Перші асоціації зі словосполученням «однокімнатна квартира» — маленька кухонька і незручне планування і в таких умовах змушені жити безліч людей, більше того безліч сімей. Як зробити таке малогабаритне житло комфортабельним і максимально просторою?

Як облаштувати однокімнатну квартиру: варіанти розширення простору

Створення модного і одночасно зручного інтер’єру на маленькій площі завдання дуже складне, але цілком здійсненне, але без перепланування тут не обійтися. Кращий варіант перепланування – поєднання всіх приміщень квартири, за виключення санвузла. Кажучи іншими словами в квартирі потрібно прибрати всі перегородки і створити єдине ціле простір, де розмістяться вітальня, спальня, дитяча і кухня.
Якщо ж з якихось причин варіант перепланування не підходить, то простір можна збільшити лише візуально, використовуючи гру світло і різні облицювальні матеріали. Тут чудово підійде натяжну стелю з безліччю світильників, він візуально зробить приміщення більше. Ще один варіант дворівневий гіпсокартонний стелю з неоновим підсвічуванням по периметру поглиблення. Що стосується стіновий обробки, то потрібно вибирати світлі тони з м’якими лініями і переходами.

Зонування однокімнатної квартири. Вся площа в обов’язковому порядку повинна бути розділена на загальну і приватну зони. Такий розподіл зробить простір комфортним і зручним у використанні. Зонування підкреслюється матеріалом обробки стін і контрастними кольорами. Для більш зрозумілого поділу можна змонтувати розсувні перегородки.
Меблі в зонах повинна бути згрупована в блоки, які визначать дитячу зону, зону відпочинку і дозвілля.

Санвузол, кухня і зал

Тут як завжди питання об’єднувати туалет з ванною або немає. І хоча сучасні тенденції інтер’єрної моди дають певний відповідь з’єднувати, то тут є свої нюанси, на які варто звернути увагу. По-перше подібна перепланування потребує чималих додаткових витрат, але стане більше місця, наприклад для пральної машини, а по-друге з’явиться проблема — коли хтось буде приймати ванну, іншому члену сім’ї обов’язково захочеться в туалет. Так що на це питання краще відповісти, зваживши всі за і проти.

В однокімнатній квартирі зона залу має велике функціональне навантаження, тут господарі сплять, приймають гостей і тут же розташовується робочий кабінет. Саме тому потрібно все ретельно спланувати. Насамперед повинні бути сплановані дві основні зони: для роботи і для відпочинку. Робочу частину кімнати краще розмістити біля вікна, а для відпочинку підійде більш темний куточок. Головне правило не захарастити простір непотрібними деталями і предметами меблів. Складна ліжко, ніші зі стелажами та розкладний стіл – ідеальне рішення.
Об’єднані зал і кухня повинні бути продовженням один одного і ні в якому разі не дисонувати.

Прихожа-коридор і дитячий куточок

Простір, в яке ми попадаємо, заходячи в квартиру, не повинно залишитися без уваги, так як воно є обличчям оселі і саме воно формує таке важливе перше враження. І нехай це зовсім маленький куточок, але його теж потрібно облаштувати. Пастельні тони і дзеркала зроблять його візуально ширше і просторіше. Оригінальний стелю з точковим підсвічуванням створить приємну атмосферу і налаштує входять в будинок заспокійливий лад.

Якщо в сім’ї є дитина, то для нього обов’язково потрібно виділити і оформити куточок, де він буде відчувати себе господарем. Це може бути простий стелаж, де розмістяться дитячі іграшки і маленький столик зі стільчиком для різних занять малюка.
Отже, підбиваючи підсумки можна виділити основні правила для облаштування однокімнатної квартири: не захаращувати простір, розділити її на зони і дотримуватися одного стилю в оздобленні.

Розглянемо як облаштувати однокімнатну квартиру на відео

Теги: Ідеї облаштування, Корисні поради