Як покласти фанеру на підлогу дерев’яний. Укладання фанери на дерев’яну підлогу своїми руками

Як в новобудовах, так і в будинках, введених в експлуатацію кілька десятків років тому, перед мешканцями постає завдання вирівняти підлогу для зміни підлогового покриття, будь то лінолеум, паркет або паркетна дошка, ламінат або інше. Але сучасний ринок пропонує настільки широкий асортимент, що часом важко віддати перевагу тому чи іншому будматеріалу.

Мета цієї статті – розвіяти всі сумніви і допомогти зробити зважений, розумний вибір перед початком проведення ремонту у власному будинку або квартирі.

Особливості: плюси і мінуси

З усього розмаїття матеріалів, придатних для цих цілей, вибір зводиться до чотирьох з них:

  1. фанера;
  2. осб;
  3. цсп;
  4. двп.

При виборі настилу для вирівнювання підлоги потрібно врахувати особливості кожного.

  • двп-матеріал зі спресованих деревних волокон, попередньо оброблених парою. В якості в’яжучого застосовуються синтетичні смоли або парафін. Технологія виробництва не дозволяє робити двп великої товщини, а вживана сировина (найчастіше це відходи переробки деревини) – домогтися задовільної міцності. З усього списку плити подібного роду самі тендітні. Більш того, якщо чорнова поверхня має значні, а тим більше локальні тверді виступи, наприклад, наплив бетону або стирчить з стяжки фрагмент арматури, даний вид матеріалу може бути пошкоджений ще на етапі розмітки.

Чистова підлога з фанери в дерев’яному будинку. Основні переваги та недоліки

Внутрішні листи фанери виготовляють з дешевого матеріалу, з великою кількістю сучків і дефектів, які не знижують міцність матеріалу. Зовнішні листи, в залежності від типу фанери, виконані з сосни або берези. Розміри фанерних листів досягають 2,5 метрів в довжину і 1,5 метрів в ширину. Чистові підлоги з фанери обходяться в 5-10 разів дешевше підлог з ламінату або масивної дошки. Такі підлоги можна пофарбувати в вподобаний колір і розкрити лаком. Або використовувати як підставу для нанесення литих 3d підлог.

Підлоги з фанери на дерев’яну підлогу менш привабливі, ніж покриття з масиву, паркету або ламінату. Зате їх укладання обходиться в десятки разів дешевше. Не всі види фанери мають високу вологостійкість і застосовуються для чистової обробки підлог. Чистове покриття з фанери неможливо вирівняти фрезеруванням, як паркет або масивну дошку.

Використання фанери для чорнової підлоги пов’язує лаги в єдину конструкцію. Статева дошка пов’язує лаги тільки уздовж укладання, при цьому кожна дошка закріплена окремо. Тому дощаті підлоги сильніше ніж фанерні схильні до появи скрипів і стукотів.

Дощаті підлоги погано підходять для укладання ламінату або паркету, на відміну від фанерних, які вирівнюють поверхню.

Підкладка під фанеру на дерев’яну підлогу. Чи потрібна підготовка для фанери

Покриття підлоги фанерою на дерев’яну підлогу починають після підготовки фанерних листів. Їх потрібно занести в приміщення, в якому планується укладання і залишити на 2 – 3 доби. Деревина має властивість змінювати розміри від вологості, температури, тому потрібно, щоб ці параметри у матеріалу і середовища збігалися.

Фахівці радять змочувати краю фанерних листів водою кімнатної температури, якщо приміщення, в якому ведуться роботи, опалюється не регулярно.

Також бажано обробити листи протигрибкової і протипожежної ґрунтовкою.

Увага: не варто працювати з фанерою в приміщенні з підвищеною вологістю: якщо на шматку плівки, залишеної в кімнаті, за добу накопичується конденсат, то приміщення рекомендується просушити за допомогою доступних засобів (опалювальних приладів, включення опалення).

Вирівнювання дерев’яної підлоги фанерою без лаг. Як вирівняти підлогу фанерою без лаг

Перевагами вирівнювання підлоги фанерою по лагам вважаються: відсутність необхідності установки бетонної стяжки, що дає економію коштів і часу, а також простота і екологічність способу. Вирівняти підлогу фанерою можна і без лаг, при цьому фахівці стверджують, що операція ця зовсім не складна. Закріплення листів відбувається одним із способів:

  • приклеюванням;
  • регулюванням.

У першому випадку, знадобиться спеціальний клейовий склад, використовувати який можна, якщо підлога має незначні перепади висоти і є бетонна стяжка, яка до моменту вирівнювання повинна бути абсолютно сухою. Цей спосіб простий, і не вимагає значного часу.

Регулювання вважається більш складним методом, тому застосовується значно рідше. Кріплення листів фанери, які укладаються в два шари, відбувається на дерев’яні колодки, що вимагає витрат часу і акуратності. Зате його використання дозволяє конструкції витримувати значні навантаження, а майстру – без особливого клопоту надалі демонтувати і замінювати старе підлогове покриття.

Відео укладання фанери на підлогу / майстер клас з укладання фанери