Інтер’єр кімнати з телевізором стане гармонійніше з підвісною тумбою, надаючи простору легкість і візуально розширюючи його. Тумба кріпиться прямо до стіни, тому їй не потрібні ніжки-опори. Вона не тільки прикрасить простір, але і підвищить ефективність його використання, а також спростить прибирання, тому що під нею не буде накопичуватися пил. Для її виготовлення потрібні звичайні матеріали і знання азів столярної справи.

Знадобиться

Матеріали:

  • сосновий меблевий щит;
  • багатошарова фанера;
  • ручки торцеві алюмінієві;
  • шурупи різні;
  • тонка двп;
  • меблеві навіси;
  • електророзетка і проводи;
  • світлодіодна стрічка;
  • нагелі з міцного дерева тощо

Інструменти і пристосування: ручний фрезер і лобзик електропила, цвяхів пістолет і степлер, струбцини, дриль, шліф-машинку, свердлильний верстат, краскопульт та ін.

Процес виготовлення підвісної тумби

На соснових дошках по одному краю в поздовжньому напрямку виконуємо фрезером паз.

Від багатошарової фанери відрізаємо заготовки дверцят лобзикової пилкою по встановленій направляючої.

Заготовки дверцят скріплюємо невеликими цвяхами за допомогою цвяхозабивного пістолета.

Остаточно розмічаємо дверцята і знаходимо центр однієї з довгих сторін. Приміряємо торцеву ручку і відзначаємо місце її кріплення.

Виставляємо виліт фрези на фрезері по товщині ручки і виконуємо поглиблення на заготовках дверцят. Підправляємо їх лезом будівельного ножа. Закріплюємо ручки до дверцят шурупами.

Розпилюємо соснову дошку на рівні частини. Стискаємо їх струбцинами і шліфуємо торці наждачним папером.

Бічні сторони тумби попередньо закріплюємо до основи, використовуючи кутовий шаблон, струбцини і цвяхозабивний пістолет. Потім зміцнюємо з’єднання шурупами.

Можна використовувати інший спосіб з’єднання боковин з підставою. За допомогою кондуктора для свердління під кутом виконуємо бічні свердління в сполучаються деталях.

Наносимо клей на торець боковини і встановлюємо за місцем на підставу. Потім під кутом свердління скріплюємо деталі корпусу тумби шурупами.

Свердлимо в кидовому шматку соснової дошки під кутом отвору на половину нагеля. Вбиваємо їх в похилі отвори до упору і ручною пилкою відрізаємо виступаючу половину нагеля.

Вставляємо конусні половинки нагелів в похилі отвори в підставі тумби на клей.

Встановлюємо середню стінку тумби з гарантованим зазором між нею і дверцятами. Робимо позначку, наносимо клей на контактну поверхню і ставимо стінку по позначці на місце. Зміцнюємо деталі шурупами, вкрученими під кутом.

Відрізаємо тонку дсп за розміром і встановлюємо її в пази корпусних деталей тумби. Закріплюємо дсп до стінок степлером.

На верхні торці поперечних стінок наносимо клей і встановлюємо верх тумби. Скріплюємо з поперечними стінками шурупами.

Два дерев’яних бруса зі скошеними у кожного довгою стороною, використовуючи внутрішній розмір тумби по довжині, розмічаємо і відрізаємо ручною пилкою, використовуючи магнітний упор.

В одному дерев’яному бруску свердлимо за допомогою кондуктора бічні гнізда, наносимо на контактну поверхню клей і притискаємо до верхньої дошки тумби струбцинами так, щоб бічний зріз був всередині. У гнізда вставляємо шурупи і остаточно закріплюємо брус до тумбі.

Вставляємо в відсіки тумби полки, відрізаємо за місцем і закріплюємо шурупами до бічних стінок тумби.

Відзначаємо горизонталь на стінці, свердлимо отвори і закріплюємо шурупами до неї брус зі скошеною зверху стороною, спрямованої до стіни.

Навішуємо тумбу на брус, закріплений до стіни, і наша підвісна полиця готова не тільки прикрашати інтер’єр, але і бути корисною в утилітарному сенсі.

Залишилося лише прошліфувати зовнішні і внутрішні поверхні тумби, натерти просоченням, встановити дверцята, пофарбовані зовні з фарбопульта в білий колір, і відрегулювати навіси.

Можна ще для краси підвести напругу, встановити внизу тумби розетку і живити світлодіодну стрічку, розташовану під тумбою.

Дивіться відео