Як застелити підлогу на балконі фанерою. Підготовка підстави

Схема фанерної підлоги на бетоні по обрешітці на опорних брусках.

Насамперед готується поверхню. На бетонній основі не повинно бути присутнім сторонніх плям. Необхідно, щоб воно було сухим і чистим. Якщо до пристрою підлог з фанери було укладено інше покриття, його слід демонтувати до бетону. Старі підлоги створять додаткове навантаження і можуть привести до тріщин.

Далі на очищену основу укладається ізоляційний матеріал для захисту фанерної підлоги від вологи, для забезпечення теплоізоляції. Найоптимальнішим матеріалом буде пенофол. Перед укладанням необхідно зняти розміри покривається площі і розкроїти. Пенофол укладається на підставу фольгованої стороною наверх.

Для укладання брусів необхідно знати розмір балкона. Після виміру бруски розпилюються за допомогою ножівки. Укладають їх з проміжками приблизно в 50 см один від одного.

Схема утеплення підлоги балкона.

Утеплення підлоги на балконі виробляють тільки після всіх робіт по кріпленню лаг. Утеплювальний матеріал укладається між брусками вже готових лаг. Для утеплення часто використовується стіродур.

При виборі інструменту для розпилювання фанери перевагу краще віддати фрезерному обладнанню, так як використання лобзика на місцях зрізу може привести до розщеплення. Звичайно, можна використовувати листи і цілком, але для отримання більшої кількості демпферних швів майстри рекомендують ділити його на кілька частин.

Для забезпечення вільної циркуляції повітря проміжки між листами повинні бути близько 5 мм, а біля стіни не більше 15 мм.шви необхідні для поліпшення вентиляційних властивостей. Крім того, завдяки їм збільшується число кріплень, що забезпечує стійкість до деформації.

Осб або фанера на балкон. Переваги названих матеріалів

Фанеру зазвичай застосовують для вирівнювання поверхонь, так що перед людьми часто постає питання: чому ж краще віддати перевагу-осб або фанері?

Більшість дивиться спочатку на ціну на той чи інший матеріал. В цьому плані плити осб вважаються більш бюджетними. Причина в тому, що в процесі виробництва матеріалу застосовують стружку дерева, а в якості сировини для фанери виступає шпон, якість якого відчутно вище.

Переваги осб.

 1. варіанти виробництва дуже різні, отже, в магазинах можна побачити величезний асортимент продукції з різною товщиною. З цієї причини ви без проблем зможете підібрати продукт, який підходить вам за всіма параметрами. Фанера ж кілька стиснута за розмірами.
 2. оскільки проводиться скрупульозна обробка, матеріал не страждає від таких проблем, як повітряні кишені і сучки.
 3. структура однорідна і міцна, тому результат при розкрійці продукту на зрізах порадує.

  Осб має міцну і однорідну структуру, що є її плюсом

 4. за вагою плита відносно легка.
 5. показники вологості навколишнього середовища ні в якій мірі не відображаються на міцності плит, не викликає сильних деформацій.
 6. продукт не побоюється механічних обробок, так що маніпуляції з осб плитами не такі важкі і проблемні, чого не можна сказати про фанері.
 7. матеріал не боїться діяльності комах, грибка і цвілі.

Переваги фанери.

 1. даний матеріал можна використовувати протягом досить довгого часу. З плином часу фанера не прогнеться і не стане спотворюватися.

  Фанера при правильному використанні не прогинається, не здувається, ніяк не деформується

 2. процес виготовлення передбачає використання в ролі сировини величезної кількості різних варіантів деревини. З цієї причини клієнти мають багатий асортимент структурних різновидів матеріалу. З цього і випливає відповідь на питання, що краще застосувати – осб або фанеру на стіни, так як остання просто необхідна для того, щоб створювати неймовірний декор всередині кімнат.
 3. плити осб відрізняються трьома або чотирма шарами, а у фанери може бути значно більше цих шарів.

Важливо! якщо звести в загальне якості кожного з цих продуктів, то міцність фанери і осб по більшій мірі однакові, так що вони майже аналогічні один одному.

Як зміцнити підлогу на балконі. На відкритому балконі або лоджії

Відкритий балкон або лоджія практично нічим не захищені від впливу природних стихій. Це вносить певні обмеження в вибір матеріалів і технологій для ремонту. Власне, вибору і немає. Вирівнювати, при необхідності, тільки стяжкою. Є тільки варіанти того, чим цю стяжку треба/можна робити.

 • бетон із заповнювачем з дрібного щебеню – при товщині шару від 4 см і до 5-6 см.
 • при товщині заливки від 3 до 4 см раціональніше застосовувати цпс.
 • при товщині шару менше 3 см застосовують самовирівнюючі суміші (наливна підлога ). Підбирайте по товщині шару і не забудьте, що суміш повинна бути для зовнішніх робіт.

  Підняти підлогу на відкритому балконі або лоджії, можна тільки використовуючи стяжку

 • якщо підлога на відкритому балконі треба підняти на висоту 7 см і більше, варто розглянути застосування більш легких заповнювачів, типу керамзиту або пінопластових кульок. Пінопласт в даній ситуації краще, так як не вбирає воду.
 • вирівняти і підняти підлогу можна, використовуючи автоклавний пінобетон. В такому випадку беруть блоки щільністю м100 або м150. Вони і навантаження добре тримають, і теплоізоляційні властивості мають непогані. Загалом, цілком гідний варіант і для подальшого настилу фанери, осб або дсп, і для укладання зверху плитки.

Напевно є ще якісь технології. Матеріалів сьогодні багато і регулярно з’являються нові. Вище перераховані найбільш популярні і випробувані.

Оздоблення та оздоблювальні матеріали

На відкритому балконі стяжку можна відразу після заливки загладити цементом. Це дасть рівну щільну поверхню (кажуть, що бетон залізнять), через яку погано просочується вода. Але частіше поверх стяжки укладають керамічну плитку або керамограніт. Плитка краще без глазурі, щоб було не так слизько.

Щоб отримати тепле, неслизьке покриття, можна використовувати гумову крихту або плитку

Загалом, спосіб ремонту підлоги на відкритому балконі або лоджії залежить від того, яке покриття ви плануєте, які вимоги пред’являєте і треба чи ні підлогу піднімати. Якщо просто бетонна підлога або плитка не подобаються, можна поверх стяжки нанести гумову крихту (якщо піднімати підлогу не потрібно, то і стяжка не потрібна). Якщо хочеться, щоб під ногами було не слизько, можна на бетон наклеїти гумову плитку, укласти планкен (дуже схожий на терасну дошку, але роблять з синтетичного матеріалу). Можна навіть збити дерев’яні щити, обробивши дошки захисними антибактеріальними просоченнями. Років на десять вистачить з гарантією.