Як правильно врізати замок в міжкімнатні двері. Як правильно врізати замок вмежкомнатную двері

26

Як правильно врізати замок в міжкімнатні двері. Як правильно врізати замок вмеж

Насамперед варто визначитися на якій висоті буде наш замок. Стандартна рекомендована висота-965 мм, але я зазвичай роблю так, щоб верхня кромка замку була 1005 мм.різниця незначна, але мені здається, що так більш зручно.

Важливо знати!

При розмітці замка не варто занадто сильно виходити за рекомендовані розміри, так як в дверях мдф є спеціальний додатковий брус під установку замку. І якщо сильно відійти від норми, то можна зіпсувати двері:(

Після того, як відзначили висоту замку — відбиваємо вуглиною верхню кромку замку.

Прикладаємо до боку дверей засувку так, щоб його верхня частина збіглася з відміткою і в тому місці, де буде проходити кріплення ручок ставимо позначку.

Далі пір’яний насадкою для дрилі свердлимо наскрізний отвір

Спочатку намагався просвердлити за допомогою шуруповерта, але виявилося, що він трохи не тягне і довелося вдатися до допомоги дрилі.

Важливо знати!

Друзі, коли будете свердлити отвір під врізку замків в міжкімнатні двері ні в якому разі не тисніть на свердло або коронку (якщо ви встановлюєте ручку — кноб). Вся справа в тому, що при сильному натисканні ви ризикуєте вирвати шматок двері в вихідний стороні свердла, тому свердлити необхідно потихеньку, регулюючи притиск.

Далі необхідно засвердлити в торці двері безпосередньо під сам замок. Для цього також застосовуємо пір’яне свердло ≈ 20 мм.

На наступному фото видно, що просвердлений отвір трохи мало для замку.

Стамескою розширюємо отвір, щоб не розколоти двері. Потихеньку пристукуючи молотком-досягаємо потрібних розмірів.

Працюємо в поті чола і вуаля…

Отриманий результат мене влаштовує-замок вільно заходить до кінця.

Зафіксувавши замок (можна відразу посадити на саморізи), необхідно гострим шпалерним ножем гранично акуратно обвести по контуру замок. Якщо сумніваєтеся, то можна просто добре заточеним олівцем. Сенс всієї цієї операції в тому, щоб якомога максимально точніше втопити замок врівень з поверхнею дверей.

Друзі, якщо трохи зарукожопіть, то нічого страшного. З кожною дверима досвіду буде все більше і більше! після того, як намітили контур — необхідно стамескою вибрати деревинку на глибину замку. Коли замок встав урівень його можна прикріпити саморізами.

Важливо знати!

Коли працюєте стамескою — завжди тримайте її так, як показано на малюнку вище. Якщо ви перевернете стамеску, то при ударі молотка напевно виберете матеріалу більше, що звичайно можна виправити всякими підкладання трісок, але це вже «джамшутінг», а нам такого не «надь»!

Тепер можна переходити до монтажу ручок. До речі, напрямна для дверних ручок повинна бути змонтована пазом вниз.

До речі, трохи слів про замок. Використовував замок фірми euro.

Не найдорожчий, але і не найдешевший. У підсумку пластикова засувка не відпрацювала навіть один день-зачинилася і залишила закритими дружину з моїм молодшеньким. Довелося залізти до них в кімнату через вікно (благо — приватний будинок) і відкривати засувку. На наступний день придбав замки pallidum-ніяких проблем.

Одягаємо дверні ручки на напрямні і за допомогою шуруповерта прикручуємо кожну на три самореза.

Як ми пам’ятаємо-напрямна встановлена пазом вниз. Робилося це для того, щоб шпилька, яка тримає безпосередньо саму ручку добре її закріпила.

Як врізати замок і петлі в двері. Установка замка в дерев’яні двері

Врізку замка найпростіше здійснювати на ще невстановленому дверному полотні-велика частина проблем в цій справі обумовлюється саме незручністю роботи з уже зібраним і встановленим дверним блоком. Тому ставимо дверне полотно на підлогу і приступаємо до розмітки місця для установки замку.

Відміряє від низу дверей 800-900мм і на торці ставимо поперечну мітку – вона послужить нам основним орієнтиром, щодо якого буде встановлюватися замок і просвердлюватися всі технологічні отвори. Наступним кроком необхідно накреслити вісь замку-товщина полотна ділиться навпіл і на торці двері прокреслюється вісь. Її необхідно накреслити так, щоб вона перебувала по обидва боки від першої мітки, що вказує висоту установки замку. Тепер беремо замок, прикладаємо його до торця полотна, щоб середина замку збігалася з зазначеним центром, і розмічаємо краю його внутрішньої частини – вибирати посадковий отвір більше, ніж це необхідно, не слід.

А зараз буде найцікавіше – висвердлювання посадкового отвору. Врізати замок в міжкімнатні двері можна двома способами – за допомогою ручного фрезера і дрилі з встановленим пір’яним свердлом. Фрезер у вас навряд чи є в господарстві, а ось дриль є неодмінним атрибутом будь – якого домашнього майстра-з її допомогою ми і спробуємо встановити замок.

Вимірюємо товщину замку, відповідно їй встановлюємо на двері перо (як правило, це пір’яне звело діаметром 12-14мм) і приступаємо до роботи. Ставимо гострий його кінець чітко по центру розміченої осі на одну з міток, що обмежує ширину замку, і свердлимо перший отвір.

Відразу на всю необхідну глибину засверливаться не потрібно, заглибитеся спочатку на 10мм, потім переставте свердло вище по осі, так щоб його гострий кінчик залишався всередині першого отвору. Тепер свердлимо другий отвір-фактично ви збільшите майбутній паз на половину діаметра свердла. Знову ж таки необхідно заглибитися на 10мм.

Таким способом, з кожним кроком переставляючи перо на половину діаметра, спочатку вибираємо паз по всій довжині на глибину 10мм, другим проходом досягається глибина 20мм і так до тих пір, поки замок повністю не потоне в посадковому отворі.

Слід розуміти, що якісно встановити замок в міжкімнатні двері таким способом можна тільки в тому випадку, якщо ви не відхилите отвір в сторону – намагайтеся рівно тримати дриль, і тоді все вийде найкращим чином. Можливо, після закінчення висвердлювання паза його доведеться трохи підправити за допомогою стамески і молотка.

На наступному етапі установки замку слід втопити в тілі двері його верхню декоративну планку. Вставляємо замок в висвердлений отвір і окреслюємо планку по всьому периметру олівцем. Озброюємося гостро заточеною стамескою з молотком і робимо друге посадковий отвір – втопити планку в дверному полотні необхідно рівно на її товщину. Тому періодично перевіряйте цей розмір, вставляючи в отвір замок.

Ось тепер вже залишилося зовсім небагато – всього-на-всього просвердлити два отвори для рукоятки і секрету замку. Для цього також знадобиться пір’яне свердло, тільки більшого діаметру. Але для початку необхідно визначити місце розташування цих отворів на дверному полотні – робиться це просто. За допомогою рулетки змиритися їх положення на замку і переноситься на площину дверного полотна.

Перенесли? знову озброюємося дрилем і свердлимо два необхідних отвори – як правило, для більшості замків діаметр цих отворів варіюється в межах 25-28мм. Дуже важливо при виході пера з іншого боку не порвати ламіноване покриття двері – саме тому свердління цих отворів необхідно виконувати з двох сторін. Спочатку свердлимо з одного боку, а коли кінчик свердла позначить центр отвору з іншого боку, переходимо на протилежну.

Ось так і вирішується питання, як встановити замок у двері. Тепер, коли всі посадочні отвори готові, зібрати його всередині дверного полотна зможе навіть школяр.

Скільки коштує врізати замок в дерев’яні двері. Прайс-лист, ціни на послуги по замках.

Як врізати замок в двері фрезером. Який юзается фрезер для врізки петель і замків?

Раніше пази для врізних замків доводилося пробивати долотом і стамескою, використовуючи для допомоги дриль.

У майже всіх столярів виходили досить рівненькі пази, але час від часу бували обтяження і або дерево тріскалося, або пази виходили криві і роботу доводилося доробляти і переробляти.

Зараз в сучасному світі будівельники намагаються все частіше застосовувати механічні засоби. Не виняток і апарат для врізки петель і замків.

Отже як його використовують. Спочатку вимірюють розміри замку і встановлюють на двері мітки, де він повинен знаходиться.

Далі на це місце за допомогою інтегрованих в фрезер струбцин закріплюють його в торець двері.

На спеціальній шкалі фрезера встановлюють потрібні розміри і запускають верстат.

Крутячи ручкою фреза, обрана за розміром товщини замку не лише їздить вгору-вниз, але і поглиблюється всередину, вибираючи з паза непотрібний в якості стружки, яка виходячи потрапляє відразу в трубу пилососа.

АлеНа замку є ще й торцева пластинка, для якої також необхідно вибрати паз.

Вимірюємо її товщину і ширину, вставляємо відповідну фрезу в верстат.

Кріпимо фрезер назад до дверей і вирізаємо паз під пластинку, попередньо налаштувавши шкалу відстані на фрезері.

Пази під петлі вирізаються аналогічним шляхом. Лише кріпиться фрезер до знятої двері, а з боку коробки на стіну.

Система обрала цю відповідь кращим

Для врізки петель підійде хоч який фрезер, так як необхідно буде зняти практично 5 мм деревини, єдине що для точності роботи все ж краще мати фіксують пристрій в одній площині фрезера, встановити його на двері і вирізати поглиблення по розмітці.

До речі пристрій можна придбати окремо і укомплектувати їм повністю хоч який фрезер, хоч якої марки виробника.

Виглядає він ось так і іменується “універсальна фрезерна каретка для врізки замків і петель”

З її допомогою і стндартних фрез з набору фрезера досить швидко і точно, вирізаються потрібні отверситя і пази, основне точно виміряти і розмітити місце вибірки.

Для врізки петель і тим найбільш замків, юзают вертикальний (він же погружной) фрезер.

Хоча природно можна обійтися і молотком зі стамескою + дриль (причому можна і не огидного властивості домогтися), але якщо даної для нас роботою займатися майстерно, потрібен фрезер.

Ось наприклад такий фрезер від бош,

Як ви бачите за кольором інструменту, це так іменований “інструмент побутової” (не проф, варто порівняти не недешево, потужність різна, в наявності все потрібне (регулювання обертів, плавний запуск, підсвічування і.т. П).

Є і проф вертикальний фрезер від бош (інструмент блакитного кольору),

Це вже найбільш дорогий, але і найбільш надійний інструмент (фрезер).

Другий варіант, це комбінований фрезер, на відміну від вертикального він в для себе з’єднує ще й функції кромочного (окантовочного) фрезера, тобто два в одному, по суті.

Але такий фрезер більше підійде експертам, ніж для домашнього використання.

Є природно і спеціально (вузька спеціалізація) розроблені фрезери для врізки замків, ось наприклад такої “virutex fcu”

Для врізки петель підійде хоч який ручний, найдешевший фрезер, але ось для врізки замків потрібен фрезер з ходом фрези, наприклад, 8см, але вони коштують не найменш руб.

За допомогою якої крім врізки петель можна врізати хоч якої конфігурації замки за допомогою звичайної дрилі.

Єдине, що необхідно буде зробити після його використання висікти стамескою не обрану деревину.

Це, погодьтеся, не так накладно, як дати пару 10-ів рублів за “крутий” фрезер.

Як врізати магнітний замок в міжкімнатні двері. Варіанти для міжкімнатних дверей

Ключовим критерієм (крім зовнішнього виконання), за яким розрізняються види замків для міжкімнатних дверей, є їх принцип роботи:

  1. замки з фіксатором.є найдорожчими і складними в плані установки. Вони мають спеціальні отвори, передбачені для замикаючого приміщення зсередини фіксатора і ручок. Механізми круглої форми отримали назву ручок-кнобів. Відкрити зачинилися двері зовні досить просто, використовуючи плоский ключ (при установці важільного фіксатора) або спицю (для кнопкових конструкцій).
  2. магнітні механізми.являють собою вдосконалений безшумний варіант замків-засувок. Язичок в такій конструкції замінений магнітами, що встановлюються в замок і дверну коробку. При виборі магнітного механізму врізати замок в двері своїми руками не так просто, але саме він вважається найнадійнішим через відсутність рушійних деталей. Модель встановлюється тільки на двері, що відкриваються як всередину, так і назовні.
  3. натискні замки-засувки.зовні визначити дану конструкцію можна за наявністю циліндра з званої язичком фалевой засувкою. Зміна положення відбувається після натискання на дверну ручку. Врізка замків-засувок не представляє особливих труднощів завдяки максимальній простоті механізму. Встановлювати засувки рекомендують на двері, які потрібно просто щільно закривати, не обмежуючи доступ в приміщення повністю.
  4. замки з личинкою для ключа.зовні схожі на моделі з фіксаторами, замикання здійснюється за допомогою ключа як з внутрішньої, так і з зовнішньої сторони.
  5. стаціонарні замки .відсутній запірний механізм, а закривання здійснюється за допомогою щільного прилягання двері до коробки.