Вхідні двері – одна з найбільш важливих речей у будинку. У разі відсутності вона виконує роль зберігача вашого вогнища. Не дозволяє потрапити у ваше житло холоду, різноманітних звуків або запахів. Крім завжди опрочего, вхідні двері завжди повинна бути красивою і акуратною й володіти естетичними функціями. Як домогтися гармонійного поєднання всіх цих її властивостей? Спробуємо розібратися.

Які двері краще вибрати

Основні матеріали, використовувані для вхідних дверей, це метал, дерево і комбінації попередніх двох з ДВП або ДСП. Наведемо кілька рекомендацій. Визначимося які двері краще вибрати:

 • Перш за все пам’ятайте, цілісне полотно більш надійне, ніж зі швами. Це стосується як дерев’яних, так і металевих дверей. Шов – це завжди найвразливіше місце будь-якої конструкції. Будь то двері або лутка, петлі теж тут доречно згадати. Цілісні двері значно дорожче, але їх придбання себе виправдовує. До речі, обшивка дверного полотна листом ДВП або ДСП частково вирішать цю проблему. Таким чином, шви можна приховати від цікавих очей.
 • Сталева двері практичніше, ніж дерев’яна. І мороки з нею поменше. Дерев’яні двері боїться вологи і морозу (якщо в приватному будинку), але вона володіє кращою звуко – і теплоізоляцією. Хоча це не проблема для металевих дверей, які можна додатково обшити. Це, звичайно ж, відбивається на ціні. Але тут така справа, вхідні двері – не те місце, де варто економити.
 • Приділіть належну увагу таким елементам, як завіси, замки, вічко для спостереження, засувки. Вони, звичайно ж, не є головними, але важливими елементами. Найчастіше небажане проникнення в квартиру або будинок відбувається за допомогою цих деталей. Зрізані або вибиті петлі, також як і зламаний замок можуть стати слабким місцем зловмисників при спробі потрапити у ваше житло. Петель бажано ставити 3 і більше. Мінімум 2 замку, причому різнотипних. Протизнімні штирі або, як їх ще називають, «пальці» або «язички».
 • Сталеві вхідні двері

  Ми вже визначилися, що сталеві двері володіє кращими захисними якостями, ніж дерев’яна. Хоча, виготовлена з дуба, якщо ще й виробник постарається, то вона надасть грабіжникам дуже багато турбот та метушні.

  Якщо двері металеві, то вона має два сталевих листа (у деяких випадках, три) – передній, задній і внутрішній (для додаткового захисту). Передній – той, що знаходиться зовні, повинен бити цільний. Якщо є шви, то при нанесенні кількох потужних ударів кувалдою вони розійдуться. І тоді з допомогою лома можна буде просто розібрати вашу двері. Хоча до цього можна не так сильно чіплятися шум у великому житловому будинку дуже добре чути, але і поберегтися зайвим не буде.

  Кожен аркуш стали на вхідних дверях повинен мати певну товщину. Від цього безпосередньо залежить їх міцність. Мінімальна товщина сталевого листа повинна становити 1,5 мм. Але перегинати не варто, адже вхідні двері з товщиною листа 3-4 мм. буде дуже важкою. Дитині або старому буде проблемно її відкривати або закривати. Але в заміських будинках або дачах, де господарі довго не показуються, такі двері ставлять досить частенько. Потрібно враховувати, що до них звичайні завіси не підійдуть. Така двері тримається за допомогою важелів. Вартість її більш висока, але ціна себе виправдовує.

  Дуже важливим у металевих дверей є ребра жорсткості. Сталевий лист сам по собі дуже гнучкий, якщо він не гарячекатаний. Він не має жорсткості, його просто можна взяти і відігнути. Саме ребра жорсткості зраджує двері пружності і міцності. Вони зроблені з не менш якісного матеріалу, чим саме полотно (часто навіть навпаки). Кожна металеві двері мають мінімум два вертикальних і двох горизонтальних ребра жорсткості. Вони виконані у формі англійської літери Z або російській П. Ребра жорсткості виконують наступні функції:

 • надають пружності і жорсткості полотна без збільшення ваги дверей. Створюється якась порожнеча в коробці, яка заповнюється спеціальними матеріалами для доповнення деякими потрібними властивостями. Тобто, при цілісному металі на всю товщину двері, ми не вигравали б у міцності, але програвали б тепло-, звукоізоляції і надмірному вазі;
 • ребра жорсткості металевої двері служать для кріплення замку. Йому потрібно мати якусь підставу. Часто практикується встановлення додаткових ребер жорсткості. Так як при установці замка, їх розрізають і вони втрачають свої властивості;
 • ребра жорсткості створюють певну товщину дверей. Що дозволяє розрахувати її розміри відносно секретки замку. Тут все пропорційно. Чим довше секретка, тим товщі двері. І навпаки. Від розмірів секретка замку залежить те, наскільки він хороший і якісний. На вартість це також справляє свій вплив.
 • Звертаємо увагу на деталі

  Не менш важливу захисну, а іноді й естетичну функцію відіграють такі деталі як наличники, притвори і завіси (або петлі для дверей), протизнімні штирі.

  Петлі – один з найбільш вразливих елементів металевої або дерев’яної двері. Їх можна збити кувалдою або акуратно зрізати по шву. Щоб уникнути проникнення в житло сторонніх і небажаних осіб необхідно скористатися противосъемными штирями. Більшість виробників встановлює їх в кількості від 3 до 5 штук, але буває і більше. При збільшенні їх кількості, збільшується і час можливого проникнення у ваш будинок. Але тут теж не варто перегинати – чим більше отворів в рамі, тим вона більш слабшає. Як кажуть – краще ворог хорошого. Намагайтеся триматися золотої середини.

  Кількість петель залежить від маси вхідних дверей і від кількості її використання. Наприклад, відкрив-закрив, це квартира або офіс. Радиться ставити на вхідні двері дві петлі при вазі до 70 кг, Якщо маса більше, то і петель потрібно 3 або 4. Краще всього якщо виробник сам визначить кількість завіс.

  Ще одним варіантом захисту від збивання або зрізання завіс є приховані петлі для дверей. Вони володіють багатьма перевагами поряд з їх практичністю не гірше звичайних, а то і навпаки. Вони малопомітні при закритому стані двері, а їх скритність дозволяє вберегти псування петель зловмисниками. Також до плюсів відноситься привабливий зовнішній вигляд. Точніше їх відсутність поза двері робить її більш привабливою і акуратною, а регулювати приховані петлі ще простіше.

  Лиштви – це частина рами, яка приховує щілину між нею і стіною. Вони виконують як захисну, так і естетичну функцію. При використанні сталевих дверей наличники, найчастіше, йдуть разом з рамою. У дерев’яній ж планки прибиваються потім, після установки дверей. Але бувають випадки, коли вони йдуть разом з луткою. Для чого ж потрібні лиштви? Без них вся конструкція здається незавершеною, тобто вони потрібні для надання кращого зовнішнього вигляду. Ще лиштви є перешкодою для зловмисників, які намагаються приступитися до щілини між рамою і стіною. Далі йдуть притвори, вони чимось нагадують наличники, з тією відмінністю, що вони являють собою якийсь виступ на двері. Притвор виконує дещо інші функції, ніж наличник. На нього прикріплюються різного роду ущільнювачі, які збільшують тепло – і звукоізоляцію. З допомогою притворів, в сучасних дверях, утворюється певний вакуум. Також вони використовуються для посилення захисних функцій. З допомогою притвору закривається щілину між дверима й одвірком і робить неможливим дістатися до отвору.

  Дверні замки і аксесуари

  Замок – це перешкода для зловмисника під час інтелектуального злому. Коли всі хочуть зробити чисто і без зайвого шуму. Але тут теж потрібно враховувати, що абсолютно надійних замків не існує. Будь-який з них може бути подолана при наявності бажання, наполегливості, досвіду та необхідних інструментів. Тут головне виграти час.

  Найбільш популярними для вхідних дверей є наступні типи замків:

 • Циліндровий, більш тонкий механізм. Він надійно захищає ваше житло від, так званих, злодіїв-«інтелектуалів». Відмінною особливістю, причому однією з позитивних характеристик, служить те, що при втраті ключа досить замінити тільки його секретну частину (циліндр). Весь механізм чіпати не потрібно. Циліндрові замки йдуть трьох типів – з низькою, середньою і високою секретністю. Такий розподіл визначається його надійністю і складністю розтину. Останній тип відповідає на питання, які двері краще поставити – з надійним замком. Тут краще довіряти перевіреним компаніям, більшість яких є імпортними. При його встановленні варто враховувати, що він легко піддається силового впливу (вибивання, висвердлювання та інше). Зараз надаються двох – і трициліндрові замки з різними ключами.
 • Сувальдний – масивний замок, який захищає двері від силового розтину. Основним їх перевагою є потужність і міцність. Найчастіше кількість ригелів, що використовуються в цьому замку, становить від 3 до 4. Може бути більше або менше. Є варіанти, коли ригелі висуваються в різні боки, що ще більше піднімає ефективність використання сувальдного замку. Він схильний інтелектуальному розтину.
 • Смартлок – замок з комп’ютерної кодуванням (цифровий або біометричної). Для його відкриття потрібно ввести код, або пройти дактилоскопічну перевірку (скан ока, відбитків пальця) або те й інше. Він практично не піддається інтелектуальному злому. Його плюсом є те, що надана вища ступінь захисту і не потрібно ключа для його відкриття, що є дуже зручним. Серед недоліків можна виділити те, що для його роботи потрібне джерело струму. Але навіть без електрики він може працювати ще близько 2 діб. Далі він стає звичайним замком.
 • Краще і надійніше всього використовувати при установці дверей кілька замків, ще й різнотипних. Найкраще сувальдний з циліндровим або сувальдний з смартлоком. Щодо оглядового вічка, подбайте обзавестися броньованим з повним оглядом сходової площадки (2000 радіусом огляду).

  Не забудьте про внутрішню засувці, вона захистить вас від небажаних гостей коли ви знаходитесь вдома (в основному вночі). Зараз доступно безліч їх видів. Вони відрізняються зручністю і зовнішньою привабливістю. Засувки діляться на два типи – накладні і врізні. У будь-якому випадку вони відносно легко піддаються фізичного впливу.

  Тепло – і звукоізоляція, дизайн дверей

  Так як ми раніше говорили, що металеві двері мають порожнечу, яка наповнюється різноманітним матеріалом. Саме цей наповнювач і надає нам тепло – і звукоізоляцію. Це може бути:

 • мінеральна вата;
 • пенопропілен;
 • пінопласт;
 • поролон;
 • папір;
 • тирсу.
 • Наповнювач – це дуже важливий елемент. Він впливає на тепло – звукоізоляцію і вага дверей, визначає її вогнестійкість і токсичність. Завжди цікавтеся тим, що знаходиться всередині вашої двері. Це може коштувати вам комфорту і затишку, а іноді навіть здоров’я.

  Важливим елементом при зовнішньому оформленні є оббивка металевої двері. Вона визначає естетичність і впливає на ізоляційні характеристики. Можлива оббивка наступними матеріалами:

  • М’які матеріали. Це, в основному, шкіряний вініл (замінник шкіри). Між ним і полотном двері часто кладеться поролон. Дана оббивка має гарний зовнішній вигляд, володіє підвищеною тепло – і звукоізоляцією, має високу ступінь еластичності. Характеризується більш низькою ціною в порівнянні з іншими варіантами оббивки.
  • Панелі МДФ або дерев’яна вагонка. Має дуже високі показники тепло – і звукоізоляції, володіє чудовим естетичним виглядом. Дана обшивка зробить вашу двері неперевершеною й унікальною. Панелі розкриваються лаком, який подовжує термін служби двері і покращує захисні характеристики.
  • Антивандальна плівка. Може застосовуватися сама або накладатися на панелі МДФ або дерев’яну вагонку. Вона володіє підвищеними захисними та вогнестійкими властивостями.
  • Натуральне дерево. Один з найдорожчих видів оббивки. Володіє підвищеною тепло – і звукоізоляцією. Поверх натурального дерева може наноситься лак або антивандальна плівка. Володіє всіма перевагами дерев’яних дверей.
  • Фарбування — найбільш дешевий варіант для обробки металевих дверей. Не всі види стали радиться зраджувати фарбування. Після неї двері володіють підвищеною естетичністю і антикорозией. Перевагою є те, що можна нанести будь-який малюнок.

  Двері мають не тільки захисними функціями. Вони виступають ще і дуже важливим елементом інтер’єру, для яких не варто нехтувати естетичним виглядом.