Як вибрати дрель

4-18-2021
Як вибрати дрель

Дриль – один з найпопулярніших будівельних інструментів. Без нього важко собі уявити не те що ремонт, але і звичайні побутові ситуації, коли потрібно повісити полку або гардину. Однак величезна різноманітність моделей на ринку легко зіб’є з пантелику навіть професійного майстра по ремонту, не кажучи вже про дилетанта. Тому спробуємо уявити максимально повний спектр дрилів, пропонованих сучасними виробниками, і розібратися, як з цього моря моделей вибрати потрібну. Кращі інструменти можете купити на https://worcraft.com.ua/ за вигідним цінами

Види дрилів

Для початку розберемося з тим, які взагалі існують дриля. Перш за все, розглянемо дрилі за джерелом живлення. Тут можна виділити три види: 

  • електричні (мережеві) моделі. З назви зрозуміло, що ці інструменти працюють від електричної мережі, як правило, досить потужні і продуктивні; 
  • акумуляторні дрилі (найчастіше дрилі-шурупокрути) працюють на акумуляторних батареях, які можна багаторазово заряджати. Зручність таких моделей полягає у відносній автономності, незалежності від електромережі; 
  • пневматичні дрилі, що працюють за рахунок нагнітається компресором стисненого повітря. Часто застосовуються в промислових умовах: на конвеєрах, в місцях, де за правилами безпеки потрібно виключити іскроутворення. Пристрій розвиває велику швидкість обертання за рахунок стисненого повітря, що обертає лопаті, і при цьому не нагрівається. 

Залежно від умов і інтенсивності роботи ви можете вибрати мережеву, акумуляторну або пневматичну модель. 

Необхідно відзначити поділ дрилів на побутові і професійні. 

Професійний інструмент відрізняється більш вузькою сферою застосування і дорогою ціною. Побутові дрилі зазвичай коштують дешевше і більш універсальні. Розраховані на роботу не більше 4 годин на день в режимі: 15 хвилин роботи і стільки ж перерву. Якщо побутової інструмент використовувати в більш інтенсивному режимі, то він швидше за вийде з ладу, так як не призначений для великих навантажень. Це пояснюється гіршою якістю матеріалу, з якого дриль виготовлена, а також тим, що зазвичай в побутових моделях встановлюються двигуни малої потужності. З іншого боку, вони дешевші в обслуговуванні та ремонті. 

По виконуваних функцій дрилі можуть бути: 

– ненаголошені – класичні дрилі з функцією свердління; 

– ударні – крім звичайного свердління такі агрегати мають режим свердління з ударом, тому підійдуть для роботи з твердими матеріалами, в тому числі бетоном; 

– дрилі-шуруповерти (акумуляторні або мережеві) призначені для свердління і загвинчування різного кріплення; 

– дрилі-міксери – дозволяють перемішувати різні будівельні суміші та розчини. Незважаючи на невелику потужність, такі агрегати здатні довго працювати, не нагріваючись; 

– кутові дрилі – для свердління або загвинчування кріплення у важкодоступних місцях. У таких моделях ставиться кутовий редуктор, тому що обертається вал розташований під прямим кутом до корпусу. Відрізняються кутові дрилі невеликою потужністю, тому іноді зручніше придбати спеціальну кутову насадку на звичайну дрель; 

– дрилі для алмазного свердління використовуються для роботи коронками.

Основні характеристики для вибору дрилі

Отже, перш за все, ми визначилися з функціями інструменту, а також джерелом харчування. Тепер необхідно поговорити про основні характеристики дрилів, щоб остаточно зрозуміти, який інструмент підійде для наших конкретних завдань, заради яких ми і затіяли покупку.

До основних характеристик відносяться:

– Потужність;
– Кількість оборотів;
– Кількість швидкостей;
– Кількість ударів (для ударних дрилів);
– Тип і розмір патрона;
– Реверс;
– Регулювання оборотів;
– Режими роботи «свердління» і «свердління з ударом»;
– Максимальний діаметр свердління (в дереві, металі, бетоні).
– Потужність

Потужність– найважливіший параметр при виборі мережевої дрилі; враховується для того, щоб не перевантажити електричну мережу, визначити, наскільки інструмент відповідає поставленим завданням. Чим могутніше пристрій, тим воно ефективніше.

При цьому потрібно виходити з тих завдань, які ви хочете вирішити за допомогою дриля. Зазвичай потужності 500-900 Вт досить для основних операцій. Але якщо треба буде свердлити глибокі отвори великих діаметрів або постійно перемішувати в’язкі речовини, то краще придбати більш потужний інструмент.

Кількість оборотів
Ця характеристика безпосередньо впливає на продуктивність дриля. Важливо врахувати, що навіть при невеликій потужності велике число обертів двигуна за одиницю часу забезпечує високу продуктивність інструменту.

кількість швидкостей
Характеристика вказує на фактичне число швидкостей. Найчастіше їх 1 або 2. Набагато рідше зустрічаються 3 або 4-швидкісні дрилі. Важливо враховувати параметр при роботі зі свердлами великого діаметру і міксерами, так як в таких ситуаціях зазвичай використовують знижені обороти.

Кількість ударів
Параметр має відношення до ударних дрилів. Вказує на швидкість свердління. Чим менше число ударів, тим більше сила кожного удару.

Тип патрона
В дрилях використовуються патрони різних типів:

– ключові. Припускають заміну оснащення за допомогою ключа. Мінуси цього типу – заміна вимагає часу, ключ можна втратити; однак при роботі з високими навантаженнями ключовий патрон надійніше;
безключового. Головна особливість – швидка зміна оснастки без ключа;

– під біти. Біта – робочий інструмент, як правило, з шестигранником; оснащення кріпиться в патроні за допомогою засувки або магніту;

– типу конус. Патрони цього типу часто зустрічаються у низькообертовим дриля;
різьбові. Використовуються в основному для свердління бетону, оснащення кріпиться за допомогою різьблення.

Реверс
Використовується для вивертання оснастки.

Регулювання оборотів
Ця характеристика дозволяє налаштувати дриль для роботи з різними матеріалами. У деяких дорогих моделях є можливість стабілізації частоти обертання під навантаженням: дриль не заклинений при перевантаженні.

Режими роботи
У класичній дрилі обов’язковим є режим свердління; у ударного дриля додається функція свердління з ударом. Удар створюється за рахунок відскоку стикаються один з одним шестерень при провертанні, він злегка підсилює тиск на матеріал, але для посилення ефекту користувачеві доводиться впливати на дриль власною вагою.

Максимальний діаметр свердління
Залежно від завдань, які ви збираєтеся вирішити, зверніть увагу на максимальний діаметр свердління в різних матеріалах: дереві, металі та бетоні.

Для мережевих моделей важливим фактором є довжина мережевого кабелю, оскільки ця характеристика дозволить зрозуміти, чи потрібен буде подовжувач, або інструмент дотягнеться до потрібної поверхні без нього.


Радимо:
1. оцінити додаткове оснащення інструменту. Дриль може мати механізм плавного пуску, що виключає стартові ривки, перевантаження електроживлення і похибки при свердлінні. Інша зручна функція – фіксація кнопки «пуск» при включенні – дозволяє не напружувати руку або закріпити дриль на стійці, перетворивши її в свердлильний верстат.

2. звернути увагу на ергономіку інструменту, оцінити його вагу, зручність при утриманні в руках, особливо якщо має бути тривалий сеанс роботи.

3. подивитися на виробника: перевагу слід віддати перевіреним брендам, добре зарекомендували себе на ринку. Важливо також уточнити наявність сервісного центру по ремонту обладнання даного бренду в вашому місті.