Як робити з гіпсокартону арку. Види дверних арок

Коридорні або міжкімнатні арки бувають різної конфігурації. Головні їх відмінності полягають у формі верхньої частини, а також в способах з’єднання з вертикальними складовими.

Крім арки, популярні ще своєрідні напіварки, що мають округлий кут лише з одного боку. Такі елементи відмінно обіграються в сучасних інтер’єрах, таких як арт-деко, мінімалізм і хай-тек.

Класична арка має верх правильної форми. Зазвичай це стандартна півколо, чий радіус дорівнює одній другій ширини отвору.

Існує безліч видів незвичайних арок з гіпсокартону:

 • для арки модерн характерний порівняно малий радіус кривизни, а також досить різкий перехід в місці з’єднання з вертикальними частинами отвору. Її частіше використовують в приміщеннях, де стеля і стіни мають досить простою конструкцією. Встановлюється на вході в робочий кабінет, на місці колишніх дверей на балкон.
 • модель романтика відрізняється більш округленими кутами. Її вважають за краще в тих випадках, коли отвір має не надто велику висоту і достатню ширину.
 • досить близька до романтики арка форми еліпс. Основна відмінність полягає в збільшеній кривизні. Також використовується в широких і невисоких отворах. Виглядає більш витончено і м’яко, ніж попередній тип.
 • оригінальним нестандартним типом оформлення можна вважати трапецію, яку складають короткі ламані відрізки. Її досить складно обігравати в інтер’єрі, і з цієї причини не так вже й часто вибирають. Зазвичай для вирішення завдань з нестандартними дизайнами.
 • ще один варіант виконання – портал. Він може бути з обрамленням з дерева або з розташованими поруч порталами меншого розміру. Виглядає він як звичайний отвір, тільки без самого дверного полотна. Для оригінальності його часто обрамляють різьбленими елементами з дерева. Такі елегантні колони підходять не тільки для класичних інтер’єрів, але і для різних етно-стилів – римського або грецького.

Як зробити арку з картону. Як зробити арку з гіпсокартону в будинку з низькими отворами

Гіпсокартон, будучи вельми модним і сучасним будівельним матеріалом, в найкоротші терміни дозволяє втілювати в життя найзухваліші архітектурні та дизайнерські ідеї завдяки своїй гнучкості і пластичності. Цими ідеями можуть бути і різноманітні види арок і полуарок будь-якої форми, арочних прорізів і склепінь, які здатні надати похмурим коробок сучасних квартир абсолютно особливу чарівність. Арку з гіпсокартону зробити своїми руками набагато простіше, ніж витягати її за шаблонами за допомогою штукатурки . При цьому така арка буде вельми витончена і естетична.

Арочну конструкцію можна влаштувати будь-якої форми і в будь-якому місці квартири. Найчастіше арку вписують в міжкімнатні отвори, розміри яких залежать від конструкції будівлі. Відмінність арки з гіпсокартону в тому, що вона повинна бути досить високою. Немає ніякого сенсу влаштовувати арку в отворі, що має висоту менше 2 м.

Одним з недоліків міжкімнатні арки можна назвати те, що вона забирає значну частину вільного простору дверного або віконного отвору. У тому випадку, якщо величина отвору менше 2 м, то низька гіпсокартонна арка лише зіпсує вигляд квартири. Крім того, при проходженні через низьку арку незмінно виникає мимовільне бажання нахилити голову, оскільки вона візуально зменшує розмір отвору.

Існує один-єдиний спосіб, як зробити арку з гіпсокартону своїми руками в низькому отворі – потрібно збільшити його, видовбавши верхню частину. Тому перед початком проектування слід провести повний замір прорізів квартири або будинку. У багатьох старих будинках, де висота дверей була закладена до 250 см, не буде потрібно додатково дробити стіни для зведення арки, можна сміливо приступати до монтажу.

У нових житлових будинках, де висота дверей від 200 см до 210 см, доведеться провести значні підготовчі роботи для влаштування арки: дроблення стін і збільшення висоти.

Фахівці рекомендують застосувати при такій висоті британський варіант конструкції арки. В цьому випадку потрібно виконати більш точний вимір показників для арочної конструкції і використовувати кутові заповнювачі, виготовлені з фанери. Кутові заповнювачі набагато мобільніше, їх можна підігнати під будь-які розміри дверного отвору.

Сучасні виробники можуть запропонувати готові арочні конструкції, для зведення яких знадобиться тільки їх збірка. Вибираючи готову арку для дверного отвору, потрібно неодмінно враховувати його реальну висоту.

Завжди слід пам’ятати, що краса арки багато в чому залежить від її висоти: чим вище арка, тим стрункішою і привабливіше вона виглядає

Красиву і стильну арку з гіпсокартону своїми руками може зробити кожен, покрокова інструкція, представлена нижче, допоможе в цьому. Сам процес не містить нічого складного.

Як зробити арку з гіпсокартону з підсвічуванням. Арка з підсвічуванням світлодіодною стрічкою. Монтаж і обшивка каркаса ніші з гіпсокартону

На перший погляд, зробити підсвічування, ще й в спеціальній ніші – складна справа, але сучасні матеріали дозволяють реалізувати це просто і швидко, навіть без спеціальних знань в електриці. З цієї статті ви дізнаєтеся, як зробити стелю з гіпсокартону з підсвічуванням своїми руками.

За методом установки підсвічування можна розділити гіпсокартонні стелі на два типи:

 • з відкритим підсвічуванням – світильники встановлюються в отвори або підвішуються;
 • з прихованою підсвіткою – світильники встановлюються в заздалегідь підготовленій ніші в .

Більш популярний дизайн стелі з гіпсокартону з прихованою підсвічуванням. Світло в них рівномірно розподілений, розсіюється і відбивається від стелі. Створюється враження ширяє в повітрі конструкції.

Якщо ви задумалися, як зробити красиві стелі з гіпсокартону з підсвічуванням, в першу чергу вам потрібно вибрати джерело світла. Це світлодіодна led-стрічка , люмінесцентні лампи, дюралайт або навіть світлопроектори з оптоволокном для .

Ми розповімо саме про світлодіодній стрічці, так як це найбільш популярний і простий спосіб зробити підсвічування.

Переваги світлодіодного підсвічування

 • низька ціна, і в той же час хороший, рівномірний світло. Стрічка, наклеєна по периметру кімнати, буде світити яскравіше, ніж лампа розжарювання 200 вт. Однак не варто використовувати її в якості основного джерела світла, вона може служити тільки як декоративне освітлення.
 • висока енергоефективність і довгий термін служби.
 • простий монтаж. Стрічка приклеюється до гіпсокартону на липку стрічку.
 • можливість дистанційного керування, налаштування режимів, зміни кольорів.

На ринку безліч видів led-стрічки, вони розрізняються за такими характеристиками:

 • вид світлодіода (наприклад, популярні світлодіоди smd-5050 мають розмір 5*5 мм).
 • колір світіння може бути як монохромним, так і кольоровим (rgb). Для кольорових стрічок на одній основі розміщуються 3 діода: червоний, зелений і синій.
 • щільність світлодіодів (кількість лампочок на метр стрічки).
 • колірна температура (від 2700к до 10000к).
 • напруга (найбільш популярні стрічки з 12 в, але бувають і 24 в)
 • водостійкість (деякі стрічки захищені силіконовою ізоляцією, що дозволяє робити підсвічування стелі на кухні, у ванній і туалеті)

Основні компоненти-блок живлення і сама світлодіодна стрічка. На додаток до rgb-стрічки можна купити контролер і пульт дистанційного керування.

Каркас стелі

Якщо ви вирішили зробити нішу з гіпсокартону в стелі для прихованого підсвічування, то в першу чергу потрібно побудувати .

Каркас монтується наступним чином:

Таким чином, перший базовий рівень стелі готовий.

Монтаж ніші для підсвічування

Тепер, щоб створити нішу для прихованого підсвічування, приступаємо до спорудження другого рівня:каркас стелі другого рівня

 • накресліть на першому рівні стелі кордон другого.
 • відступите 4-6 см (ширина карниза), і закріпіть до стелі стартовий профіль (ud).
 • ножицями по металу наріжте відрізки основного профілю, по довжині рівні висоті другого рівня. Закріпіть їх саморізами в стартову напрямну, вони будуть грати роль підвісів.
 • з нижньої сторони закріпіть ще один стартовий ud профіль на підвіси.
 • в отриманий каркас вставте основні стельові профілі і з’єднайте їх в єдину конструкцію.
 • виведіть необхідні дроти і обшивайте каркас так само, як і перший.
 • потім проводиться, капелюшків саморізів і всієї іншої площі. При шпаклівці найголовніше домогтися ідеально рівній поверхні, інакше фарба проявить всі ямки іНерівність. Під час шліфування пил слід видаляти за допомогою пилососа. Для захисту швів від тріщин використовують . Павутинку слід так само зашпаклювати і зачистити. Тільки після цього можна наносити фарбу. Стелі зазвичай фарбуються в два або три шари, в залежності від якості фарби. Перед фарбуванням наноситься грунтовка.

Арка з гіпсокартону на стіні. Монтаж каркаса з металопрофілю

Металокаркас складається з двох ідентичних частин, скріплених одна з одною перемичками. Спочатку впритул до стіни влаштовується внутрішня обрешітка, потім створюється ще одна, зовнішня, віддалена від першої на відстані, рівному ширині майбутніх полиць.

Поетапна збірка каркаса:

 • до підлоги, стелі і в кути стін кріпиться направляючий профіль – виходить рама, що обрамляє стіну по периметру. Щоб вона перебувала в одній площині, всі деталі виставляються за рівнем.
 • з кроком 50 см встановлюються вертикальні стійки.
 • місця стикування профілю з’єднуються саморізами по металу, ” блішками або тексами.
 • якщо поверхня стіни нерівна і між її поверхнею і металевими рейками залишається простір, профіль закріплюється на п-образні підвіси.
 • відступивши від вийшла металоконструкції відстань, рівну ширині полиць, на підлозі, стінах і стелі прокреслюється безперервна лінія – межа зовнішньої обрешітки.
 • аналогічно внутрішній рамі, збирається ще одна. На неї також кріпляться вертикальні стійки, але вже з урахуванням ” вікон для ніш.
 • проводиться посилення конструкції горизонтальними перемичками між задньою і лицьовою латами.

Всі етапи складання металевого корпусу повинні контролюватися рівнем. Невеликі розбіжності в горизонтальному або вертикальному рівні можуть привести до перекосу всієї конструкції.