Як обробити теплицю навесні: всі способи підготовки» об’єкта” до нового сезону

6 хв.

Догляд за ділянкою

З настанням весни починаються клопоти у садівників на присадибних ділянках. Початок кожного сезону повторюється-обробка теплиць і підготовка грунту до ранніх посадок. Як обробити теплицю навесні, як зробити все правильно? про це і будемо говорити в статті.

Ревізія та усунення дефектів теплиці

Підготовчі роботи на початок обробки включають в себе пару дій:

 • те, що не встигли зробити восени;
 • те, що потрібно виконати навесні.

Звичайна справа, коли по осені у садівників не вистачає часу на прибирання рослинних залишків в теплиці. Часто всі справи переносяться на весну. Тому спочатку звільняють приміщення від усього, що заважає процесу обробки. Усе ретельно переглядають і обробляють:

 • дерев’яні поверхні білять вапном з розведеним малярським клеєм;
 • металеві частини очищають від іржі, грунтують і обробляють антикорозійним засобом;
 • оглядають стінки теплиці на відсутність герметичності стиків та інших пошкоджень;
 • при необхідності замінюють неполадки, при наявності опалення перевіряють всю систему обігріву;
 • труби чистять і фарбують фарбою на основі алюмінію з додаванням оліфи;
 • весь сміття (шпагат, згнилі кілочки та інше) прибирають і спалюють;
 • торішні бур’яни, листя, стебла, коріння збирають і складають в компостну купу на органіку.

До речі, отриману золу при спалюванні сміття застосовують як добриво. Вона містить безліч “корисностей” для рослин: цинк, залізо, фосфор та інші елементи. Перед перекопуванням грядок золу вносять в грунт. У літній період роблять підгодівлі. Розрахунок такий: 3-5 склянок золи на 1 м2землі. Водний розчин – 1 стакан на відро води.

Не рекомендують використовувати масляні фарби для труб опалення — погіршується тепловіддача.

Обробка теплиці перекисом водню. Чи годиться перекис для теплиці

Чомусь деякі садівники люблять ускладнювати собі життя. Наприклад, намагаються обробити теплиці для дезінфекції перекисом водню або борною кислотою. Але ж відомо, що перекис – це найгірше, що можна використовувати для дезінфекції теплиці. Це і неефективно, і дуже дорого.

замість перекису водню можна купити сірчані шашки – фас. Така шашка допомагає одночасно впоратися зі шкідниками і хворобами (тільки попередньо прочитайте інструкцію на упаковці).

Можна використовувати і тютюнові шашки. Вони безпечніше для людини, ніж сірчані. Нічого страшного, якщо вдихнете її дим, а ось дим від сірчаної шашки може бути небезпечний і для здоров’я, і для життя. Правда, тютюнова шашка вбиває тільки шкідників, а збудників хвороб щадить. Зате її можна використовувати, навіть коли в теплиці сидять рослини.

Обробка теплиці триває пару діб, після чого її провітрюють до десяти днів, поки повністю не вивітриться специфічний запах.

Не менш ефективно і недорого, а головне, безпечно для людини обприскування теплиці зсередини хлорним вапном. Для цього на 10 л води беруть 400 г хлорного вапна, розчиняють її і настоюють три-чотири години. Після чого проводять обприскування.

Якщо нічого з цього вас не влаштовує, обприскати грунт і стінки теплиці квадрісом або строби. Працюють вони добре, просто після них доведеться мити скла теплиці, а так все добре.

Застосовувати медьсодержащие препарати небажано, так як вони викликають корозію металу і сильно бруднять скла і полікарбонат.

Якщо на дух не переносите агротехнічні препарати, використовуйте препарати, використовувані медиками для дезінфекції приміщень: гіпохлорид натрію, тексоніт, глютаровий альдегід, ніртан, йодтріетиленгліколь, мононатрієву сіль дихлорізоціанурової кислоти, аерозолі хлор-скипидару…

Всі вони набагато ефективніше звичайної перекису водню, і ціни на них демократичні.

Чим обробити землю в теплиці. Чим обробити грунт в теплиці восени?

Відповідає науковий співробітник лабораторії імунітету та захисту рослин фгбну фнцо марія слетова :

— так, є версія, що підморожування протягом зими знезаражує землю. Для цього в холодну пору року відкривають двері теплиці, всередину заносять сніг. Але такий підхід не надто ефективний від фітопатогенів.

Тому важливо обробляти не тільки грунт, але і дезінфікувати саму теплицю, а також інвентар марганцівкою або спиртом. Підготовку землі до наступного сезону слід почати ще восени — видаліть з теплиці всі рослинні залишки, перекопайте землю. Можна посіяти сидерати після збирання основної культури, наприклад білу гірчицю.

Навесні глибоко перекопайте грунт. Тоді ж в нього можна додати добрива. Якщо в теплиці високий інфекційний фон (наприклад, всі рослини в минулому сезоні хворіли), то буде потрібно змінити поверхневий грунтовий грунт на новий.

Навесні потрібна і передпосівна санітарна обробка грунту-оптимально зробити це шляхом пропарювання, протоки окропом з укриттям непромокальним матеріалом. Також ефективно буде пролити землю розчином марганцівки або використовувати в теплиці сірчані шашки. Ці заходи вимагають обережності і герметизації теплиці. Їх проводять приблизно за 2 тижні до посадочних робіт.

У разі ураження рослин шкідниками або хворобами має сенс обробити грунт біологічними або хімічними засобами захисту, краще широкого спектру дії (наприклад, фітоспорін, мідний купорос та ін.).

Характеристика деяких препаратів і засобів

Фунгіциди

Плюси . Універсальні біологічні препарати, наприклад, на основі сінної палички. Пригнічують життєдіяльність патогенних бактерій і грибів.

Мінуси . Погіршують стан деяких грунтових бактерій і природної мікрофлори. Деякі біофунгіциди пригнічують ріст корисної мікоризи та азотфіксуючих бактерій.

Мідний купорос

Плюси . Має дезінфікуючі та антисептичні властивості, відмінний фунгіцид і мідно-сірчане добриво. Знищує гриби, бактерії і водорості, знезаражує знаряддя праці і грунт.

Мінуси . При передозуванні іони міді проявляють токсичність відносно рослин. Сильно послаблює рослини, обробляйте, тільки коли листя у рослин стали великими.

Сірчана шашка

Плюси . Бореться з багатьма шкідниками, комахами і грибними патогенами, кліщами. Проста у використанні.

Мінуси . Діюча речовина токсична для людей і тварин. Проводьте обробку в спеціальних костюмах і респіраторах. Окисляє залізо. Перед застосуванням обробіть конструкції мастилом або жиром. Чи не завдає шкоди цвілі-вона йде вглиб грунту.

Хлорвмісна побутова хімія

Плюси . Бюджетні кошти. У їх складі є 30%-ний гіпохлорид (розбавте його навпіл з водою), обробіть теплицю зовні і всередині, не змивайте 2 дні. В самому кінці сезону, коли вже зняли урожай, обробіть і рослини.

Мінуси . Доведеться використовувати захисні засоби-маску і окуляри.

Джерело:

Обробка теплиці навесні нашатирним спиртом. Додавання статті в нову добірку

Якщо ви думаєте, що нашатирний спирт – лише антисептик з аптеки, поспішимо вас переконати. Для городника це медикаментозний засіб стане прекрасним помічником в саду і городі як в якості добрива для рослин, так і для боротьби з комахами-шкідниками.

10%-ний нашатирний спирт, який по науковому іменується водним розчином гідроксиду амонію, просунуті дачники зазвичай скорочено називають просто нашатирем і сміливо використовують у себе на грядках. Как? зараз розповімо.

Нашатирний спирт як добриво

Нашатир-добриво? багато хто не повірять в таке поєднання, а даремно. Якщо ви подивіться на формулу препарату (nh₄oh), то переконайтеся, що одна з його складових – найважливіший елемент для рослин, азот. Нагадаємо, що він вкрай важливий для утворення рослинного білка, є складовою хлорофілу, відповідає за нарощування вегетативної маси рослини і визрівання плодів.

Зрозуміло, в “раціон” культур на грядках навесні і влітку обов’язково повинні входити азотні добрива – аміачна селітра, сульфат амонію, карбамід, сечовина і т. П. Але якщо всіх цих дорогих препаратів немає під рукою, чому б в якості легкодоступного джерела азоту не використовувати кореневу підгодівлю таким доступним нашатирним спиртом? зрозуміло, попередньо розвівши його до безпечної для рослин концентрації.

Адже в нашатирному спирті маса азоту досягає 82%, він висококонцентрований, легко доступний для рослин, дієвий і коштує недорого!

Визначити, що рослина потребує підгодівлі азотом,Нескладно. Свідчення цьому-характерні світлі плями на листках або їх пожовтіння (порушується формування хлорофілу), уповільнення зростання, відсутність прогресу в цвітінні (бутони не розпускаються, в’януть і опадають), слабкий імунітет.

  Що таке азотні добрива і як їх правильно застосовувати

  вплив азотних добрив на рослини складно переоцінити або не помітити. Воно відразу кидається в очі у вигляді темно-зеленого пишного листя. Внесення азотних добрив навесні-гарантія правильного росту городніх культур, квітів, кущів і дерев.

  Нашатирний спирт для рослин

  Отже, що, коли і як можна підгодувати в городі нашатирем? практично будь-яку культуру!

  Найбільш вимогливі до азоту капуста, гарбуз, кабачки, картопля, перець, баклажани, ревінь. Будуть вдячні вам і порадують пишним цвітінням після внесення нашатирю жоржини, півонії, лілії, троянди, клематиси. Хорошим урожаєм відгукнуться чагарники і дерева: вишня, слива, малина, ожина, полуниця, агрус, смородина, яблуня. Культури, які споживають азот в помірній кількості: цибуля, часник, томати, огірки, буряк, часник.

  Наприклад, огляньте цибулю і часник – якщо помітили, що пір’я у них ростуть короткими і товстими, причому жовтіють з кінчиків, це явні ознаки нестачі азоту. В цьому випадку рослинам допоможуть підгодівлі розчином аміаку: 1 ч.л. Нашатирного спирту розчиняється в 1 л води, це допоможе формуванню міцних зелених пір’я. Розчином поливають цибулю і часник щотижня під корінь, не зачіпаючи стебла і листя. У період активного дозрівання врожаю для отримання великих цибулин дозу можна зменшити: 1-2 ст.л. Нашатирю (25-30 крапель) на 10 л води.

  Нашатирний спирт корисний і для полуниці. Перший раз обробіть її кущики на початку сезону, як тільки з’являться перші листочки. Для цього використовується стандартний розчин-1 ст.л. Нашатирю на 10 л води. Другий раз таким же розчином пролийте полуницю вже після цвітіння, щоб у неї додалося сил для дозрівання ягід. Третю і останню обробку полуниці проведіть вже після збору врожаю – підгодовані рослини підуть на зимівлю зміцнілими і повними сил, що гарантує стабільно високий урожай на наступний рік.

Обробка теплиці навесні без заміни грунту. З чого починати підготовку теплиці до нового зезону?

Промочування грунту. В інші роки в кінці квітня на полях ще лежить сніг. І садівники в цю пору починають з того, що набивають теплицю снігом шаром 1,5 – 2 м, щоб добре промочити землю всередині корисною талою водою.

Адже з осені до весни відкриті городні грядки постійно отримують підживлення вологою (її їм дають дощі, сніг, талі води), а в теплиці – сухо. Так, земля там, звичайно, промерзає, але при відтаванні дуже швидко висихає.

Якщо грунтові води знаходяться глибоко від поверхні землі, то на грядках до глибини 1,5 м грунт не просто сухий. Він висушений і розсипається «в пил».

І якщо землю в теплиці не промочити до нижніх горизонтів, то овочі там будуть рости погано через те, що поливна вода буде швидко йти вниз, не встигнувши напоїти рослини.

Якщо ви починаєте готувати теплицю зараз, то в першу чергу вам потрібно дуже добре промочити землю на тепличних грядках за допомогою шланга. Воду не шкодуйте.

Дочекайтеся, коли вона буде стояти на грядках великими калюжами. Дайте їй піти вниз, і через годину після поливу викопайте лопатою в двох кінцях кожної грядки глибокі (на 2 багнета лопати), але вузькі ями.

На дні повинна стояти вода. Але цього не достатньо. Через день операцію повторіть. Тоді ви можете бути повністю впевнені, що водою свою теплицю ви напоїли добре.

Обробка теплиці від збудників хвороб. Це наступний важливий захід, з яким ви ніяк не можете запізнюватися, тому що хвороботворна мікрофлора дуже швидко розмножується в сприятливих умовах (тепло, вологість, сонячне освітлення).

І справа не тільки в квітневій аномальній погоді. Вся минула зима була неприродно теплою. В кінці лютого і березні в сонячні дні температура в полікарбонатній теплиці досягала +25 градусів (а в деяких районах навіть вище).

Врахуйте, що спори грибів і шкідливі мікроби можуть бути зосереджені не тільки в землі, але і на каркасі теплиці, дерев’яних кілочках або обрізках шнурів і мотузок, до яких були підв’язані рослини.

Тому потрібно проводити обробку всього внутрішнього приміщення, включаючи сам полікарбонат і навіть ручки дверей і кватирок.

В першу чергу приберіть з теплиці все зайве, включаючи рослинні залишки, які могли залишатися на грядках і доріжках між ними.

Після цього можна приступати до обробки листів полікарбонату (або скла), металевого каркаса, бортиків грядок і землі. Для цього садівники-любителі використовують різні препарати. Ми розповімо про найпоширеніші.

Найвідоміші препарати, якими садівники обробляють теплиці від хвороб-бордоська рідина, настій марганцевокислого калію з часником (на 10 л. Малинового розчину марганцівки-2 склянки протертого до кашкоподібного стану часнику), засіб для прання і відбілювання «білизна», сірчані шашки «фас» (та інші).

Перед початком знезараження полікарбонатної (або заскленої) теплиці добре вимийте посиленим мильним розчином (2 ст.ложки рідкого мила і 1 ст. Ложка нашатирного спирту) стіни, стеля, двері, кватирки і металевий каркас.

Цим розчином ви вже знищите до 70% мікробів. До того ж відмиєте від пилу і бруду полікарбонат або скло, щоб вони стали прозорими і добре пропускали сонячні промені.

Після цього можна приступати до обробки фунгіцидами. Але попередньо накрийте грядки плівкою, щоб сильні хімічні засоби не потрапили на грунт (особливо «білизна»).

Найпростіша обробка – бордоською рідиною. Причому радимо вам купити в будь-якому великому садовому магазині готовий концентрат, з якого можна легко зробити суміш потрібної вам концентрації (як її приготувати написано на упаковці).

Хороший ефект дає настій часнику на марганцівці. При його виготовленні часник відразу засипають в ще теплий розчин марганцівки, проціджують через марлю і тут же починають обробку через пульверизатор.

«білизну», до складу якої входить хлор, що вбиває всіх шкідливих мікробів і спори гриба, використовують тільки в тому випадку, якщо в минулому році спостерігалася спалах якогось захворювання (наприклад, фітофторозу).

Після будь-якої з цих обробок, грунт в теплиці обробляють препаратом “фітоспорін м”, який містить живі спорові бактерії, які пригнічують шкідливу мікрофлору і відновлюють корисну.

Важливий момент-обробку препаратами потрібно проводити при температурі в теплиці вище +20 градусів. Інакше вони будуть неефективними!

Чим обробити землю в теплиці від грибкових захворювань. Які методи знезараження існують? що дає обробка грунту?

Грибкові інфекції-це дуже неприємне явище, яке призводить до появи досить великого спектру захворювань культурних рослин. Тому надзвичайно важливо вчасно помічати неполадки і починати лікування грунту, а також регулярно проводити профілактичні заходи, які не дозволять грибків навіть почати свій розвиток на ваших грядках .

Крім того, що знезаражувальна обробка грунту лікує від конкретних хвороб, вона також дає деякий позитивний ефект на інші аспекти росту і розвитку культур, наприклад:

 • після проведення обробки, рослини на грядках починають набагато краще і швидше рости. Їх здатності вбирати корисні елементи з грунту теж показують більш високі показники;
 • знезараження від грибкових інфекцій також пригнічує розвиток різних бур’янів на грядках. Різні препарати або дії по догляду допомагають культурним рослинам бути сильнішими, а бур’янам, навпаки, заважають;
 • ліки або правильний регулярний догляд допомагають не тільки знищити небажані інфекції, але також дають тривалий ефект, при якому грунт може самостійно справлятися з невеликими шкідливими частинками;
 • якщо в грунті немає ніяких небезпечних частинок, відповідно, і рослини будуть хворіти в рази менше. Якщо нова розсада розвивалася в чистому грунті в тепличних умовах і була пересаджена в такий же чистий город, то ймовірність появи захворювань стає неймовірно низькою.

виходячи з перерахованих вище причин, кожному власнику городу або грядок варто проводити деякі підготовчі дії перед висадкою нових рослин у відкритий грунт.

Також є такий момент, що проведення різних маніпуляцій з грунтом робиться набагато зручніше і ефективніше, коли в ній немає рослин. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що лікування і найбільш активний догляд лягати на періоди перед посадкою культур і після збору врожаю.

Тепер перейдемо, власне, до методів,Які допомагають боротися з грибковими інфекціями. Традиційно їх поділяють на три групи:

 • агротехнічні методи;
 • біологічні методи;
 • хімічні методи.

Кожен з них має свої плюси і мінуси, а також ступінь ефективності на різних стадіях зараження грунту. Зараз подивимося, як і коли застосовувати ту чи іншу групу, щоб на грядках не було небажаних інфекцій і захворювань, до яких вони призводять.

Обробка теплиці білизною. “білизна” у весняній лікувально — викорінюючій обробці саду.

Привіт дорогі друзі. Вітаю вас на каналі»дачні історії”. Сьогодні розповім вам ще про один склад для викорінює обробки саду, який, на жаль, незаслужено забутий дачниками.

Ціна цього розчину невелика, і її собі дозволити зможе будь-який дачник, а ефективність обробки дуже висока. Свого часу цим розчином механізовано обробляли колгоспні сади.

Раджу вам ознайомиться з першою статтею про весняну викорінює обробці саду якщо ви ще цього не зробили.

Отже, почнемо.

Відразу обмовлюся, що застосовувати цю викорінює обробку, можна по всіх садових деревах і плодовим чагарником — без винятку і без остраху, а також можна обробити виноград, полуницю, плюс до цього і хвойні рослини.

Як я вже писав, в першій статті, час для обробки настає тоді, коли, нирки на рослинах тріснули, але ще не розкрилися. Ця так звана фаза « “зелений конус”. Нічого не буде страшного, якщо провести цю обробку раніше, коли нирки ще закриті.

Розчином, рецепт, який я вам дам зараз, можна обробляти рослини, у яких нирки вже розкрилися більше, ніж у фазі зеленого конуса.

Основною діючою речовиною в цій обробці є гіпохлорит натрію, (натрій хлорнуватистокислий) — naocl, який входить, наприклад, до складу такого популярного відбілювача як «білизна».

Https://vk.com/photo-159774511_456241601

У складі “білизни” приблизно 20% стабілізованого гіпохлорит натрію, 5% каустична сода і поверхнево-активні речовини, решта-вода.

Незважаючи на таке “страшне” назва, здавалося б, абсолютно неорганічна речовина, знайшло своє застосування і в сільському господарстві. Крім обробки, наприклад теплиць, парників, систем водопостачання, їм проводять дезінфекційну обробку гноєсховищ і систем гноєвидалення птахофабрик, свинарських і тваринницьких господарств, загонів для худоби, вагонів для їх перевезення, годівниці і т.д.

Крім цього, розчини містять гіпохлорит натрію, вже багато років застосовують в якості фунгіцидної і бактерицидної обробка зерна.

Застосовують його так само, в боротьбі зі шкідниками. Кілька років тому була проведена величезна обробка, розчином містить гіпохлорит натрію, зелених насаджень в м сочі. Де серйозну загрозу представляла одна з шкідливих сімейств метеликів-вогнівки, яка знищує рід вічнозелених чагарників і дерев сімейства самшитових. Розчини, що містять гіпохлорит натрію, прекрасно знищує павутинного кліща, щитівок, тлю.

Особливо перспективно використання електролітичного гіпохлориту натрію.

Одним з потрібних нам властивостей гіпохлорит натрію, є виділення при розкладанні, у великих кількостях активного кисню, а тільки потім вільного хлору. Активний кисень має так само окислюючу і дезінфікуючу дію.

Багато хто вважає, що «білизна» і хлорка практично одне і теж. Це не так. Те, що у нас традиційно називають хлоркою, є хлорним вапном — ca(clo)2. У нашому випадку це-натрієві солі, хлорка — кальцієві солі.

У чистому вигляді не можна застосовувати «білизну «в полікарбонатних теплицях.

Але вистачить теорії. Як же розводити» білизну ” для викорінюючої обробки?

1 літр “білизни” вилити в десять літрів води, ретельно розмішати і додати сто грам монофосфату калію, розмішати до повного розчинення.

Використовувати відразу. Краще обробляти в безвітряну погоду, при температурі від + 5 градусів.

Буває «білизна» 10%-ва, а не 20%-ва, її відповідно потрібно два літри, а не один.

У баковій суміші відбуваються хімічні реакції, завдяки чому утворюється активний кисень і незначна кількість кухонної солі. Хлор у вільній формі не виділяється і з іншими речовинами не з’єднується.

Дякую за інтерес до моєї статті.

Якщо ви хочете поділитися своїм досвідом, застерегти інших дачників від помилок, розповісти про вдалі експерименти, тоді відправляйте свої повідомлення на електронну пошту я їх із задоволенням опублікую на нашому каналі.