Розсувні, відкатні, купе, зсувні, підвісні — біля дверей такого типу є кілька назв. Строго кажучи, розсувними можуть вважатися тільки двостулкові двері, проте в будь-якому випадку замки для них потрібні особливі, не прості. Сайт rmnt розповість, якими вони бувають.

Про те, як влаштовані дверні замки, портал rmnt.ru вам детально розповідав. Однак конкретно про замки для розсувних дверей ми не писали. Тим часом це особливий вид механізму. Якщо на зсувні двері, яка катається на рейці уздовж стіни або ховається в спеціальний пенал, встановити звичайний замок, то його горизонтальний ригель буде просто вискакувати з відповідної планки, якщо спробувати потягнути полотно в сторону.

Для розсувних дверей використовуються наступні типи запірних механізмів:

  • замки на двох болтах. Легко встановлюються на косяк своїми руками, використовують блокуючі засуви. Прості, зазвичай пластикові, від грабіжників не захистять, власне, це просто засувка.
  • з врізним гачком. Встановлюються всередині дверної панелі, управляються буквально одним пальцем, але дозволяють замикати двері тільки зсередини.

  • врізні замки з висувним гачкоподібним ригелем, які відкриваються зовні ключами. Найпопулярніший вибір. Висувається ригель стає зачепом – як тільки повернули ключ зовні або вертушку зсередини, він вистрибує, опускається і міцно хапається за відповідну планку. Фіксація дуже надійна, незважаючи на відносно невеликий люфт двері. Віджиму дверного полотна замки з гачкоподібними ригелями не бояться.

  • клямки, які кріпляться внизу і вгорі полотна, дозволяючи замикати двері зсередини, вставляючись в раму. Ключів, відповідно, немає.

  • обмежувачі, які також можуть використовуватися в пластикових вікнах. Можна залишити розсувні двері відкритими, але при цьому виключити можливість того, що, наприклад, дитина вибереться на балкон або в іншу кімнату. Такі обмежувачі встановлюються на алюмінієвій направляючої, фіксуючи двері в одному положенні.

  • замки для патіо з пружинним механізмом, які кріпляться вгорі або внизу дверного щільна. Велика частина розташовується на двері, з рамою з’єднуються пластиною.

Важливо! осібно йдуть замки для скляних розсувних дверей, які являють собою накладні механізми з незнімною або знімною личинкою. Вони теж можуть замикатися ключем або натисканням на кнопку, але в цілому являють собою окрему категорію запірних механізмів.

Зупинимося на найпопулярнішому вигляді замків — з гачкоподібним ригелем. Він може бути стандартним або потовщеним — для важких дверей і відкатних воріт, а також подвійним — такий варіант ригеля називається «дзьоб». Останні-найнадійніші, адже зачіп подвоєний — один гачок йде вгору, другий — вниз. Способи замикання при цьому звичайні: сувальдний, хрестовий, англійська, взагалі без ключа, з вертушкою — все як у міжкімнатних орних дверей.

Важливо! замок-купе можна врізати в двері тільки в тому випадку, якщо є куди впиратися полотну. Якщо двері-просто ширма, що катається на рейці знизу або зверху, то шансів врізати замок просто немає, доведеться вибирати або обмежувачі, або засувки, або клямки, тобто закриватися тільки зсередини.

У випадку з подвійними розсувними дверима упором буде служити торець однієї зі стулок. Тобто на одному полотні — врізний замок, на другому — відповідна планка і вони з’єднуються між собою.

Вибираючи замок для розсувних дверей, для початку слід визначитися, для чого він вам потрібен. Ви хочете просто щільно закривати двері шафи-купе, щоб туди, наприклад, не забрався кіт? вам підійде простий накладний замок, який так і називається — меблевий. Для захисту дітей використовуються обмежувачі, щоб просто закрити двері на задній двір зсередини цілком підійдуть засувки і замки-патіо. Для найнадійніших гачкоподібних ригельних замків важливі розміри, які повинні підходити до вашого полотна, тип замикання, а також спосіб установки.

Визнаємо, що вхідні двері в нашій країні вкрай рідко роблять розсувними. Тому надійності замків може приділятися менше уваги, але все одно це важливий вибір, який ви повинні зробити продумано.