Початок вересня-час, коли стартує навчання в школах і вузах. Особливо хвилююче цей час для першокурсників та їх батьків. Тому що потрібно не тільки звикнути до нового колективу, а й облаштувати побут. У вересні молоді люди і дівчата заселяються в студентські гуртожитки, знімають квартири і кімнати, а перед їх мамами і татами постає важлива проблема — облаштувати функціональну кімнату для студента.

Цей текст написаний за підтримки петербурзької компанії “офіс-812”, ми виробляємо офісні меблі для бізнес-центрів, різних громадських приміщень і житлових квартир.

Які зони повинні бути в кімнаті?

У будь-якій учнівській кімнаті обов’язково має бути три зони:

  • спальня;
  • робочий простір;
  • гардеробна.

Нерідко, в тій же кімнаті поміщається і кухня з вітальнею. Але ми в даній статті зупинимося на більш простому варіанті з трьома зонами.

Робочий простір

Так як основне завдання студента — вчитися, насамперед обговоримо робочу зону. У ній неодмінно повинні бути присутніми:

  • стіл-причому він повинен об’єднувати в собі комп’ютерний стіл і письмовий (простір для роботи з підручниками, книгами і лекційними матеріалами);
  • комп’ютерне крісло;
  • стелажі або полиці для книг;
  • тумби для інших необхідних предметів і канцелярії.

Якщо місце дозволяє, можна відмежувати цю зону в кімнаті за допомогою стелажів, створюючи окремий простір, де буде зручно сфокусуватися.

При хороших вікнах розумно розміщувати цю зону біля них, там буде багато природного світла.

Спальня

Місце для сну теж дуже важливо. В ідеалі це повинна бути односпальне, а краще хоча б півтораспальне ліжко. У разі нестачі місця можна поставити розкладний диван або ліжко-горище. Тоді під ним вдало розміститься гардеробна або «вітальня» зона.

Ліжко для студента краще вибирати з ящиками знизу. По-перше, в них зручно зберігати речі, а по-друге — так простіше забиратися, пил не буде накопичуватися під нею.

Гардеробна

Місце для зберігання особистих речей неодмінно має бути в будь-якій кімнаті. Це може бути шафа (великий або маленький, стінний, окремо стоїть або «купе»), може бути невелика комірчина-гардеробна або, як запропоновано вище, простір під ліжком-горищем.

Але в будь-якому випадку там повинно бути достатньо місця для розміщення всього одягу, взуття та речей студента. Непогано буде, якщо туди помістяться також такі предмети побуту, як пилосос, драбина та інші корисні в господарстві речі.