Кактуси не потрібно пересаджувати часто, а тільки час від часу для оновлення грунту і коли рослині потрібен горщик побільше. Більшість кактусів знаходять невеликі простори дуже затишними і можуть залишатися в одному і тому ж контейнері роками. Вид коренів дасть вам зрозуміти, що рослина занадто розрослося і його потрібно пересадити. Оскільки кактуси повільно ростуть, зазвичай вони вимагають пересадки кожні 4-5 років або кожні 2-3 роки для більш швидкозростаючих сортів. Нижче ми відповімо на найчастіші питання і розповімо, як без клопоту пересадити кактус.

Як захиститися від колючок при пересадці

Багато різновидів кактусів щедро наділені гострими шипами, які служать захистом для рослин (хоча, наполегливі миші можуть колотися, але є:). Ця колюча обставина робить пересадку кактусів складною, а іноді і небезпечною завданням. Один з кращих способів безпечно пересадити кактус-використовувати металеві кухонні щипці або злегка обмотати кактус малярським скотчем або будівельної пінкою. Ви також можете використовувати пару шкіряних рукавичок або, для невеликих рослин, просто захопити рукавиці для духовки. Уникайте тканинних садових рукавичок, так як колючки кактусів можуть легко пробити більшість тканин.

Будівельна пінка захистить ваші руки від колючок

Коли пересаджувати кактус

Найкраще пересаджувати кактус на початку-середині весни, коли рослина вступила в активний період зростання. Це гарантує, що кактус отримає енергію, щоб відновитися після того, як його потривожили, і адаптуватися до нового середовища.

Що вам знадобиться для пересадки кактуса

  • захисні рукавички
  • щипці кухонні або малярський скотч
  • будівельна пінка
  • грунтова суміш klanz або лечуза. Бідний органікою, водо – і повітропроникний, щоб просихав повністю за 7-10 днів
  • горшковий контейнер

Грунт повинен повністю просихати за 7-10 днів

Як правильно пересадити кактус

підготуйте інструменти та витратні матеріали . Інструменти, необхідні для тактичного захисту від кактуса, залежать від розміру і колючості рослини. Наприклад, при пересадці більш дрібних кактусів кухонні щипці і / або малярський скотч можуть не знадобитися, тоді як для більших кактусів може знадобитися повний арсенал засобів захисту.

Незалежно від розміру при роботі з кактусами завжди рекомендується надягати товсті захисні рукавички.

вийміть кактус зі старого горщика . Якщо кактус щільно облюбував старий горщик, рихлите грунт по краях горщика тупим ножем або лопаткою. При необхідності можна обернути кактус декількома шарами газети або малярським скотчем, щоб його було легше брати руками, або можна використовувати кухонні щипці. Обережно вийміть кореневий кому зі старого горщика і покладіть кактус на робочу поверхню.

Якщо кактус щільно сидить в горщику, злегка підштовхніть його шпателем

послабте кореневий кому . Після того, як кактус вийнятий зі старого горщика, слід розпушити кореневий кому і викинути старий грунт. Робіть це повільно і будьте обережні, щоб не обірвати занадто багато коренів.

огляньте коріння і обріжте сухі і хворі . Поки коріння оголені, рекомендується перевірити їх на наявність будь-яких ознак шкідників або хвороб. Обріжте мертві або хворі коріння і при необхідності застосуєте фунгіцид.

виберіть новий горщик . Якщо ви схильні до надмірного поливу, виберіть для свого кактуса глиняний / теракотовий горщик. У той час як кактуси можуть рости в будь-якому горщику , неглазуровані глиняні горщики допомагають вбирати зайву вологу з грунту і запобігають надмірний полив. Незалежно від типу горщика переконайтеся, що на дні є дренажний отвір.

Не заглубляйте кактус в новому горщику

посадіть кактус в новий горщик . Заповніть дно нового горщика грунтовою сумішшю для кактусів (ви можете купити грунт для кактусів в магазині або зробити її самостійно), переконавшись, що кактус буде посаджений на тій же глибині, що і в попередньому контейнері. Використовуючи щипці або пінку, акуратно помістіть кактус в горщик і утримуйте його на місці, поки ви заповнюєте решту горщика землею.

При необхідності досипте ще грунт

Коли поливати пересаджений кактус

Поливати пересаджений кактус відразу не можна — тонкі, практично ниткоподібні коріння загниють. Перший раз після пересадки полийте кактус не раніше, ніж через тиждень. Режим поливу буде різним, в залежності від умов і грунту: він повинен повністю просихати між поливами за 7-10 днів. Приблизно через тиждень ви можете повернутися до свого звичайного графіку поливу.

Пересаджений кактус можна почати поливати через тиждень

Догляд за кактусом після пересадки

Кактуси витривалі і легко пристосовуються, і більшість сортів добре переносять пересадку, якщо вони були здоровими до пересадки. Переконайтеся, що ви помістили свій щойно пересаджений кактус на колишнє місце, щоб він міг продовжувати отримувати ту ж кількість світла і вентиляції, що і до пересадки.

Оскільки кактуси є пустельними рослинами, їм потрібна значна кількість сонячного світла для підтримки зростання. Сонячне підвіконня, що виходить на південь або захід, ідеально підходить для більшості різновидів кактусів. Якщо ви живете в районі з теплим літом, розміщення кактуса на відкритому повітрі влітку на яскравому сонці-один з кращих способів стимулювати нове зростання!