Орхідеї налічують понад 25 000 видів і 100 000 культиварів. Найчастіше в квартирах з’являються досить невибагливі види: дендробіуми, цимбідіуми, неофінетії, онцидіуми, фаленопсіси, психопсиси, аскоцентруми, рінхостіліси, пафіопеділуми, грамматофіллуми. Головна проблема, з якою стикаються початківці любителі орхідей – – як їх поливати?

Правила поливу орхідей

у період активної вегетації потрібен більш рясний полив. коли рослини знаходяться в стані повного або відносного спокою, полив скорочують.

полив залежить від того, як ви вирощуєте свою орхідею .

Особливості поливу орхідеї в корі або кокосових чіпсах: в кашпо

1. Орхідеї не терплять застою вологи навколо кореневої системи-прозорі горщики дозволяють моніторити зволоження грунту.

2. Вибирайте кашпо, в якому горщик з орхідеєю буде поміщатися вільно і мати зазори між стінками, це сильно спростить полив.

3. увага : в кашпо або піддоні не повинна стояти вода, грунт між поливами повинен повністю просихати.

4. Вийміть прозорий горщик з кашпо і полийте рясно, дайте воді стекти і тільки після того, як ви переконалися, що вода більше не проходить через дренажні отвори, поверніть орхідею в кашпо.

5. Якщо кора і коріння занадто пересохли, можна полити орхідею шляхом замочування.

6. Налийте воду в горщик, не виймаючи з кашпо, щоб вода доходила майже до краю горщика. Залиште на 10-15 хвилин, щоб кора і коріння наситилися водою.

7. Горщик не повертають в кашпо до повного стікання надлишків води. Цей спосіб поливу дозволяє не поливати орхідеї 10-12 днів. Якщо ж ви просто поливаєте, а не замочуєте, поливати, в залежності від температури, доведеться кожні 5 днів.

ніколи не замочуйте орхідеї більше, ніж на 30 хвилин, зайве перезволоження може привести до загнивання коренів і втрати рослини!

8. У дні, коли занадто жарко і навколо рослини практично відсутній рух повітря або коли занадто холодно, при поливі рослин намагайтеся уникати попадання води в центр розетки і в листові пазухи, це теж може нашкодити рослині. Якщо вода все ж потрапила, акуратно промокніть воду паперовою серветкою.

Орхідеї в сфагнумі: горщик з монолітними стінками

1. Поливайте так само, як орхідею в корі.

2. Можна замочувати, але не забудьте, що мох значно більш гігроскопічний, ніж кора, тому час замочування –не більше 5 хвилин.

Орхідеї в сфагнумі: гратчастий горщик

1. Якщо орхідея міститься в горщику в сфагнумі, поливайте її раз в 3-4 дні, в залежності від обсягу горщика і пори року.

2. Можливий полив шляхом обприскування.

3. Можливий полив з душу, несильним струменем води кімнатної температури.

4 і 5. Перед тим як повернути орхідею на місце, дайте воді повністю стекти.

6. Ніколи не удобрюйте орхідеї по сухим корінням і сухому грунту. Перш ніж використовувати добриво, полийте орхідею, нехай коріння наситяться водою і зможуть безпечно поглинати поживні речовини.

Орхідеї на блоці або з голими корінням в гратчастому горщику

1. Поливати, якщо орхідея ведеться на блоці, ще простіше.

2. Але обприскувати її доведеться щодня, а влітку навіть кілька разів на день.

Полив орхідей в мінеральному субстраті

1. Поливайте так само, як орхідею в корі.

2. Ніколи не замочуйте – повітропроникність мінерального грунту значно нижче, ніж у кори, є ризик перезволожити кореневу систему.

Зволоження повітря навколо орхідей

Всі орхідеї люблять високу вологість повітря, 50-80 %. Якщо ви утримуєте орхідею з відкритою кореневою системою, навіть кілька обприскувань в день може бути недостатньо. Ви сильно полегшите собі життя, якщо будете використовувати зволожувач повітря.