Навіть найскромніша з квадратним метрам квартирка може здаватися порожнім, і навіть найзатятіші прихильники мінімалізму періодично мріють чим-небудь її прикрасити. Єдиної схеми розвішування фотографій не існує, проте деякі правила допоможуть зорієнтуватися в достатку варіантів. Хто-то їм слід, хто порушує, а ми пропонуємо вибрати свою ідеальну композицію, надихнувшись підбіркою з інтер’єрів на фото.Як повісити фото на стіну: цікаві рішення для стильного декору

Масштабне панно з фото і картин

 
Воістину ефектну галерею на стіні можна створити з фотографій у поєднанні з картинами, гравюрами, постерами. Тут можна проявити фантазію, добираючи цікаві асиметричні сценарії і міксуючи твори мистецтва різних жанрів.


У багатьох квартирах слабким місцем є кути. І вам не достатньо місця для декору і зберігання, придивіться до стиками між стінами. Можливо, тут як раз ховається додатковий резерв.

Динамічна симетрія

Для декору стіни фотографіями чи картинами можна вибрати безпрограшний метод симетричного розташування, але в більш динамічному ключі. Цікавий приклад представлений нижче на фото, де композиція з 7 ілюстрацій нагадує за формою бант з великим елементом в центрі. Щоб не допустити візуального хаосу, господарі підібрали невеликі за розміром зображення і темні однакові рамки, які чудово гармонують з кольором меблів.

Фотогалерея на полицях

Один з найпростіших способів гармонійного розміщення фотографій — поставити їх на горизонтальних вузьких полицях.

Дуже стильно й невимушено буде виглядати композиція з фоторамок, розташованих на полицях внапуск. Втім даний спосіб дозволить в будь-який момент поміняти експозицію. Якщо ви перестанете помічати фотокадри, реорганізуйте їх на полицях: поміняйте місцями вміст нижньої і верхньої, приберіть старі, оформіть в нові рамки.


Творчий безлад

А в цій спальні замість ідеальної композиції на стіні господарі вирішили розвісити картини нерівно і без рам. Такий підхід наповнює простір свободою і динамікою.

Композиція з центральним елементом
Гармонійно розташувати ілюстрації або фото можна за допомогою схеми з центральним елементом великого розміру, який оточують мелкоформатные картинки. Поєднання різних кольорів задасть композиції лаконічну динаміку.

Декор на стіні з продовженням на комоді

На цьому фото надати місцем зберігання певного шарму допомогла колекція фотографій і принтів. У центрі уваги — розкішні годинники, які ненав’язливо обрамляє група ілюстрацій. При цьому більш легкі світлі рамки прикрашають стіну, а чорні — стоять на комоді.

Над дверима
Зазвичай картини і фотографії радять розвішувати на рівні очей, але в світі дизайну є більш свіжі погляди і прийоми гри з простором. Приміром, відчутно високі стелі візуально можна опустити, розвісивши картини над дверним прорізом або вгорі над шафами.


Мінімалізм, лаконічність, симетрія
Певний ритм, врівноваженість, спокій і комфорт додасть лаконічна галерея з фото або картин, розміщених ідеально симетрично по строгих лініях квадрата, прямокутника або в одну лінію.Ускладнена симетрія
У деяких ефектних композиціях не кожен зможе розгадати симетрію, але вообщем сюжет виглядає настільки гармонійно і цілісно, що абсолютно не викликає жодних сумнівів і протиріч у сприйнятті картинки.

Прикрашаємо стіни коридору
Ще один вдалий прийом декорування фотографіями — прикрасити ними стіни коридору. Це, безперечно, надасть йому більшої динаміки і сенсу.

На стіні біля сходів на другий поверх
Часто стіни біля сходів на другий поверх пустують, тому саме вони стають розкішним полем для вияву творчої фантазії. Зі смаком розвісивши тут сімейні фото, ви не тільки створите прекрасний куточок спогадів, але зробите інтер’єр більш затишним, домашнім і наповненим.

Нестандартні варіанти, які вражають

Ефектний декор на стіні: рамки в рамі

Розвішування, при якій картини кріпляться на волосіні по вертикалі, нерідко використовують в інтер’єрі, коли немає бажання свердлити стіни в багатьох місцях. Але на наступному фото представлений більш оригінальний варіант — ліски натягнуті всередині великої рами, де дві композиції з фото з центральному елементом чудово гармоніюють між собою.


Пам’ятна галерея на прищіпках

Ще один прийом для тих, хто проти дрилі: розвісьте фото у вигляді гірлянди на прищіпках. Це дуже зручний і універсальний варіант, адже таку гірлянду можна в будь-який момент перекинути з одного місця на інше.

Фото з клітинок
Напевно ви помічали дротові і металеві утримувачі в сувенірних крамницях, книжкових магазинах, на виході з супермаркетів або кафе. Виявляється, вони можуть бути корисні і в домашньому інтер’єрі, особливо якщо ви любитель листівок або фотографій невеликого формату.

Займіть всю стіну
Якщо ви не боїтеся сміливих експериментів, зробіть одну з стін своєрідним арт-об’єктом, зайнявши її картинами і фото. Колекцію можна буде змінювати або доповнювати, не боячись, що композиція зіпсується, якщо прибрати якийсь фрагмент.


Творча обстановка

Ефектно заповнити порожній простір, не захаращуючи при цьому стіни, можна з допомогою розміщення фото і картин у рамках на підлозі. Щоб не псувалися зображення, їх важливо сховати під скло і регулярно протирати пил, яка час від часу осідає на рамках.

Шикарна альтернатива шпалерам
Фото на одній стіні, приклеєні суцільним полотном встик — ще один дизайнерський хід, замінює декор стіни шпалерами. Безумовно, таке рішення виглядає дуже незвично, сучасно, ефектно, але тільки якщо дотримані всі правила стилю і органічного поєднання з іншими елементами інтер’єру.


Несподіване місце для фото
Крім вітальні, спальні, кухні, передпокої, є ще одне цілком вдале місце для декору картинами і фотографіями — це ванна кімната. А чому б і ні? Адже саме такі предмети як раз і привносять ту саму атмосферу затишку, комфорту і домашнього тепла, а ванною, часом, цього так не вистачає!
Більше цікавих варіантів незвичайного розміщення фотографій на стінах представлені нижче.

Теги: Декор та оформлення