Як утеплити стіни в лазні зсередини своїми руками. Користь утеплення лазні зсередини

На відміну від більшості інших об’єктів в лазні підтримується унікальний мікроклімат. Але для цього необхідно правильно виконати теплоізоляцію. Хоча в процесі утеплення стін лазні всередині своїми руками і виникають певні складнощі, проте всі їх можна вирішити, якщо правильно підготуватися до роботи. Щоб мінімізувати кількість помилок при утепленні парилки . Необхідно врахувати ряд факторів: матеріал, який був обраний для ізоляції приміщення, рівень професіоналізму виконавця і бажання.

Дуже ретельно потрібно підійти до вибору матеріалу, яким планується утеплювати стіни лазні всередині. Для цього необхідно звертати увагу на його характеристики. Якісне утеплення лазні можна забезпечити тільки за умови, що використовуваний матеріал буде володіти наступними властивостями:

 • екологічність ;
 • вогнестійкість;
 • гідроізоляція;
 • пароізоляція .

Всі пропоновані сьогодні для утеплення матеріали можна розділити на два види: натуральні і штучні. Найчастіше натуральні матеріали вибирають власники, які хочуть відчувати себе в безпеці. Найвідомішими з цієї групи ізоляторів є мох, сфагнум, пенька, клоччя, повсть та ін . Але, незважаючи на свою нешкідливість, ці матеріали мають недоліки, які проявляються в процесі експлуатації. А це вимагає обробки ізоляції спеціальними складами, щоб запобігти появі комах і цвілі.

Якщо ви хочете максимально спростити для себе завдання по утепленню лазні зсередини своїми руками, то вам краще утеплювати баню штучними матеріалами. Натуральні аналоги вони перевершують за своїми експлуатаційними властивостями: не підтримують горіння, стійкі до гниття, відмінно виконують функцію теплозахисту . На укладання цих утеплювачів йде набагато менше часу, ніж натуральних матеріалів.

Утеплення цегляної лазні зсередини

Як утеплити стіни цегляної лазні зсередини? внутрішню поверхню стін цегляної лазні найефективніше утеплювати за допомогою натуральних теплоізолюючих матеріалів, чудово зберігають тепло, але абсолютно не виділяють при високій температурі будь-яких шкідливих речовин. Зокрема, для даних цілей прекрасно підходять полотна на основі мінеральної вати, що випускаються у формі рулонів або окремих матів.

Єдиний недолік подібного утеплювача – здатність вбирати вологу, якої вже за визначенням завжди предостатньо в будь-якій лазні. Тому теплозахисний шар зажадає додаткової гідроізоляції, вберігає мінеральну вату від пари і води.

Порядок монтажу утеплювача на внутрішніх стінах буде наступним:

 • на цегляній стіні з дерев’яних рейок зводиться несучий каркас;
 • в отримані осередки закладається теплоізоляційний матеріал. Крім мінеральної вати, тут з великим успіхом можуть бути застосовані і більш сучасні матеріали. Наприклад фольгований пенотерм не тільки абсолютно нечутливий до впливу вологи і температури в кілька сотень градусів, але за рахунок блискучої поверхні фольги здатний відображати тепло назад в приміщення лазні;
 • вся конструкція закривається шаром гідроізоляції (поліетилен, фольга і т.п. Щоб забезпечити повну вологонепроникність, гідроізоляційний матеріал слід укладати з нахлестом в 10-20 см. Для додання місцям з’єднання додаткової міцності, всі стики слід закріпити тонкими і плоскими дерев’яними рейками.

З метою поліпшення естетики теплоізоляцію зазвичай не залишають відкритою, а закривають дерев’яною вагонкою .

Крім стін, внутрішня теплоізоляція цегляної лазні повинна включати в себе і заходи щодо зменшення тепловтрат крізь підлоги . Послідовність дій тут буде наступною:

 • на очищений від пилу і забруднень чорнову підлогу укладається шар пароізоляції;
 • вистилаються і фіксуються тим чи іншим чином теплоізоляційні мати;
 • укладається шар гідроізоляції;
 • облаштовується чистову підлогу з максимально широких дощок товщиною не менше 40 мм.

Вельми важливо врахувати матеріал, з якого виготовлений чорнову підлогу. Якщо він утворений дошками, то їх потрібно заздалегідь обробити засобом для запобігання гниття деревини .

Бетонна ж чорнова підлога сама по собі здатна грати роль теплоізоляції. Тому ще на етапі його облаштування слід потурбуватися про надання теплозберігаючих властивостей. Досягається це наступною технологією укладання підлоги :

 • в котлован засипається трамбується шар піску товщиною близько 5-10 см;
 • укладається твердий утеплювач (пінопласт);
 • засипається суміш з цементу, піску і розкришеного пінопласту;
 • укладаються внахлест листи руберойду;
 • вистилається арматурна сітка;
 • заливається розчин бетону з додаванням щебеню дрібної фракції;
 • на висоті 10-20 см створюється чистової дощату підлогу.

Отримана конструкція вигідна тим, що вона є вентильованою . А це означає значне збільшення терміну служби як чистового статі, так теплоізолюючого бетонної основи під ним.

як утеплити підлогу в лазні ? відповідь на це питання, ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

А в цій статті, читайте про утеплення даху лазні.

Утеплення лазні зовні. Зовнішнє утеплення дерев’яних бань

Теплозахист таких будівель зводиться до усунення щілин. Між вінцями в процесі будівництва прокладають особливий джутовий утеплювач, але з плином часу деревина починає всихати, з’являються тріщини і зазори, які доводиться регулярно усувати.

Після закінчення зведення зрубу і усунення недоліків споруда повинна відстоятися під дахом мінімум півроку. Протягом цього часу бажано лазнею не користуватися. Зруб всядеться, дерево висохне, і стануть з’являтися нові щілини, які слід законопатити.

З цією метою використовують особливий утеплювач з льону і джуту. Оскільки джут чудово утримує тепло і не загоряється, але легко рветься, до нього додають лляні волокна, які усувають дану проблему. Тонкі відрізки утеплювача забивають в щілини із застосуванням лопатки-конопатки з металу і молотка. Роботу виконують акуратно, щоб не сталося перекосу будівлі.

Крім того, вибираючи, чим краще утеплити баню зовні, варто звернути увагу на спеціальний герметик – для заповнення щілин потрібно просто видавити суміш зі шприца прямо в порожнечі.

Зруб з колод продовжує давати усадку протягом двох років. Фахівці радять в цей період не обшивати його оздоблювальними матеріалами, щоб був доступ до виникаючих щілин, які доводиться періодично усувати. Щоб захистити утеплювач від різних опадів, слід зовні обтягнути баню плівкою, зафіксувавши планками.

Через два роки після будівництва можна виконувати обробку. Будинки з колод допускається обшивати плашками, вагонкою, а крім цього блок-хаусом, імітацією бруса. Спочатку на стіни встановлюють обрешітку. Якщо вона дерев’яна, то її обов’язково обробляють просоченнями, що володіють антибактеріальними і вогнестійкими властивостями, і потім перевіряють будівельним рівнем на дотримання горизонтальності і вертикальності.

До обрешітки прикріплюють оздоблювальний матеріал, який потім покривають лаком або іншим захисним засобом. Якщо були придбані напрямні з металу, то їх фіксують на особливі підвіси.

Утеплення дерев’яної лазні зовні не виробляють, оскільки колоди самі по собі добре утримують тепло. Теплоізолюють будова зсередини-зазвичай парну і мийну. Але якщо все ж хочеться утеплити споруду і зовні, то на матеріал, що побоюється вологи, поміщають паро – або гідробар’єр, закріплюючи планками, на які потім монтують обробку.