему опалення встановити в дачному будиночку? як підготувати житло до монтажу «теплої підлоги»? які роботи необхідно виконати?

Вибір системи

Електрика на дачній ділянці є. Воду часто подають тільки в певні дні тижня, до газової магістралі будинку зазвичай не підключені. Рідинне опалення встановлюють тільки в тому випадку, якщо в приміщенні є піч, яка працює на твердому паливі.

Водяний обігрів доцільно встановлювати в двоповерховому будинку або в котеджі з великою площею обігріву.

Якщо літній будиночок не передбачає опалювальних агрегатів, то в якості опалення використовують електричні нагрівальні елементи:

 • кабельна секція; на підлозі укладають провідник; його рекомендують закривати стяжкою 5 см або клейовим розчином для плитки; для нормального обігріву досить укрити 70% активної площі; під меблі та побутові прилади кабель не укладають; контур монтують подвійний «равликом» або подвійний «змійкою»; в цьому випадку холодний контур знаходиться між гарячими витками кабелю; обігрів ефективний на всій поверхні підлоги;
 • кабельні мати; систему монтувати легше, ніж секції; провідник укріплений на сітці змійкою; обігрів може бути нерівномірним; чим далі від джерела живлення, тим прохолодніше буде кабель;
 • карбонові стрижні; стрижні зібрані в мати; монтаж не складе праці; закривають мати стяжкою або плитковим клеєм;
 • карбонова термоплівка; систему встановлюють на будь-яку поверхню; на неї відразу укладають ламінат; для лінолеуму потрібно сформувати покриття з гіпсокартону; плівку можна закрити двп, вагонкою, але для покриття необхідно встановити лаги і зробити обрешітку; порушувати цілісність карбонових елементів не рекомендують;
 • електричний рідинний обігрів; на підставі укладають трубопровід; в ньому знаходиться нагрівальний кабель; труби заповнюють пропіленгліколем; теплоносій не циркулює по магістралі; він нагрівається за рахунок кабелю, передає тепло підлозі; провідник підключають до мережі.

Водяна тепла підлога своїми руками в приватному будинку. Пристрій і принцип роботи

Водяна тепла підлога, це система обігріву приміщення, в якій теплоносій циркулює по контуру, що знаходиться під покриттям підлоги. Зверніть увагу, що не завжди труби знаходяться в стягуванні. Є “настильні системи”, в яких контур не заливається бетоном.

При детальному розгляді, пиріг водяної теплої підлоги складається з наступних елементів:

 1. підготовлена основа;
 2. стяжка (5 см);
 3. теплоізолятор (5 см);
 4. труби (2 см);
 5. стяжка (4 см);
 6. підлогове покриття (2 см).

Залежно від застосовуваних труб, може бути кілька шарів гідроізоляції. Підстава, це чорнову підлогу в підвальному приміщенні або на першому поверсі приватного будинку. Перший шар стяжки, потрібно саме при відсутності рівної поверхні.

Утеплювач товщиною 5 см-стандартне рішення. Але якщо є можливість, то краще збільшити товщину до 10 см.це на 10-15% підвищує ефективність всієї системи. Особливо якщо водяна тепла підлога влаштовується на першому поверсі. Найкращим матеріалом для цього шару є екструдований пінополістирол.

Труби в переважній більшості водяних теплих підлог використовуються діаметром 16 мм.

Другий шар стяжки закриває всю систему і служить гігантським акумулятором тепла.

Товщина пирога водяної теплої підлоги, варіюється від 18 до 23 см. А маса 1 м2етой системи досягає чверті тонни! такі жорсткі умови, істотно обмежують поширення водяних теплих підлог.

Контур підключають до насоса і котла, через систему регулювання і контролю.

Як зробити тепла підлога в прибудові. Робимо тепла підлога по грунту в приватному будинку своїми руками

Головна мета, яка стоїть при будівництві будь — якого будинку-створення тепла і затишної атмосфери в житловому приміщенні. Відмінне рішення для приватних будинків, щоб отримати комфортну обстановку — облаштування теплої підлоги по грунту. Крім того, це ще й можливість заощадити, так як доступно підключення до печі.

Підлога по грунту-це конструкція підлоги, яка покладена всередині стрічкового фундаменту. У ній немає несучих елементів-колон або стін. Пол по грунту не вкладається на плиту фундаменту і сильно пов’язаний з властивістю грунту і грунтовими водами, рівень протікання яких потрібно врахувати (не менше 5 метрів від поверхні).

Особливість таких підлог в тому, що створення даної системи допускається тільки в момент зведення будівлі, і тільки на першому поверсі. Монтаж даного виду опалення неможливий, при проведенні ремонту, коли будівля вже експлуатується.

Пристрій водяної теплої підлоги по грунту

Процес установки пирога водяної теплої підлоги залежить від особливостей грунту. Він повинен мати певні характеристики і відповідати наступним нормам:

 1. знаходження грунтових вод до поверхні не вище 5 – 6 метрів.
 2. протипоказана надмірно пухкий і повітряний грунт, не можна облаштовувати таку конструкцію на піщаному грунті або чорнозем’ї.
 3. важливий правильний розрахунок навантаження.

Плануючи обігрів в приватному будинку по грунту, підготовчі роботи проводяться в два етапи, так як можлива усадка:

 • чорновий бетонної стяжки;
 • інших шарів пирога теплої підлоги.

Нехтувати цим правилом не можна, так як зрушення грунту відбувається навіть в утрамбованому стані, а це може створювати проблеми і привести до утворення тріщин. Бетон додасть основи міцність і поліпшить його якість, на нього буде легко укладати водяну або електричну систему.

Тепла підлога не стосується самого фундаменту будівлі і стін, його укладання здійснюється на свою основу.

В кінцевому підсумку, конструкція водяної теплої підлоги націлене на:

 • створення надійної теплової ізоляції в кімнаті;
 • запобігання від підземних вод;
 • усунення шумів зовнішнього характеру;
 • утримання водяної пари;
 • забезпечення комфорту жителів.

Таке опалення може, служити основним джерелом тепла в приміщенні , так як по ефективності вона порівнянна з стандартним обігрівом.

Крім того, є більш естетичною, тому що прихована під підлогове покриття, чого не можна сказати про радіаторах та інших елементах опалення.

Пропонуємо ознайомиться з статтею —своїми руками.

ІнструментиІ визначення кількості матеріалу

Приступаючи до монтажу теплої підлоги, потрібно підготувати не тільки матеріал, але і інструмент, який необхідно використовувати процесі роботи.

Потрібно запастися наступними комплектуючими без яких неможливо провести всі роботи:

 • крупним піском і щебенем;
 • теплоізоляція з фольгованим алюмінієвим шаром;
 • армованими трубами;
 • кріпленнями: дугами, призначеними для загину нагрівальних елементів, фіксуючими пристосуваннями;
 • демпферною стрічкою;
 • армованою сіткою або фіброю;
 • коректором і розподільною шафою;
 • самовирівнюється сумішшю або матеріалами для виготовлення цементного складу.

Визначати розмір труб і крок слід для кожної кімнати окремо. Це можливо зробити за допомогою спеціальних програм або запросивши фахівців.

Якщо ж ви вирішите робити розрахунок потужності самостійно, то ставитися до даної процедури треба серйозно, так як погркшності приведуть до зниження ефективності роботи системи.

Для розрахунків нам необхідні наступні параметри:

 1. розмір приміщення.
 2. матеріал, з якого виготовлені стіни.
 3. вид ізоляції.
 4. тип підлогового покриття.
 5. матеріал труб, і їх діаметр.
 6. потужність котла.

Знаючи дані показники можна визначити потрібну довжину труби.

Замір рівня підстави

Рівень виставляється до початку проведення робіт, це необхідно для розуміння розташування чорнової стяжки під теплу підлогу по грунту по відношенню до шарів. Виставляючи його орієнтуйтеся на висоту підлог в інших приміщеннях.

Для розрахунку необхідного матеріалу, виміри необхідно робити від дверей. А визначення рівня фінішної підлоги проводиться за допомогою натягнутого шнура, який закріплений на цвяхах. Потім, застосовуючи вимірювальний прилад, встановлюється розмір кожного шару пирога, бажано робити розмітки кожної прошарку.

Як зробити тепла підлога в старому будинку. Влаштування підлоги без стяжки

В основному, питання влаштування теплої підлоги по дерев’яних збірних підстав виникає в індивідуальних домоволодіннях. У квартирах все перекриття бетонні, і застосувати таку технологію може знадобитися хіба що при небажанні під час ремонту зняти старий дерев’яний настил або паркет. А в будинках, навіть якщо підлоги першого поверху і влаштовані у вигляді бетонної стяжки по грунту, міжповерхові перекриття в переважній більшості – навіть в цегляних будинках, конструюються з балок.

Навіть якщо балки сталеві, верхній шар перекриття буде дерев’яним

Підлоги першого поверху теж часто роблять на балках

Укладання нагрівальних елементів між лагами

Варіант пристрою теплої підлоги поверх перекриття

 1. така конструкція являє собою багатошаровий сандвіч, верх якого є чорновою підлогою вищерозміщеного приміщення. Якщо будинок тільки будується, гріють елементи можна закласти всередину цього пирога; якщо вже експлуатується, нагрів підлоги можна організувати і не знімаючи листовий настил.
 2. слойность конструкції може бути різною і залежить як від структури перекриття в цілому, так і від виду підлогового покриття, яке передбачається укласти на фініші. І зауважте, це зовсім не обов’язково повинна бути дошка, ковролін або якісь декоративні стружкові плити. Це цілком може бути і кераміка, яка при правильній підготовці підстави відмінно укладається і на дерево.
 3. з таким же успіхом під будь-яке покриття можна монтувати гріють елементи, і від їх різновиду залежить вибір тієї чи іншої технології укладання. Можна, наприклад, передбачити традиційну мокру стяжку, по якій дуже зручно монтувати не тільки керамічну, але і кварцвініловую плитку. І справа навіть не стільки в зручності, скільки в кращій здатності шару розчину акумулювати і передавати тепло.

Тепла підлога по всьому будинку. Переваги та недоліки

Теплі підлоги на сьогоднішній день є досить популярними і використовуються багатьма власниками приватних будинків. Тепловіддача в даних системах здійснюється за рахунок розташованих під покриттям підлоги труб, по яких циркулює розігрітий теплоносій, або ж за допомогою електричних нагрівальних елементів.

В результаті підлога нагрівається і стає теплим на дотик, що вже саме по собі істотно підвищує рівень комфорту в будинку.

Серед позитивних якостей теплої підлоги найбільш яскраво виділяються наступні:

 1. високий рівень комфорту . Нагріта до певної температури підлога дозволяє ходити по ньому босоніж, не боячись будь-якого дискомфорту.
 2. економічність . Економія при використанні теплих підлог досягається за рахунок ефективного поширення енергії – вона рухається знизу вгору і обігріває тільки той обсяг приміщення, в якому тепло необхідно, тобто зайві витрати відсутні.
 3. можливість налаштування температурного режиму . Тепла підлога настійно рекомендується оснастити електронним блоком управління, який дозволить системі відстежувати поточну температуру в приміщенні і утримувати її в заданих користувачем межах.
 4. простота монтажу . Облаштування теплих підлог-це досить просте заняття, особливо якщо мова йде про електричну різновиди системи. Водяний контур прокладати складніше, але навіть його при бажанні цілком можна встановити своїми руками.

Недоліки теж є:

 1. висока собівартість . Для монтажу теплої підлоги потрібно чимало матеріалів, та й на деякі інструменти доведеться розщедритися. Знизити рівень витрат можна тільки одним способом-виконати всю роботу з облаштування опалення самостійно.
 2. зменшення об’єму приміщення . Товщина теплої підлоги може варіюватися в межах від 7 до 12 см – і саме на цю висоту піднімається вся підлога. Якщо стелі високі, то особливих проблем через це не виникне (хіба що доведеться переробити пороги).
 3. вимогливість до підлогового покриття . Накривати тепла підлога можна тільки тими покриттями, які добре пропускають тепло. Найкраще придбати спеціалізовані матеріали, розраховані на використання в поєднанні з теплими підлогами. Невідповідне покриття не дозволить системі ефективно працювати, а у випадку з електричними нагрівачами ще й існує ймовірність їх поломки в результаті перегріву.

Переваги теплих підлог істотні, а недоліки не носять критичний характер, тому такі опалювальні системи цілком можна використовувати для опалення, як в якості основного, так і в якості додаткового джерела тепла.