Які помилки краще не допускати при штукатурці стін?

30

Відсутність армування в новобудові

Якщо роботи проводяться в новому будинку, то при оштукатурюванні стін в обов’язковому порядку робиться армування. Це потрібно для того, щоб при усадці будинку, яка зазвичай триває 1-2 роки, штукатурка не потріскалася.

Зверніть увагу! особливо важливо зробити армування на кутах і в місцях стиків різних матеріалів, так як саме тут зазвичай з’являються тріщини.

Найбільш оптимальна температура для висихання штукатурки від +5 до +25 градусів. При більш низькій температурі вода в розчині починає замерзати і фактично не бере участі в процесі затвердіння. При більш високій температурі вода, навпаки, надмірно швидко випаровується. І в тому, і в іншому випадку це може погано закінчитися, так як штукатурка найімовірніше покриється тріщинами.

Відсутність грунтовки

Незважаючи на те, що поверхня до і після грунтовки виглядає практично ідентично, пропускати етап грунтування стін не можна. Справа в тому, що грунтовка підвищує адгезію і утворює своєрідну “плівку” між штукатуркою і стіною, яка перешкоджає передчасному догляду вологи. Якщо перед оштукатурюванням стін не нанести шар грунтовки, то найімовірніше штукатурка з часом відвалиться від стіни.

Важливо! майстри “старої школи” часто замість грунтовки використовують звичайну воду. Це хороше рішення якщо у вас цементна штукатурка, однак для гіпсових складів такий варіант не годиться.

Неправильні пропорції

Нерідко проблеми зі штукатуркою починають виникати ще на етапі підготовки розчину. Справа в тому, що деякі самовпевнені ремонтники, які не звикли читати інструкції, змішують штукатурну суміш і воду «на око». При цьому найчастіше розчин виходить занадто рідкий або навпаки надмірно густий. У першому випадку розчин не буде триматися на стіні, а в другому – буде мати погане зчеплення і велика кількість грудок.

Багато недосвідчені будівельники допускають ще одну неочевидну помилку на етапі замішування розчину, додаючи воду в суху суміш, а не навпаки. Це дійсно груба помилка, так як в такому випадку в розчині з’являються грудки.

Тому запам’ятайте, що при змішуванні штукатурної суміші і води саме суміш додається в воду, а не навпаки!

Використання трапецієподібного правила

Навіть професіонали часто використовують для нанесення штукатурки трапецієподібне правило, почасти через те, що його простіше знайти в магазині, і коштує воно трохи менше. Крім того, у нього приблизно в 2 рази менше робоча поверхня, тому працювати їм значно простіше.

Однак призначене воно не для нанесення штукатурки, а для її підрізання. Замість нього для нанесення розчину слід використовувати правило h-подібної форми. Це дозволить підвищити ефективність роботи і встигнути нанести весь розчин до того, як він почне застигати.

Залишення маяків в стіні

Після того як штукатурка висохла, з неї слід прибрати маяки. По-перше, багато видів штукатурки являють собою агресивне середовище для металу і призводять до появи іржі. До слова, всупереч поширеній думці, цинкове покриття зазвичай не рятує маяки від іржі, так як воно дуже тонке і нерідко пошкоджується під час робіт.

По-друге, залишений маяк може згодом перешкодити, наприклад, повісити картину. Якщо при свердлінні стіни ви зачепите його, то роботу доведеться починати заново в іншому місці, а ось дірка в стіні нікуди не дінеться.

Недотримання термінів висихання

При роботі зі штукатуркою поспішати не можна, а тим більше порушувати встановлені терміни висихання розчину. У нормальних умовах цей процес займає близько тижня. До цього не варто приступати до подальших робіт, наприклад, нанесення фінішного покриття.

Примітка. Спроби як-небудь прискорити процес висихання штукатурки, наприклад, за допомогою прямого сонячного світла або теплової гармати, зазвичай погано закінчуються, так як це знову ж призводить до надмірно швидкого випаровування вологи.

В кінці хотів би ще раз звернути вашу увагу, що оштукатурювання стін – це вкрай важливий етап, так як помилки, допущені при роботі зі штукатуркою, можуть проявити себе не відразу, а вже після закінчення ремонту. Тому, якщо відчуваєте, що не впораєтеся, то краще довірте цю роботу фахівцям