Належне планування городу впливає на якість і розмір посівів, можливість догляду за овочами і зеленню. Кожен город повинен бути ретельно спланований з точки зору положення, мікроклімату, переважаючого в даному регіоні, кількості і розміру грядок. Подивіться на фото, як організувати дачну ділянку, щоб овочі ставали смачними і здоровими, а їх вирощування не викликало жодних проблем.

Грядки на дачі з різними варіантами оформлення: фото практичного планування городика

Приватне вирощування овочів на дачі з року в рік стає все більш популярним. Тому все більше людей хочуть планувати власний ділянку біля будинку, щоб насолоджуватися екологічно чистим урожаєм. Нічого дивного в цьому немає, завдяки такому рішенню завжди можете насолодитися свіжими овочами, органічно вирощеними без штучних добрив та обприскуванням «хімією». Навіть якщо ви новачок-огородник, то вільний доступ інформації в інтернеті дозволяє зрозуміти, яким чином можна почати вирощувати овочі, як краще всього помістити грядки, які рослини слід комбінуватися між собою. Фото-галерея покаже вам різні варіанти оформлення грядок на дачі.

Основні принципи гарного планування грядок

Дача — це не тільки красиві квіти і чагарники, які радують око. Варто зробити куточок городу, в якому ви будете вирощувати овочі і трави. Невеликих грядок достатньо для домашніх потреб. Добре продумана композиція городнього саду дозволить максимально використовувати малий ділянку. Ось основні принципи планування:

 • помістіть найвищі рослини на задній частині, біля огорожі, на стіні будинку;
 • не забудьте про розділові доріжки на ділянці, щоб не руйнувати відокремлені грядки під час догляду за рослинами;
 • оптимальна ширина огородження з грядками становить близько 120 см, а доріжки — 30 см;
 • одні рослини люблять сонце, такі як шавлія, а інші — часткову тінь, як наприклад, салат або редис. Останні види можуть бути посаджені на темну сторону високих рослин, наприклад бобів;
 • якщо у вас мало місця, посадіть разом рослини, які мають різний вегетативний період, наприклад, біля повільно зростаючого осіннього різноманітності моркви, під бобами або помідорами ви можете посіяти кілька разів редис або літні різновиди шпинату;
 • швидко зростаючі овочі, наприклад, фенхель або листя салату, варто сіяти поспіль щотижня. Пам’ятайте, однак, що не всі сорти можна вирощувати влітку, тому що вони переходять в суцвіття. Таким чином, ви постійно зможете збирати свіжі листя;
 • плануйте послідовність насаджень, щоб уникнути порожніх плям, які швидко поглинуть бур’яни. Після салату, кольрабі, редиски, цибулі або шпинату ви можете посадити люцерну або люпин, які згодом можуть бути використані в якості природного добрива. Після збору врожаю можна посадити помідори, перець або огірки;
 • виберіть постійне місце для багаторічних овочів, таких як ревінь, щавель, семирічний цибулю, зелень.

Місце для грядок початківцям городникам

Вибір видів рослин для вирощування в городі для початківців — це відображення особистих переваг, а також умови, які переважають на ділянці. Не менш важливим є розмір вашої дачі і площа, необхідна для розвитку рослин певного виду. Наприклад, гарбуз або огірки займають більше місця, ніж салат. Якщо у нас є невеликий город, то варто обмежитися вирощуванням овочів, які дуже не розростаються і використовуються протягом короткого часу після збору врожаю. Спочатку вам потрібно 4-8 грядок або 10-20 м2.

Овочевий сад для початківців повинен бути в сонячному місці, тоді ваш урожай дозріє швидше. Грунт для вирощування овочів повинна бути досить родючим, збагачені органічною речовиною з використанням компосту або перегною. Гній можна використовувати восени або навесні. Так 50-80 кг гною піде на 10 м2, який слід змішати з землею. У свою чергу, компост використовується в дозі 20-60 кг на 10 м2. Його слід засипати в короб під грядки на перериту грунт і перемішувати граблями.

Як зробити огорожу для грядок на дачі?

Якщо ви шукаєте більш простий спосіб вирощування овочів на дачі, подумайте про те, щоб додати в свій сад огорожі для грядок. Створення піднятих коробів вимагає трохи планування і роботи, але це варто зусиль. Ви можете облагородити свою дачу найкращим чином — завдяки красиво оформленим огородику і грядках у визначеному місці ландшафту.

Вибір ділянки

Місце для вибору грядок має вирішальне значення для успіху вашого городу. Оберіть область, яка:

 • отримує хороший сонячне світло;
 • має відмінний дренаж;
 • розташована далеко від дерев, коріння яких будуть конкурувати з рослинами за воду та поживні речовини.

Матеріал рамки для огорожі грядок

Існує багато матеріалів, які можна використовувати для створення переміщеної рамки для висадки рослин. Деякі садівники люблять використовувати деревину, але ви також можете застосовувати пластик або метал. Можна створювати свої власні огорожі з допомогою матеріалів, які у вас вже є або придбати готовий короб в садовому магазині. Більшість базових наборів можна використовувати для створення грядок розміром 4 х 4 квадратних метри і глибиною 6 див. Ці конструкції дуже легко налаштувати, так як ви можете складати додаткові набори один на одного, щоб зробити огорожу більш глибокою.

Посадка овочів

Коли рамка побудована і заповнена, то настає час посадки. Ви можете бути здивовані, скільки вміщує в себе короб. Це дійсно більш ефективне використання простору, тому що вам не потрібно залишати місце для проходів. Завдяки хорошій плануванні городу, навіть кілька десятків квадратних метрів можуть принести рясний овочевий збір. На одній огородженій грядці ви можете вирощувати кілька видів рослин, які впливають один на одного позитивно або допомагають стримувати шкідників. Хорошим прикладом для посадки будуть, наприклад, цибулю і моркву. Цибулевий аромат ефективно запобігає появі морквяних шкідників.

Переваги обгороджених грядок в саду

 • Доступ. Легше дістатися до рослин в саду, якщо грядки підняті.
 • Видимість: кращий огляд насаджень, бур’янів і шкідників.
 • Грунт: створення підвищеної грядки для рослин означає, що ви будете вносити туди родючий ґрунт, а також правильне добриво і компост.
 • Без ущільнення грунту: ніхто не буде ходити в огородженій грядці, тому ґрунт не буде утрамбовываться.

На дачі варто виділити частину, призначену для створення городу. Вивчіть основні принципи гарного планування городу з даної статті, щоб спланувати грядки кращим чином.

Теги: Ландшафтний дизайн