Як в рази збільшити тягу вентиляції в гаражі або погребі природним способом без вентилятора

22

Багато встановлюють в систему витяжної вентиляції вентилятори. Це забезпечує ефективний примусовий відтік повітря, але супроводжується відповідно шумом і витратою електроенергії. Насправді поліпшити роботу витяжки можна більш практичним способом, застосувавши н-подібний дефлектор. Це пристрій, встановлений в вентиляційний канал, створює ефект вентурі, за рахунок чого багаторазово збільшує відтік повітря. Зібравши собі подібний прилад, можна отримати вентиляцію з буквально турбо тягою. Така її продуктивність буде як не можна до речі для гаража, майстерні, сирого підвалу або льоху.

Матеріали:

  • каналізаційна пластикова труба 110 мм – 2-3 м;
  • пластикові трійники 110 мм – 3 шт.

Процес виготовлення дефлектора для збільшення природної тяги в системі вентиляції

Для складання дефлектора потрібно з’єднати разом 3 пластикових трійника 110 мм. Центральний розташовується горизонтально, і з боків до нього приєднуються інші 2 трійника своїми бічними виходами. Перший надівається як зазвичай, а другий з боку розтруба підключається через відрізок труби.

Готовий дефлектор потрібно підключити на вихід вентиляційного каналу, причому якомога вище.

Якщо це гараж, то в його стелі проробляється вентиляційний отвір. У нього вертикально закріплюється труба висотою 2-3 м з встановленим нагорі дефлектором.

Витяжна вентиляція після апгрейда просто перетвориться. Такий дефлектор в гаражі з трубою на даху всього 2 м заввишки втягує не тільки дим і запахи, він буквально засмоктує сміття. Тяга з легкістю за миті захоплює і викидає з труби великі шматки пінопласту. Так що дефлектор з каналізаційних трійників це повноцінна заміна потужного вентилятора.

Дивіться відео