Ціна на віконні решітки набагато вище собівартості витраченого на їх виготовлення металу. Тому якщо вам їх потрібно кілька, то варто зробити їх своїми руками. Для цього буде потрібно зварити нескладне пристосування-кондуктор для згинання.

Матеріали:

  • сталевий квадрат 10х10 мм;
  • листова сталь або смуга;
  • точена дверна петля;
  • кругляк 20 мм.

Процес виготовлення пристосування для згинання сталевого прутка

Насамперед потрібно нарізати 4 заготовки з квадрата 10х10 мм довжиною по 80 мм.їх торці потрібно обрізати під 45 градусів. Причому обидва кінці ріжуться в однаковому напрямку. Також знадобиться відрізок такого ж квадрата довжиною 20 мм, але з рівними торцями.

Далі потрібно зробити підошву верстата. Це може бути відрізка листової сталі, або зварені разом кілька смуг. Підсумковий розмір підошви повинен вийти не менше 80х200 мм.

На підошву приварюються підрізання під 45 градусів шматки квадрата, як показано в прикладі. Зазор між ними формується прутком, з якого буде згинатися решітка. Але потрібно, щоб він потім входив без проблем, і не застрявав.

На дальній правий кут підошви приварюється відрізаний шматок від половинки точеної петлі зі штифтом.

Сам кондуктор при відсутності лещат можна приварити на вбитий в землю або забетонований стовп.

Раніше заготовлений короткий відрізок квадрата потрібно приварити з торця підошви на правий ближній кут, щоб сформувати обмежувач.

З другої половини петлі і круглого прута зварюється ручка для згинання. Чим вона буде довшою, тим простіше вийде гнути заготовки для решітки.

Як користуватися кондуктором

Щоб зробити решітку, потрібно вставити пруток з боку ручки до кінця першої половини кондуктора. Після цього він згинається поворотом ручки.

Пруток переставляється далі і перевертається, щоб потрапити вигином в зазор 45 градусів, і знову згинається.

Потім заготівля зміщується в край кондуктора, щоб зачепитися вигином, і повторюються ті ж 2 дії, що і перший раз. Вигини за цією схемою робляться до кінця прутка. Після першої заготовки можна буде визначити, який саме довжини повинні бути наступні рівні прутки, щоб отримати решітку потрібного розміру.

Зігнуті заготовки зварюються.

У підсумку виходить досить міцна і красива решітка. Залишиться тільки обрізає її в потрібний розмір, і приварити на неї рамку з куточка, щоб надійно закріпити на вікні.