Як розпалити багаття за допомогою консервної банки

23

Існують десятки способів видобутку вогню підручними засобами, більшість з яких вимагають багато часу, сил і концентрації. Розвести багаття можна навіть за допомогою трохи доопрацьованої порожній консервної банки. Після доробки вона перетворюється в ефективну сонячну запальничку.

Що потрібно:

Процес виготовлення сонячної запальнички з жерстяної банки

Якщо банку ціла, то її потрібно спустошити, переклавши вміст в інший контейнер. Відкрити консервну банку можна без відкривачки тієї ж помилково, натискаючи по колу.

Для розпалювання багаття підійде будь-яка жерстяна банка з незайманим іржею дном по зовнішній стороні. З нього необхідно видавати увігнуте дзеркало для концентрації пучка світла. Це робиться площиною ложки. На дні банки є ребра жорсткості, розташовані колами. Потрібно прикласти ложку площиною спочатку на мале коло, і натискаючи на неї великим пальцем пригладжувати.

При розгладженні банку провертається. Працювати слід рівномірно, сильно не натискаючи. Потім робиться перехід на наступні ребра. Важливо не поспішати, і видавлювати потроху, щоб на жерсті не утворилося вм’ятин.

Сформувавши на дні банки дзеркало, необхідно здерти з її поверхні захисний лак. Він соскребается ребром ложки. Рухатися потрібно від краю до центру і навпаки.

Полірування дзеркала робиться сухим листочком або травою. Трохи попрацювавши одним листом, потрібно його поміняти на свіжий. Так буквально за 3 хвилини можна зробити поверхню дзеркальною.

Для розпалювання багаття оптимально використовувати шматочок чаги (сухого деревного гриба зі стовбура берези).

Він затискається складеним навпіл стеблинкою сухої трави. Увігнуте дзеркало направляється на сонце, а труть розташовується попереду на точці концентрації пучка світла.

Коли чага спалахнути, її потрібно помістити в пучок сухої трави і роздути. Відразу вона буде тліти, але в міру обдування прилеглі до неї травинки запалюватися, і дадуть стійкий вогонь.

Дивіться відео