Якщо у вас в майстерні є тільки свердлильний верстат, але немає токарного, це легко виправити майже без витрат. Можна зробити нескладну приставку, за допомогою якої свердлильний верстат перетворюється в токарний. Її функціоналу досить, щоб обробляти невеликі дерев’яні заготовки.

Матеріали:

  • редуктор болгарки;
  • брусок 50х100 мм;
  • рейка 10х50 мм, 20х40 мм;
  • токарний патрон – http://alii.pub / 5ze2k2
  • свердлильний патрон – http://alii.pub / 5ze2nk
  • меблеві шпильки м10 – 4 шт.
  • гайки, шайби.

Процес виготовлення токарної приставки

З тонкої дощечки на саморізи збирається г-подібна стійка для кріплення задньої бабки верстата. Для жорсткості на неї встановлюється косинка.

Також потрібно виготовити г-подібний підпір під токарні різці. Вгорі на нього прикріплюється планка.

З двох рейок робляться стійка для кріплення редуктора болгарки. Вони просвердлюються по краях, і прикручуються до нього.

В якості станини верстата застосовується брусок. Його ширина повинна бути такою, як відстань між стійками, закріпленими на редукторі. В іншому випадку в бруску доведеться робити пази. Стійки прикручуються до нього саморізами.

З фанери або дсп робиться перехідник, який прикручується до токарного патрона. До нього з іншого боку закріплюється саморізами гайка від болгарки.

У підпорі під різці випилюватися паз для регулювання. Аналогічно робите і в стійці задньої бабки.

Далі слід зайнятися з’єднує вузлом між верстатом і приставкою. З дсп або фанери випилюється заготовка за розміром свердлильного столу. Вона розмічається під отвори в ньому. Потім в заготовку врізаються меблеві шпильки.

Зроблена деталь прикручується до станини з бруска саморізами. Це дуже важливий вузол, де не повинно бути люфтів, тому кріплення краще закрутити побільше.

У станину врізаються шпильки, щоб прикручувати стійки задньої бабки і підпору різців.

Потім приставка встановлюється на свердлильний столик.

У його патроні затискається вал редуктора болгарки.

На останній встановлюється токарний патрон.

У стійку задньої бабки закріплюється свердлильний патрон з конусним наконечником, що імітує піноль.

Потім вона разом зі стійкою підпору прикручується до станини. Тут можливо не співпадуть їх висоти, так що можна буде їх вкоротити або навпаки наростити.

Завдяки редуктору болгарки, при запуску свердлильного верстата буде обертатися токарний патрон із заготівлею. Це дозволить її точити. Якщо верстат має регулятор обертів, то буде взагалі відмінно.