Газовий котел має досить простий димохід, через який гарячі гази відправляються в атмосферу. Якщо його трохи доопрацювати, то викидається на вулицю тепло можна буде відібрати, і застосувати на опалення будинку. Пропонована модернізація істотно знизить витрати на газ, і дуже швидко окупиться.

Матеріали:

Процес доопрацювання системи газового опалення

Для відбору тепла від газів в димоході необхідно зігнути з нержавіючої гофротруби змійовик. Чим більше витків у нього вийде, тим ефективніше буде працювати система.

У трубі димоходу внизу і вгорі просвердлюються отвори, щоб вивести краю поміщеного всередину змійовика.

Димохід повертається на місце. До країв гофротруби приєднується фітинги, і вже звичайна труба, яку потрібно підвести в систему циркуляції теплоносія. Підключення робиться так, щоб в змійовик заходила обратка і підігрівалася, перед тим як піде в котел.

Такий нескладний змійовик дуже ефективно забирає тепло з відпрацьованих газів. Хоча він і знижує прохідність димоходу, але це компенсується нагнітачем, який стоїть в системі вище. Він створює достатню тягу, за рахунок чого труднощів з відведенням диму не виникає. У прикладі при використанні змійовика з відрізка труби довжиною всього 6 м вдалося знизити температуру скидаються на вулицю газів на 50 градусів цельсія.

Це тепло залишається в будинку, і дозволяє менше спалити газу.

Дивіться відео