Насправді, зняти стару фарбу зі стін – процес дуже трудомісткий. Швидкість вашої роботи безпосередньо залежить від типу фарби приміщення поверхні. Наприклад, фарбу, нанесену на бетон зняти найважче. А вже скільки існує способів, методів та інших ритуалів з цього приводу. Давайте ж розберемося, які з них дійсно ефективні, а які ні.

Розберемося детальніше, як зняти фарбу зі стін

Виявляється, існує дуже багато різноманітних і оригінальних способів зняття фарби із стіни або стелі:

 • випалюванням;
 • розчинником;
 • сумішшю вапна, крейди та кальцинованої соди;
 • болгаркою з широким колом або перфоратор зі спеціальною насадкою;
 • стамескою або шпателем;
 • або навіть сокирою! Ви уявляєте? Виявляється фарбу можна знімати сокирою! Але про все по порядку.
 • Але при всьому широкому розмаїтті, далеко не всі методи ефективні. Наприклад, випалювання фарби із стіни процес клопіткий. По-перше, потрібен спеціальний інструмент (будівельний фен, газова лампа тощо), а по-друге, продукти горіння фарби досить токсичні і шкідливі для здоров’я. А що вже говорити, якщо випалювання відбувається в маленькому приміщенні із слабкою вентиляцією. Та й якщо чесно, результат не завжди радує, адже з-за високої термостійкості далеко не всю фарбу можна випалити.

  Знімаємо фарбу розчинником. Такий спосіб підходить практично для будь-якого виду фарб. З мінусів можна виділити грошові витрати (хоч і невеликі, але все ж). Розглянемо процес детальніше.

  Для початку визначимося, що зачищати стару фарбу не рекомендується, адже вона містить азбест (мінералів з класу силікатів, що дуже шкідливі для здоров’я). За необхідності слід дотримуватися деяких правил: працювати в спецодязі, а підлогу краще заздалегідь накрити.

 • Зняття текстурованою або звичайною емульсійної фарби починається з верхньої частини стіни. Беремо кисть, макаємо в розчинник і наносимо рівним густим шаром на пофарбовану поверхню, при цьому розчинник краще втирати в кілька підходів. Потім необхідно почекати від 3 до 6 годин (в залежності від шару фарби).
 • Фарба розм’якшилася, що далі? Беремо скребок і знизу стіни починаємо відскрібати все ту ж фарбу. Всі залишки на стіні необхідно видалити. Для цього нам знадобиться жорстка щітка. Поступальними рухами старий матеріал відмінно злазить. Після необхідно помити стіну, причому кілька разів. Для початку краще вимити теплою водою з розчином кальцинованої соди або миючого засобу, а потім просто водою. Ось і всі секрети зняття фарби із стіни за допомогою розчинника.
 • Самий незвичайний спосіб – сокира з теплою водою (на практиці — дуже довгий процес). Найкраще підходить для оштукатуреної поверхні стін або стелі. Розглянемо процес більш детально.

 • Беремо невеликий сокира (згодиться, звичайно, будь-який, але маленьким найзручніше) і робимо насічки. Ударними рухами «постукуємо» по поверхні і чим меншою буде проміжок між насічками, тим краще.
 • Далі беремо розпилювач (або якусь ганчірку) і наносимо на поверхню теплу воду. Через 4-5 хвилин штукатурка вбере воду і розм’якне. Далі сокирою (обов’язково гострим) поступальними рухами під невеликим кутом знімається фарба. Простіше кажучи, потрібно зчесати її. Нагадаємо, що сокира повинен бути дуже гострим, інакше ефект буде трохи гірше.
 • Що стосується болгарки, то процес можна охарактеризувати так – ну просто дуже багато пилу. На практиці виявилося, що буквально кілька сантиметрів шліфування по поверхні здатні запорошити приміщення більше, ніж трактор на будівництві (звичайно, ми трохи перебільшили). Та й сам інструмент не у всіх під рукою є.

  Висновок такий спосіб досить ефективний, але дуже курний. Якщо робота відбувається не в будинку, а на вулиці і поверхня досить велика – то болгарка, мабуть, буде найбільш продуктивним методом.

  Зняття фарби сумішшю вапна, крейди та кальцинованої соди згодиться в тому випадку, якщо фарба не дуже добре «сидить». Такий розчин досить слабкий, але «молоду» фарбу може зняти запросто. Процес зняття такий же, як і з розчинником (описано вище).

  Шпатель з стамескою підійдуть у тому випадку, якщо фарба лущитися і практично відпадає сама. В іншому випадку ви просто втратите час і сили. Процес досить простий: поступальними рухами по поверхні здираємо старий матеріал.

  Висновок. При всьому розмаїтті способів, найбільш ефективні – це перфоратор і болгарка. Який з них вам підходить краще – вибирай самі виходячи з ситуації. Тепер ви знаєте, як зняти фарбу зі стін і стелі.

  Розглянемо один з варіантів зняття фарби із стіни на відео