Як під лінолеум постелити тепла підлога під. Тепла підлога під лінолеум

При виконанні ремонту нерідко виникає необхідність монтажу “теплої підлоги”, а також укладання на таку підлогу лінолеуму. Багато хто замислюється про те, наскільки це безпечно і практично.

Що це таке?

Система обігрівається підлоги являє собою спеціальну підлогову конструкцію, що дозволяє забезпечувати обігрів приміщення, а іноді навіть служить повноцінною заміною звичним обігрівальних приладів (батарей, радіаторів, навколоконним систем обігріву). Обігріваються підлоги можуть бути використані також і для локального обігріву (наприклад, кухонної робочої зони або санвузла). У цих випадках основну опалювальну роль будуть грати батареї.

Якщо зроблений вибір на користь установки «теплої підлоги» і його покриття лінолеумом, можна з упевненістю сказати, що рішення правильне, адже дана системи опалення має ряд незаперечних переваг:

 • рівномірна температура у всіх частинах кімнати (тепло розподіляється знизу вгору, не створюючи парникового ефекту: система перешкоджає задерживанию його на окремих ділянках);
 • у порівнянні зі звичайними батареями і радіаторами, не має конвекцією;
 • економія вільного простору в приміщенні (особливо актуально для малогабаритних квартир);
 • забезпечує безпеку при експлуатації (корисна властивість для тих, у кого є маленькі діти, оскільки відсутній ризик обпектися);
 • комфорт при експлуатації (створює відчуття затишку і тепла цілорічно);
 • екологічність (електроенергія не приносить шкоди навколишньому середовищу);
 • через відсутність конвекційних потоків перешкоджає додаткового розподілу пилу в просторі, як це відбувається із звичайними опалювальними системами (важливо для астматиків та людей, що мають алергію);
 • відносно недорогий і нескладний монтаж системи (можна виконати самостійно).

Що стосується недоліків або, скоріше, нюансів, які потрібно враховувати при монтажі і подальшої експлуатації опалювальної системи даного виду, слід звернути увагу на наступне:

 • дорожнечу електроенергії (особливо в зимовий період, коли обігрів потрібно цілодобово), але виходячи з підрахунків витрат на різні види опалювальних систем, експерти прийшли до висновку, що теплі підлоги практично не збільшують ціну на опалення в звичайному житловому будинку;
 • використання терморегуляторів (слід ще при монтажі вивести датчики на стіну і встановити регулятор температури);
 • складнощі доступу до системи в разі, якщо вона вийшла з ладу (нерідко доводиться демонтувати всю підлогу, щоб визначити причину поломки, а це не тільки важко, але і дорого, адже потрібно буде повністю міняти систему обігріву і покриття);
 • економічну недоцільність для приміщень з великою площею (щоб наповнити велику кімнату теплом, потрібно чимало електроенергії, особливо якщо в даній кімнаті присутні панорамні вікна).

Інфрачервона тепла підлога на балконі під лінолеум. Інфрачервона тепла підлога на балконі, або як зробити вдома справжній райський куточок

Здрастуйте, дорогі відвідувачі нашого будівельного порталу. В останні роки виникла тенденція відмовлятися від використання балкона в якості сховища всякого мотлоху і заготовок на зиму. Стало популярним створення з цього приміщення затишного куточка для відпочинку і релаксації.

Скажу прямо, це один з небагатьох випадків, коли я всією душею підтримую сучасне модне протягом. Кожен раз, коли приходжу додому до батьків або до деяких друзів, я змушений з подивом дивитися на дивний пейзаж, що розкинувся за великим вікном вітальні.

Сама кімната при цьому може бути відремонтована за останнім словом європейської моди, а ось вид балкона за нею навіває тугу і депресію. При цьому господарі квартири часто скаржаться на вічну нестачу вільного місця в житло, але в той же час ось так бездарно розкидаються квадратними метрами.

Так, на картинках в модних журналах або в інтернеті ми зазвичай бачимо не балкон, а величезну лоджію, де і столики, і гамаки, і діжка з пальмою, і вид на море. Багато хто думає, що тільки над таким ось приміщенням має сенс попрацювати. А що взяти з балкона в «хрущовці», наприклад? там і повернутися-то ніде. Так міркує більшість власників таких малогабаритних квартир.

Але, повірте, якщо вкласти сили в ці пару метрів — викинути звідти весь мотлох, качественноі підлогу, зробити хорошу фінішну обробку — то ви самі здивуєтеся результату. Відразу і місце з’явиться, і навіть — о, диво — захочеться виходити туди частіше, а іноді і випити на балконі з друзями по чашечці кави.

Само собою, для обладнання райського куточка важливий не тільки зовнішній вигляд приміщення, але і комфорт. Коли мова йде про балконі або лоджії, головний фактор, який слід взяти до уваги — це тепло. Багато хто з нас живе в регіонах, де більшу частину року холодно. І ось тут нам допоможе боротися з морозами теплий інфрачервоний підлогу на балконі.

Зараз у багатьох виникне питання: а чи можна стелити подібні речі в приміщенні, яке, по суті, знаходиться практично на вулиці? і чи не складно зробити це своїми руками? у сьогоднішній статті ми відповімо на всі ці питання і ще на кілька, а також розповімо про вибір інфрачервоного статі і дамо докладну інструкцію по монтажу. Отже, приступимо.

Інфрачервона тепла підлога під лінолеум без фанери. Проектування та розрахунки

Монтаж будь-якого інфрачервоного теплої підлоги під лінолеум вимагає пристрою захисного шару товщиною 3-5 мм з фанери, гвл, листів оргаліту або двп. Даний тип обігріву підлоги і лінолеумного покриття, як правило, застосовується в облаштуванні кухонь, коридорів, сходових прольотів, призначених під зимовий сад, і інших подібних приміщень.

Спочатку потрібно позначити конфігурацію і площу тих ділянок підлоги, де буде встановлено обладнання і покриття. Пиріг системи теплої підлоги під лінолеум включає п’ять обов’язкових шарів:

 1. тепловідбиваюча підкладка (ізолон, інфралекс). Допускається застосування теплоізоляції з лавсановим або поліпропіленовим металізованим зовнішнім шаром. Категорично забороняється укладання під ік підлогу матеріалів з алюмінієвої фольги.
 2. інфрачервона плівкова підлога. Обладнання включає рулони з поздовжніми полотнищами з вуглецевим смугастим напиленням, а також як мінімум один датчик температури і терморегулятор. Полотнища підключаються до електрики паралельно за допомогою клем і проводів з комплекту.
 3. поліетилен. Листи плівки з максимальною товщиною 2 мм укладаються зверху ік системи обігріву після її складання і перевірки. Поліетилен захищає плівковий підлогу від вологості і води, виконуючи функції гідроізолятора.
 4. захисна жорстка прошарок. Поверх поліетилену укладаються листи оргалита, фанери або іншого подібного матеріалу. Цей захід робить покриття більш стійким і твердим.
 5. лінолеум. Закріплюється мастикою. Підходять тільки ті марки, які сумісні з електричним обігрівом підлог.

При проектуванні системи потрібно враховувати, що плівковий тепла підлога не стелять під великою побутовою технікою або меблями на низьких ніжках або взагалі без них, так як вони поглинають велику кількість тепла, при цьому не випромінюють його. Крім того, побутова техніка від перегріву може вийти з ладу. При цьому ізоляційну підкладку і жорстку прошарок встановлюють на всій поверхні підлоги, щоб його висота була однаковою.

Майте на увазі, що якщо всередині підлоги є, то іч-полотно повинно бути на відстані 5 см від неї. Також варто дотримуватися дистанції не менше 20 см між інфрачервоною плівкою і джерелами тепла (камін, духова шафа, труби).

теплі підлоги беруть енергію для обігріву з розводки центральної опалювальної системи або з побутової електричної мережі. Виходячи з цього, в будинках і квартирах можна встановити під дерев’яний (або бетонний) підлогу дві конфігурації теплої підлоги – електричний і водяний.

Вибираючи, який тепла підлога під лінолеум укладати, особливу увагу слід звернути на температурний режим експлуатації. Це пов’язано з тим, що лінолеум дуже сприйнятливий до інтенсивного нагрівання, до того ж, важливо проводити обігрів рівномірно і плавно.

Інфрачервона тепла підлога найкраще підходить для обігріву дерев’яної підлоги під лінолеумом. Завдяки високому ккд такий тепла підлога під лінолеум обігріває тільки людей і предмети, але не весь обсяг повітря в кімнаті.

Плівковий тепла підлога відрізняється універсальністю, і встановити його своїми руками досить просто. Ця система поєднується з усіма типами лінолеуму і не робить негативного впливу на зовнішній вигляд і характеристики покриття. Це обумовлено щільним розташуванням провідниковихСмужок, що унеможливлює перегрів лінолеуму.

Система водяної теплої підлоги також відмінно поєднується з лінолеумом на дерев’яній підлозі, крім того, представлена конструкція дозволяє істотно заощадити на електроенергії. Водяна підлога нагрівається до 50-55°c, а лінолеум починає деформуватися при 57°c, також така система обігріву рівномірно розподіляє тепло і легко може бути встановлена своїми руками. Єдиний недолік водяного обігріву виражений в тому, що базовий підлогу доведеться піднімати на 10 см.

На відміну від водяної підлоги, стрижневий і кабельний краще не застосовувати в поєднанні з лінолеумом, який буде укладатися на бетонну підлогу. Це пов’язано з нерівномірністю розподілу обігріву, що може привести до порушення форми і подальшої деформації лінолеумного покриття. У водяної теплої підлоги тут є незаперечна перевага.

Важливо! перед тим як укласти лінолеум на дерев’яну підлогу, потрібно простежити за тим, щоб значення потужності теплої підлоги не перевищувало 150 вт/м2, в іншому випадку покриття буде висихати і деформуватися.

Тепла підлога в квартирі. Використання в квартирі теплих електричних підлог

Коли в квартирі стає холодно, незважаючи на працюючі батареї, завжди постає питання про покупку додаткового обігрівача. Однак, електричні теплі підлоги, що отримало останнім часом дуже широке поширення, можуть використовуватися і як єдине джерело тепла в квартирі, відмінно справляючись зі своїм завданням.

Різновиди

Ще недавно єдиним варіантом таких систем були кабельні системи, засновані на використанні кабелю, що гріє. Система являла собою або простий гріючий кабель, що укладається в довільній формі, а також у вигляді матів. Обидва варіанти відмінно гріли приміщення і вибір між ними визначався зручністю укладання того чи іншого різновиду вироби. При цьому, монтаж такого електричного теплої підлоги в квартирі здійснювався або в бетонну стяжку, або кабель просто укладався під підлогове покриття в спеціальну підкладку.

Деякий час тому на ринку з’явилося принципово інший виріб – плівкові інфрачервоні моделі для обігріву приміщень. Вони діють за іншим принципом: тут не відбувається безпосереднього нагріву поверхні, розташованої в контакті з плівкою. Тепло створюється за рахунок інфрачервоного випромінювання і невеликого нагріву самих тепловиділяючих елементів. Такий теплий електричний підлогу в квартирі легко укласти своїми руками – для монтажу потрібно мінімум знань в області електротехніки.

Третій варіант нагрівальних конструкцій, заснованих на електриці – гріють мати з карбоновими стрижнями. Це відносно новий варіант таких виробів, вже отримав визнання. Однак, до його недоліків можна віднести відразу два фактори: високу вартість і дуже велика кількість підробок на ринку. Монтуються мати також, як і два попередніх варіанти: можна укласти в стяжку, а можна просто прокласти їх між підставою підлоги і зовнішнім декоративним покриттям.

Переваги та недоліки

Головним достоїнством теплих підлог завжди буде рівномірне нагрівання всієї площини, де укладені нагрівальні елементи. Це створює дуже комфортну атмосферу в приміщенні, а тепло, підкоряючись законам фізики, піднімається вгору і рівномірно прогріває все повітря. На даний момент, це-найбільш комфортно розподіляє тепло конструкція. Однак, у неї є й інші переваги:

 • відсутність інерції. Кабель починає нагріватися відразу під час надходження електрики і дуже швидко створює комфортну температуру в приміщенні.
 • довгий термін служби. Деякі виробники подібних виробів дають гарантію на них, на термін до п’ятдесяти років.
 • легкість укладання також стане одним з найважливіших достоїнств. Всі роботи легко зробити своїми руками, а розібратися, як зробити теплий електричний підлогу в квартирі, зможе навіть не найдосвідченіший майстер.
 • при виході з ладу одного з компонентів системи немає необхідності міняти її повністю. Заміна може проводитися частково, без повного розбирання конструкції.
 • інфрачервоні системи за твердженням деяких фахівців, можуть благотворно впливати на здоров’я.
 • для монтажу виробу немає необхідності знімати старе покриття підлоги, якщо воно приклеєне або демонтаж ускладнений з іншої причини. Досить укласти мати або кабель і поверх них змонтувати нове декоративне покриття.
 • є можливість контролювати роботу системи, збільшуючи або зменшуючи створювану в приміщенні температуру.

Тепла підлога під лінолеум на бетонну підлогу. Підкладка на бетонну основу-зайва трата грошей або необхідність

Щоб виконати утеплення підлоги під лінолеум спочатку потрібно вибрати підкладку. Існує кілька видів такого матеріалу. Ось найпопулярніші:

 • коркова;
 • джутова;
 • лляна.

Розглянемо кожну окремо.

Підкладка з пробки виготовляється зі спресованої подрібненої кори коркового дуба. Випускається такий утеплювач в рулонах. До переваг даного матеріалу відносяться:

 • екологічність-виробляється з натуральної пробки;
 • приємні відчуття при ходьбі по даному покриттю, так як воно досить м’яке.

Саме через останнього наведеного позитивного якості може виникнути проблема: якщо на покриття поставити важкий предмет, то через деякий час на ньому можуть утворитися вм’ятини. Щоб цього уникнути слід вибирати найжорсткішу коркову підкладку.

Джутова підкладка-це матеріал на 100% складається з натурального волокна джуту. Виготовляється наступним чином: джутові волокна пробиваються голкою, потім під впливом високої температури прокочуються на вальцях. Дана підкладка володіє вогнестійкістю, стійкістю до утворення цвілі і гнилі.

Лляна підкладка-це 100% чистий натуральний льон. Виготовляється методом подвійного пробивання голкою, а потім просочується засобами проти загоряння і утворення грибка. Лляна підкладка це хороший матеріал для теплоізоляції під лінолеум.

Підкладка під лінолеум

Підкладка під лінолеум укладається з метою додаткової теплоізоляції приміщення, а також для усунення невеликих дефектів підлоги. У разі, якщо ви використовуєте лінолеум з основою, а поверхня бетонної підлоги вирівняли, керуючись вищеописаними технологіями, то необхідності у використанні підкладки немає.

Однак якщо ви плануєте застелити на бетонну підлогу лінолеум без основи, можна використовувати один з наступних матеріалів для укладання під фінішне підлогове покриття:

 • підкладка з 100% джутового волокна;
 • підкладка з 100% натурального льону;
 • підкладка з суміші вовни, льону і джуту.

Ці варіанти найбільш якісні, довговічні, не дають усадки і не деформуються.

Існують і інші види підкладок під лінолеум: коркова, листи двп, фанера, ізолон, пористі полімери. Однак їх укладання на бетонну підлогу під лінолеум не доцільна. Двп і фанера вкрай недовговічні, інші матеріали мають схильність до деформації, усадки, нестійкі при впливі динамічних і статичних навантажень. Коркові підкладки деформуються під важкими меблями.

Підкладка

У відповіді на питання, як правильно стелити лінолеум на бетонну підлогу, є важлива його складова – підкладка. Багато вважатимуть це перестраховкою, зайвою витратою грошей і, взагалі, непотрібним придбанням для такої ідеальної основи, як бетон, і для настільки невибагливого матеріалу, як лінолеум. Адже сумніву в тому, чи можна стелити лінолеум на бетон не виникає.

Але це в корені невірно, так як саме підкладка виконує три незамінних функції підлогового покриття:

 • звукоізоляція-поглинання шумів дає додатковий комфорт до проживання, саме підкладка буде гасити непотрібні шуми, які проникають ззовні, або намагаються прорватися назовні. До того ж, нескінченний тупіт дитячих ніжок практично не буде турбувати вічно незадоволених сусідів знизу.

Діти-це щастя. Гучне і турбують всіх щастя

 • теплоізоляція . Звичайно, ефекту» теплої підлоги ” звичайної підкладкою не домогтися, але з урахуванням того, що бетон завжди холодний, проміжний шар між підставою і фінішним покриттям стане бар’єром для постійного промерзання.

Холодна підлога завжди неприємно. До того ж може стати причиною постійних хвороб

 • маскування . Рідкісне підставу відрізняється ідеальною гладкістю. А лінолеум, навіть самий товстий тільки підсилює недоліки, з часом приймаючи всі його контури. Підкладка ж виправляє дрібні дефекти. Але з глобальними вадами їй не впоратися. Як вирівняти бетонну основу розповімоНижчий.

Наявні нерівності в підставі можуть стати причиною псування лінолеуму в майбутньому

Якщо зайшли в глухий кут і не знаєте, що стелити на бетонну підлогу під лінолеум, то найкраще придивіться до скловолоконної, коркової або лляної поверхні. Варто враховувати, що ціна на них чимала.

Часто використовують деревно-стружкові плити. Тепла вони, звичайно не додають, але помітно збільшують рівність підстави. До речі, підкладки універсальні і від їх типу не залежить, який лінолеум краще стелити на бетонну підлогу.