«Ремонт не можна закінчити, його можна тільки припинити!» — знайома фраза, чи не так? Особливо з нею знайомі ті люди, хто роками своїми силами робить ремонт квартири, бажаючи заощадити. І не завжди в результаті цих майже титанічних зусиль виходить прийнятний результат. Так все ж, як зробити ремонт квартири дешево та швидко, і при цьому не втратити в якості?

Так все-таки що краще: наймати робітників для ремонту або ж все-таки робити його своїми силами? У вирішенні цього питання має значення власний досвід, наявні в арсеналі навички та вміння, наявність грошових коштів і звички. Прагнення зробити дешевий ремонт квартири може вилитися в дуже великі гроші. Мова не про косметичний ремонт.

Підводні камені, або як правильно спланувати дешевий ремонт квартири

При серйозному, капітальний ремонт квартири з заміною проводки та сантехніки, підлоги і столярки, не маючи достатніх навичок цих робіт можна завдати шкоди не тільки собі, але й сусідам. Тому, вирішуючи зробити дешевий ремонт квартири своїми руками, необхідно хоча б у загальних рисах отримати уявлення про технологію виконання основних будівельно-монтажних роботах.

Будь-яке заняття необхідно починати з планування. Саме планування дозволить відповісти на питання, як зробити ремонт квартири дешево: своїми силами або із залученням найманих робітників. На які питання необхідно відповісти, плануючи ремонт? Перше і головне питання – співвідношення наявних коштів і терміни виконання. Якщо терміни не є пріоритетом, то можна робити ремонт своїми руками, залучаючи до виконання окремих видів робіт спеціалістів. Якщо ж питання строків стоїть гостро, а кошти на ремонт є, то краще всі роботи, крім підготовчих, доручити фахівцям. Підготовчі роботи, винос меблів, зняття шпалер, покриття полові та ін., можна зробити самостійно або за допомогою родичів або друзів. Це заощадить приблизно десяту частину від всієї вартості ремонту.

Вирішуючи питання запрошення фахівців, потрібно робити вибір не тільки на підставі ціни, за яку майстри збираються виконати роботу. Іноді такі горе-майстри, обіцяючи зробити ремонт квартир дешево, поняття не мають про технології і про те, як працювати з матеріалом. І їх «дешеві» послуги можуть дуже дорого коштувати. Шкода може бути завдана і замовнику, третій стороні. Тому завжди потрібно укладати з будівельниками, подрядившимися робити ремонт договір. У ньому обговорити всі нюанси: терміни, ціни, відповідальність сторін.

Плануючи дешевий ремонт квартири, необхідно вибрати, які матеріали, як саме мають бути застосовані. Для цього потрібен ескіз майбутнього вигляду квартири. Якщо немає здібностей до малювання, то необхідно докладно описати все, що заплановано.

Дешевий ремонт квартири: процес вимагає контролю

Доручивши робити ремонт найманим робітникам, потрібно розуміти, що процес ремонту потребує невсипущого контролю. Контролювати потрібно все: якість робіт, кількість використовуваних матеріалів (особливо компонентів бетонних сумішей), строки, відповідність оплати робіт їх фактичного виконання.

Якщо немає практичних знань в будівельних матеріалах, намагайтеся використовувати готові будівельні суміші. Це допоможе зберегти високий рівень якості робіт і забезпечить їх довговічність. І дійсно дасть реальну економію часу і коштів при збереженні якості робіт.

Дешевий ремонт квартири — дійсно реальність. Процес вимагає контролю. Необхідно всі роботи розділяти на етапи, встановлювати терміни їх виконання і вимагати від майстрів, що б вони ці терміни дотримувалися. Але якщо поставками матеріалів займається замовник, то потрібно враховувати, що матеріали в такому випадку теж повинні поставлятися своєчасно.

Якщо немає достатніх знань в асортименті будівельних матеріалів, то всі основні, не мають значення декоративного матеріали можна доручити вибирати будівельникам. Дуже часто бригади мають хороші знижки в спеціалізованих магазинах. А декоративні матеріали замовнику необхідно вибирати з фахівцем, який викликає у нього довіру.

Рада! Вирішуючи, як зробити ремонт квартири дешево, необхідно знати середній рівень цін на ринку будівельних робіт. Зазвичай, ціна за роботу дорівнює вартості матеріалів. У деяких випадках особливо складних робіт або дуже дорогих матеріалів можуть бути відхилення. Робітники, які працюють без бригади або організації, можуть серйозно поступатися в ціні на роботи. Але необхідно дуже уважно підходити до вибору, аж до того, що зустрічатися з попередніми замовниками робіт і дивитися якість.

Теги: Корисні поради