При облаштуванні ванної кімнати пильна увага приділяється не тільки вибору оздоблювальних матеріалів. Не менш важливо грамотно підібрати змішувачі, унітаз, раковину. Але центральним об’єктом в такому приміщенні виступає сама ванна. Всього кілька років тому такі вироби в більшості своїй вироблялися з чавуну. Але останнім часом більш популярними і затребуваними стали акрилові моделі.

Особливості армування

Що ж важливо враховувати при виборі такої ванни? насправді необхідно взяти до уваги кілька факторів. Пропонуємо дізнатися докладніше про різноманітність таких виробів! тоді вибране рішення порадує практичністю, невеликою вагою, простотою монтажу, різноманітністю форм і розмірів. До всього іншого, акрилові ванни відрізняються:

  • можливістю відмінно зберігати тепло;
  • довговічністю;
  • простотою в догляді.

Якщо вирішено придбати модель саме з цього матеріалу, рекомендується в першу чергу оцінити особливості армуючого шару. Саме він відповідає за здатність витримувати серйозні навантаження. Такий шар може бути виконаний в різних варіантах. Нерідко покриття представлено поєднанням скловолокна і міксу ефірних масел. При нагріванні поверхні до високих температур такий шар здатний виділяти неприємний запах. До всього іншого, цей вид армування не надто міцний і відрізняється злегка шорсткою поверхнею. Краї можуть бути гострими, тому при монтажі ванн потрібно проявити максимум обережності.

Оскільки такий армуючий шар має безліч недоліків, при виборі ванни рекомендується віддати перевагу моделям з доповненням з поліуретану. Для цієї поверхні характерні міцність, надійність і довговічність. Цей шар не має специфічного запаху. При цьому на вигляд його досить легко визначити: поверхня буде темною. Сучасна сантехніка в процесі експлуатації відмінно себе проявляє. Не викликає вона проблем і під час установки. Також рекомендується оцінити товщину армуючого шару. Він не повинен бути тонким. Як це визначити? по торцю бортика. Ще потрібно злегка натиснути на стінки вироби і його дно. Під вагою натискання матеріал не повинен скрипіти і прогинатися.

Додаткові опції

Що ще важливо оцінити при виборі акрилової ванни? наявність додаткових опцій. Більшість моделей є гідромасажними. Але важливо враховувати, що наявність опції джакузі істотно підвищить вартість виробу. Якщо ж вирішено встановити модель з такою функцією, треба оцінити виконання форсунок. Ідеально, якщо вони не пластикові, а металеві. Напір води, що подається з них, в обов’язковому порядку повинен регулюватися.

Ще багато акрилові ванни доповнюються хромотерапией і можливістю вбудовування в систему розумного будинку. Але, як показує практика, ці функції рідко використовуються.