Як вибрати годівниця для птахів

11-2-2021
Фото Кормушка-домик для птиц Campo 22x17,5xH14,5cm

Найчастіше дачники облаштовують підвісні годівниці

 

Вони легко робляться з дерева і фанери і своєю формою нагадують будиночок або мініатюрну літню альтанку. Такі годівниці приваблюють найрізноманітніших птахів і мають ряд переваг, так як обладнані дахом, що оберігає корм і захищає відвідувачів від опадів, бортики запобігають розсипання корму від різких поривів вітру. Також хочемо вам порекомендувати садовый декор интернет магазин Сosy Home – це товари для створення затишного інтер’єру на будь-який смак.

Такі підвісні годівниці можна зробити і розвішувати в будь-яких доступних для людини місцях-на деревах, стовпах або стінах будинків. Залежно від висоти розташування, їх відвідувачі будуть різні. Птахам, які збирають корм з землі, припаде до вподоби низько розташована годівниця. Маленькі птахи затишніше відчувають себе в маленьких годівницях, а для великих птахів, як голуби, потрібні великі годівниці.

Поряд з дерев’яними, використовують і годівниці, виготовлені з пластикових пляшок або щільного картону. Пластикові пляшки, з вирізаним боком і підвішені на висоті 1 – 2 метри, люблять відвідувати синички. На виготовлення таких годівниць потрібно всього 10-15 хвилин. Однак вони не довговічні, і з часом в них збирається сміття і лід, який необхідно очищати.

Для організації будиночка для птахів на ділянці можна поставити звичайний піднос, розклавши шматочки м’яса, обрізки сала. Така годівниця повинна обладнуватися у відкритому місці, тоді її далеко видно, і великі мешканці зможуть безперешкодно знайти свої ласощі.

Пам’ятайте: місця годування птахів повинні бути абсолютно недоступні для домашніх хижаків-кішок і собак. У них теж виникають труднощі з їжею в зимовий період. Для них можна обладнати окреме місце годування. Звичайна тарілка теж може бути хорошою годівницею.

Давайте тепер розглянемо процес виготовлення будиночка для птахів. І візьмемо для прикладу будівництво дерев’яної» двоповерхової ” годівниці. Для цього вам знадобиться чотири стійки, дерев’яні поперечини, для скріплення стійок, на яких зможуть сидіти птиці, а також дошка невеликої товщини, з якої робиться два підноси з бортиками.

З дошки робиться дво-або чотирьохскатний дах. Несучою частиною є дерев’яний стовпчик, розташований в центральній частині годівниці і з’єднує підставу, середню частину і дах. Нижня частина годівниці призначена для годування білок і великих птахів, наверх затишно будуть себе почувати маленькі птахи. Всі кріпильні роботи проводяться за допомогою цвяшків або шурупів по дереву. З успіхом можна використовувати фанеру, а дах облаштувати вологостійкою фанерою.

Місце для установки такої годівниці потрібно вибирати під деревами. Підживлення бажано проводити цілий рік, що буде залучати велику кількість птахів. Основним раціоном для пташок можуть бути хліб і хлібні крихти, всілякі насіння пшениці і соняшнику, подрібнена кукурудза, сухофрукти – родзинки, чорниця. Плюс очищені земляні і волоські горіхи, соснові шишки.

Слід враховувати, що годівниці вимагають періодичного обслуговування, видалення сміття. Перед настанням холодів необхідно провести дрібний ремонт-усунути щілини, що утворилися, замінити потріскані панелі даху або піддонів.