Як зменшити кількість пилу в квартирі?

25

Зберігайте речі в закритих шафах

Якщо замість гардеробу у вас спинка стільця, а інші речі лежать на відкритих полицях, то не варто дивуватися появі пилу. Справа в тому, що речі – це відмінні пилозбірники, а їх величезна кількість унеможливлює регулярне прибирання.

Що стосується одягу, то тканина, як і інші негладкі матеріали, також відмінно збирає в себе пил. Для вирішення цієї проблеми особисті речі варто прибрати в закриті шафи або інше закритий простір, де на них не буде осідати пил.

Зробіть інтер’єр більш мінімалістичним

Аналогічна ситуація не тільки з особистими речами, але і з великими предметами інтер’єру. Меблі, як і інші предмети, накопичує на собі пил. Тому в разі, якщо ваша квартира наповнена шафами, кріслами та іншими предметами інтер’єру, варто задуматися, а чи так вам це все потрібно.

Вище я вже писав, що тканина акумулює пил краще, ніж гладкі матеріали, тому придивіться в першу чергу до крісел і різних пуфів.

Використовуйте засоби з ефектом відштовхування пилу

У боротьбі з пилом також варто скористатися досягненнями науки. Вже досить давно в господарських магазинах продаються засоби для вологого прибирання, які мають пиловідштовхуючим ефектом. Коштують вони не так дорого, витрачаються досить повільно, а пил і правда осідає менш інтенсивно. Але не раджу купувати найдешевше засіб, так як його ефект цілком може виявитися зворотним.

Важливо! при виборі засобів для прибирання звертайте увагу на поверхню, для якої вони призначені. Також подивіться, чи потрібно додаткове прибирання після нанесення засобів. На мій погляд, найкраще вибирати ті, після яких поверхню не доведеться додатково очищати.

Вибирайте просту люстру

Говорячи про предмети інтер’єру, не можна не згадати люстру, так як в країнах снд часто для освітлення вибираються масивні світильники. Не буду говорити, що, як правило, виглядає це досить дивно і непропорційно. Нас же цікавить те, що такі люстри стають відмінним місцем для накопичення пилу. Справа в тому, що миють світильники зазвичай не часто через їх важку доступності. Через це на них (особливо в плафонах) може накопичуватися товстий шар пилу.

Щоб цього уникнути, слід віддати перевагу мініатюрним простим люстрам, які буде неважко очистити від пилу. Також можна розглянути люстри півсфери, які щільно прилягають краями до стелі або стіни, через що пил в них практично не потрапляє.

Регулярно міняйте постільну білизну

Вище я вже писав, що тканини добре накопичують в собі пил. Як неважко здогадатися, це відноситься не тільки до особистих речей, але і до меблів, і до постільної білизни. Всупереч поширеній думці, постільна білизна слід міняти часто, приблизно раз на тиждень. Вибивати м’які меблі можна рідше, але робити це доведеться регулярно.

Лайфхак. Щоб вибити пил з м’яких меблів, наприклад, дивана, зовсім не обов’язково виносити його на вулицю. Постеліть на нього вологу тканину, яка буде збирати на собі пил під час вибивання, а потім просто її виперіть.

Встановіть очищувач повітря

Не варто забувати, що пил не тільки накопичується на поверхні, але і літає в повітрі. Зазвичай для боротьби з нею радять регулярно провітрювати приміщення. Це дійсно працює, але іноді тривале провітрювання приміщення неможливо, наприклад, через низьку температуру на вулиці.

В цьому випадку я раджу придбати очищувач повітря, який буде проганяти повітря в приміщенні через фільтри, очищаючи його від пилу, а в ряді випадків ще й від бактерій. При виборі варто дивитися на надійність девайса, так як очищувачі повітря зазвичай коштують досить дорого. Також слід звернути увагу на те, чи відповідає потужність очищувача розміру приміщення, в якому він буде використовуватися.

Регулярно проводите прибирання

Як би вам не хотілося, повністю виключити появу пилу ви не зможете. Щоб ви не робили, без регулярного вологого прибирання пил все одно буде з’являтися і осідати в будинку. З особистого досвіду скажу, що набагато легше проводити щоденну невелику прибирання, яка зазвичай займає 5-15 хвилин, ніж місяцями відкладати генеральне прибирання, на яку доведеться витратити кілька годин, а то і весь день.

Підводячи підсумки, скажу, що перераховані вище поради варто розглядати в сукупності. Кожен з них окремо від інших лише трохи допоможе вирішити проблему, не давши при цьому помітного результату. Але всі разом вони допоможуть знизити кількість пилу у вашому будинку в кілька разів.