З хвойними

Один з найпопулярніших типів рокария – об’ємна композиція у вигляді насипу каменів і хвойних дерев. Для створення гармонійного декоративного ділянки зазвичай використовують карликові рослини, які органічно вписуються в цей куточок ландшафту. Перевага вічнозелених рослин в тому, що вони повільно ростуть, не приховуючи камені.

Підійде модрина європейська pendula, спірея японська, ялина колюча glauca globosa. Багатоярусний рокарій доповнюється великими валунами і рослинами, а між ними насипається галька.

Якщо ви хочете розбити статичність кам’яного саду, включіть в композицію штучний ставок або водоспад з струмком. Для такого рокария ландшафтні дизайнери рекомендують використовувати округлі, ніби відшліфовані хвилями камені і морську гальку.

Витік слід розташувати на вершині кам’яного насипу або під нею, замаскувавши трубу: так водоспад буде виглядати максимально природно. Вологолюбні рослини (рогіз, хоста) сховають шланг для подачі води. Для озеленення ставка можна використовувати купальницу і осоку, які і в природі ростуть поруч у водоймах.

Кам’янистий сад в цій стилістиці – саме втілення практичності. Стримана композиція з каменів вибудовується навколо багаторічних рослин і газонної трави, тому в ній багато зелені. Скомбінуйте між собою кілька видів ялівців, гірську сосну, карликові туї, а також злакові і чебрець, щоб отримати класичний рокарій.

Він не зажадає особливого догляду, так як довгий час не змінить свого вигляду. Ретельно вкривайте композицію на зиму, щоб зберегти красу “британського” куточка саду.

Бордюрний рокарій

Такі кам’янисті садки виконують не тільки естетичну, але і утилітарну функцію, створюючи мальовничий бордюр і відокремлюючи стежку від газону або квітника. Рокарій прикрашають невибагливими рослинами, щебенем і галькою. Для освітлення доріжки використовують садові ліхтарики на сонячних батареях, які вигідно виділяються на тлі каменів.

Кам’яний садок відмінно виглядає на вузькій ділянці між доріжкою і парканом, візуально об’єднуючи їх. Це відмінний спосіб облаштувати квітник там, де не вистачає місця для звичайних, високорослих рослин.

Альпійська галявина

Справжній куточок природи, який асоціюється з високогірними альпами – рокарій, викладений камінням, що нагадують уламки скель, в поєднанні з килимовими ломикаменями, едельвейсами і гвоздиками. Мінікопія альпійського луки, на відміну від альпінарію, розташовується на досить плоскому ділянці і не повинна бути схильна до сонячних променів.

Японський сад

Особливість азіатських рокаріїв в тому, що основна увага при їх оформленні приділяється камінню. Щоб композиція виглядала оригінально і автентично, віддайте перевагу валунам гладких форм, а також моху, і мініатюрним хвойним. У такому рокарії доречні невеликі водойми, декор в японському стилі, елементи з дерева.

По центру кам’яного квітника дизайнери нерідко викладають з гальки художні фігури у вигляді орнаментів, тварин або квітів. Такий підхід вимагає не стільки досвіду, скільки ретельної підготовки з ескізами і розрахунком матеріалу. Японський рокарій можна створити навіть на невеликій ділянці.

Міні-рокарій

Мова йде про компактному рокарії з мініатюрними рослинами. В якості підстави для композиції служать різноманітні ємності: керамічні горщики, глечики, штучні камені з поглибленнями. Розташовують незвичайна прикраса на видному місці: біля ганку, в центрі саду, біля входу в альтанку.

Для невеликого рокария підійдуть невимогливі рослини: молодило, сукуленти, мох. Його можна прикрасити не тільки мальовничими ніздрюватими каменями і галькою, а й декоративними елементами.

Квітковий

Основну частину такого рокария складають почвопокривні трав’янисті багаторічники з рясним цвітінням, а також сланкі расткенія. Вони гармонійно поєднуються з камінням і галькою, розташовуючись групами або килимовими плямами. Для формування композиції можна використовувати кам’яні брили, злегка підносяться над квітами.

Барвистий квітник складається з живучки, арабиса, молодила і папороті. Також можна висадити однорічні рослини: лобелію, портулак, петунію.

Сухий струмок

Найкращий результат при його оформленні досягається на рельєфній території. У сухому струмку роль води грає гравій, морська галька і пісок. Добре поєднується з японським стилем ландшафтного дизайну. Прикрашається хостами, ірисами і низькорослими злаковими травами. Може мати початок в перекинутому глечику або кам’янистій гірці.

Сухий струмок в стилі натурального саду доповнюється лилейниками, яскравими барбарисами, очитками та іншими грунтопокривними рослинами.

На схилі

Добре виглядає там, де є природне зниження грунту. Схили зміцнюють вкопаними валунами, між якими садять низькорослі хвойні, бадан, хости, а також сланкі рослини. Прекрасним доповненням такого саду є водоспад або штучне джерело.

Якщо ухилу грунту немає, його можна створити самостійно або спорудити рокарій терасованого типу. Він являє собою підпірні стіни з кам’яних брил, покладених один на одного. Піднесення повинні бути міцними і включати в себе майданчики для висаджування рослин. Чим більше споруда, тим ефектніше виглядає композиція і каскадні насадження.

Зі створенням більшості видів рокария може впоратися будь-який дачник. При мінімальному догляді цей куточок вашого саду завжди буде радувати око.