Який підлогу краще робити. Який підлогу краще зробити в квартирі: стяжки у всій своїй пишності

Так, так – ви не помилилися. Саме стяжки у множині – на сьогоднішній день можна нарахувати як мінімум три різних технології їх виготовлення. Причому всі ці технології аж ніяк не схожі один на одного і не обов’язково передбачають використання цементно-піщаного або будь-якого іншого розчину – це і класичні варіанти і, так би мовити, адаптовані саме для квартир у висотних будинках.

 1. стандартна стяжка підлоги . Її основний недолік полягає в більшій кількості води, що міститься в розчині – саме вона робить цей варіант підлоги малоподходящим для квартир. Справа в тому, що вся ця вода в процесі застигання стяжки не випаровується в повітря – всіма можливими способами вона шукає лазівки, що дозволяють їй проникнути на стелю сусідів знизу. Повірте, практично в 100% випадків ці лазівки знаходяться. Стяжка такого типу в квартирах прийнятна тільки в тому випадку, якщо ви горите бажанням однозначно зіпсувати відносини з сусідами, а заодно і зробити ремонт їм. Саме цей недолік, від якого не рятує навіть гідроізолююча плівка, і зводить нанівець такі переваги цього варіанту, як дешевизна і порівняльна простота самостійного виготовлення. Загалом, це не найкращі підлоги для квартири.

  Який підлогу дешевше зробити в квартирі фото

 2. напівсуха стяжка підлоги. Відмінна альтернатива попередньому варіанту – якщо вже шукати дешевий і, як то кажуть, сердитий варіант підлоги для квартири, то саме на напівсуху стяжку слід звернути увагу. На відміну від попереднього варіанту, в використовуваний для її створення розчин додається мінімальна кількість води – по суті, це навіть не розчин. Мовою будівельників така маса називається гарцовкой-насухо перемішаний пісок з цементом, в які, якщо перебільшувати, додана одна крапля води. Навіть без гідроізолюючої плівки проступати на стелі у сусідів знизу нічому – більшою мірою така гідроізоляція робиться в якості перестраховки. Хоча ні – в деяких випадках вона допомагає. Справа в тому, що суха гарцовка розрівнюється досить проблематично, і щоб домогтися ідеально рівній поверхні, її доводиться змочувати водою, від якої, в общем-то, і створюється гідроізоляційна захист. Тягнути таку стяжку важче фізично, і коштує вона трохи дорожче, ніж стандартна – в принципі, не набагато, особливо якщо врахувати, що технологія позбавить ваших сусідів всіх шансів на безкоштовний ремонт.
 3. суха стяжка підлоги . Можна сказати, що це ідеальна відповідь на питання, які підлоги краще для квартири? ця технологія взагалі не передбачає використання води, і до стяжок її відносять виключно формально. Насправді, це щось середнє між стяжкою і дерев’яним настилом, ніж, по суті, вона є більшою мірою. Щоб зрозуміліше було, що це таке, скажу кілька слів про монтаж такої підлоги – спочатку з використанням маяків ідеально в рівні горизонту робиться відсипання дрібним гранульованим теплоізоляційним матеріалом. Потім зверху всього цього укладаються гіпсоволокнисті плити-кладуться вони як мінімум в два шари, завдяки чому виходить покриття, схоже за своїми технічними характеристиками з цементно-піщаної стяжкою підлоги. Всі необхідні навантаження така підлога витримує протягом тривалого часу-облицювати суху стяжку підлоги можна чим завгодно, в тому числі і модним ламінатом, і кахельною плиткою . Обмежень тут немає.

Який підлогу краще дерев’яний або бетонний. Основні елементи пристрою

перед обробкою підлоги відремонтуйте бетонну основу

Незалежно від рішення, чим покрити підлогу в квартирі, настилаються чи нові підлоги або проводиться заміна підлоги в квартирі своїми руками, роботи починають від бетонної основи.

Плитне перекриття може вже мати якісну стяжку, в іншому випадку доведеться її зробити – забетонувати великі перепади і залити самовирівнюється складом. Горизонтальна площина дасть впевнену опору всім ділянкам і верствам майбутніх красивих підлог.

якщо підлоги не утеплені, необхідно укласти утеплювач

Будова підлоги для квартири являє собою послідовне чергування таких рівнів:

 • бетонна плита перекриття;
 • гідроізоляція (для ванної кімнати, кухні, туалету);
 • теплоізоляція (одночасно виконуючи завдання звукоізоляції);
 • підлогове покриття (включає в себе і додаткові технологічні аксесуари-плінтус, вентиляційні решітки для дерев’яної підлоги на лагах).

Визначати, який підлогу в кімнаті краще зробити (пвх плитку або паркет), необхідно для кожного приміщення окремо в залежності від його призначення. Дитяча кімната, спальня, куточок для спортивних занять розрізняються по навантаженнях і інтенсивності впливу на всю конструкцію до самої основи.

відповідальний крок в роботі-прорахувати, що укласти на стяжку під обраний підлогу, який матеріал краще застосувати в якості утеплювача.

Кожен вид володіє певними характеристиками, включаючи мінімальну товщину, при якій вони проявляються в нормативних значеннях і визначають, які підлоги краще зробити в квартирі.

Розглядати марку і тип утеплювача під різні варіанти обробки підлоги потрібно по таким характеристикам:

 • теплопровідність (важливий показник для перших поверхів, котеджів, мають нежитлові цокольні рівні з невисокою температурою повітря);
 • рекомендована товщина;
 • поглинання шуму;
 • коефіцієнт водопоглинання, паропроникність;
 • вогнева стійкість;
 • вага, здатність витримувати навантаження (щільність);
 • технологія нанесення, витрати на 1 м2, кількість відходів;
 • безпека для здоров’я.

Перепад рівнів підлог між кімнатами не бажаний (не безпечний) за винятком санітарно-гігієнічних приміщень, в яких він передбачається будівельними нормами на випадок аварій з розливом води.

спінений поліетилен комбінуйте з іншими матеріалами

Перед тим, як зробити підлогу в квартирі своїми руками, треба підрахувати передбачуваний ефект в зіставленні з бюджетом і доступністю заготовки обраного матеріалу під різні види обробки:

 1. спінений поліетилен. Лягає тонким шаром, але його бажано комбінувати з іншими видами для отримання повноцінного захисту від шуму і холоду.
 2. пінопласт, керамзит. Маловитратний варіант, але передбачає пристрій лагів для настилу підлогового покриття і вимагає простору по висоті 5-10 см.сюди ж можна віднести технологію сухої стяжки. Практика показала високі результати по збереженню тепла і звукоізоляції. До недоліків відноситься велике питоме вологопоглинання, тому її можна зробити в досить сухих кімнатах.

  Вибираючи утеплювач, враховуйте, що мінвата погано переносить вологість

 3. мінеральна вата. Також укладається в дерев’яну обрешітку, але погано переносить вологу, не рекомендується до використання в житлових кімнатах за екологічними параметрами. Альтернативою є такий різновид волоконних утеплювачів, як ековата. Її виробляють на основі целюлози і розпилюють суцільним шаром. Утеплювачі у вигляді вати чутливі до підвищеної вологості.
 4. полімерні плити. Пінополістирол, екструдований пінопласт для квартири можуть лягати в 1 шар (при достатній висоті стелі – багатошарово). Шви промащуються клеять складами. Висока щільність матеріалу, включення акрилових, каучукових добавок дозволяє переносити значні механічні дії.

Як зробити підлогу в квартирі з нуля. Монтаж і ремонт підлоги в квартирі

Підлога в квартирі повинен бути не тільки рівним, але ще і довговічним. Адже по ньому ви ходите кожен день по багато разів, і тому важливо створити не просто хороший підлогу, але ще і зробити його теплим і приємним на дотик. Особливо це важливо, якщо у вас є маленькі діти, або ви любите ходити босоніж.у цій рубриці ми розповімо вам, якими матеріалами можна зробити підлогу в квартирі, як вирівняти криві підлоги і як зробити підігрів для них.

Технологія вирівнювання бетонної та дерев’яної підлоги за допомогою фанери. Способи монтажу на стару дерев’яну підлогу, лаги, шпильки і клей.

Вартість: від 300 руб./лист

Керівництво по монтажу теплої підлоги своїми руками. Розрахунки, схема і технологія укладання, ціни.

Вартість: 1500-3000 руб.

Інструкція по вибору і укладанні модульного пвх підлогового покриття. Паркет і ламінат з вінілу.

Вартість: від 550 руб / м2

Час: менше 1 дня

Як покласти ламінат на нерівний дерев’яна підлога. Підготовка підлоги перед укладанням за допомогою фанери і прокрутка від скрипу.

Вартість: від 180 руб. За кв. М.

Види пробки для обробки підлоги, плюси і мінуси коркового покриття, як постелити корковий ламінат на підлогу своїми руками.

Вартість: від 1000 руб.за м2

У цьому уроці ми розповімо вам повну інструкцію, як укладати ламінат і правильно підготувати підставу перед цим. Процес настилу ламінату показаний на

Вартість: від 200 руб./кв. М.

Як правильно укласти лінолеум на підлогу, підігнати його під розміри кімнати і приклеїти. Технологія холодного зварювання швів і процес кріплення підлогових плінтусів.

Вартість: від 180 руб/м2

Як покласти підлогу з шпунтованих дощок своїми руками. Технологія укладання дерев’яної підлоги на лаги, бетон і стяжку.

Вартість: 13-15к руб. / м3

Процес укладання керамограніта на підлогу, його нарізка і ціни. Як провести якісний монтаж керамогранітної плитки своїми руками, інструкція з фото і відео поясненнями.

Вартість: від 300 руб./м2

Способи підготовки дерев’яної підлоги під укладання кахлю. Правильний монтаж плитки на дерев’яну основу.

Як позбутися обридлого скрипу? поради фахівців з ремонту старої підлоги з дерева і двп в квартирі.

Щоб перевірити, чи щільно прилягають стулки пластикових вікон, помістіть аркуш паперу під стулку. Якщо аркуш паперу виймається з працею або навіть рветься, то регулювання проведена правильно. Якщо лист з легкістю виймається, то необхідно провести регулювання пластикових вікон. Для посилення притиску потрібно шестигранником повернути ексцентрик на торці стулки.

Отримуйте нові статті сайту на пошту, підпишіться на нашу розсилку:

При копіюванні матеріалів, посилання на remboo.ru (джерело) обов’язкова.

Який підлогу краще в приватному будинку. Монтаж дерев’яних підлог

При зведенні приватного будинку багато хто воліє зробити підлогу з деревини. Таке бажання мати під ногами якісний дерев’яний настил пояснюється прагненням використовувати екологічно чисті матеріали, до яких відноситься деревина. Крім високої екологічності така підлога має ще ряд переваг.

Дерев’яні підлоги легко монтуються і легко ремонтуються в процесі експлуатації. Завдяки низьким показникам теплопровідності матеріалу, така підлога буде зберігати тепло всередині будинку, не випускаючи його назовні. Дощата підлога з якісної деревини відрізняється тривалим терміном служби і привабливим «натуральним» зовнішнім виглядом.

Щоб зробити підлогу в приватному будинку, необхідно правильно підібрати деревину. Вибір вихідних матеріалів повинен грунтуватися на особливостях конструкції самої споруди. Пристрій підлоги в заміському будинку має в обов’язковому порядку передбачати наявність підпілля, що виконує роль повітряного прошарку. Якщо такий прошарок буде відсутній, то дерев’яна підлога швидко прийде в непридатність через вплив вологи. Крім того, для хорошого статі важлива наявність всіх шарів конструкції, що включає лаги, чорновий настил, гідро – і теплоізоляцію, чистове покриття.

Пол в приватному будинку піддається істотним механічним навантаженням, тому для його зведення потрібно вибирати деревину з хорошими технологічними характеристиками. Дошки повинні бути добре просушені, рекомендований вміст вологи – не більше 12%. Будь-які відколи і тріщини на поверхні матеріалу не допустимі. Фахівці рекомендують віддавати перевагу деревині хвойних порід, підійде сосна, модрина, ялиця, кедр. Для збільшення терміну експлуатації майбутньої підлоги все дошки необхідно обробити антисептиком і антипіреном.

Монтаж дерев’яної підлоги починається з визначення місць під опорні стовпи і їх установки. Родючий шар грунту по всьому периметру будинку знімається і видаляється, на його місце засипається гравій, а поверх нього – пісок. Шари з гравію і піску потрібно добре утрамбувати. На торці опорних стовпів укладається гідроізоляційний матеріал, найчастіше для цих цілей використовують звичайний руберойд.

Засипка гравієм.

Далі робимо балки, які необхідно закріпити на стовпах металевими куточками. Підлоги в приватному будинку краще робити з подвійним утепленням. Фахівці пропонують спочатку укладати з боків від балок фанерні листи, а потім на них розміщувати мінеральну вату або інший утеплювальний матеріал.

Коли шар утеплювача готовий, можна приступати до настилу чорнового покриття. Дошки цього шару повинні добре прилягати один до одного, в якості їх кріплення до балок можна використовувати звичайні саморізи. Між настилом і стінами будинку краще залишити деяку відстань: щілину в 1,5 см можна вважати для цієї частини підлоги нормою. Ці зазори забезпечують вентиляцію всієї конструкції підлоги і захищають стіни від розширення дощок настилу при подальшому їх висиханні.

Поверх чорнової підлоги настилається шар пароізоляції з поліетиленової плівки товщиною від 200 мікрон. Стики окремих шматків плівки необхідно проклеїти скотчем, а краю загорнути на стіни на висоту близько 20 см – на висоту чистового покриття. Коли плівка буде покладена і закріплена, можна переходити до складання чистового статі.

Чистова підлога збирається з дощок з масиву або з фанерних листів. Фанерні листи кріпляться простіше, але виглядають в результаті не дуже привабливо. Тому, якщо ви хочете залишити в своєму будинку дерев’яні підлоги, то чистове покриття найкраще відразу збирати з шпунтованої дошки, а якщо плануєте закрити його декоративним матеріалом – досить закріпити фанерні листи. Дощаті підлоги після складання чистової підлоги потрібно покрити лаком, які не тільки захистить матеріал від зовнішніх впливів механічного та хімічного характеру, але і підкреслить декоративні якості натуральної деревини.

Яке покриття для підлоги вибрати. Вибираємо підлогу для різних кімнат

При виборі покриття для підлоги в квартирі, що краще для всіх кімнат визначити складно. Всі приміщення відрізняються за інтенсивністю руху, вологості повітря, вимогами в сфері екології. На досить просте питання – для покриття підлоги на кухні що краще керамічна плитка або паркет – відповідь дати не складно, а вибрати між лінолеумом і ламінатом у вітальні проблематично. Необхідно враховувати якість чорнової підлоги і кваліфікацію майстра.

Залежно від призначення кімнат варто вибирати між наступними матеріалами:

 • передпокій – напівкомерційний лінолеум, ламінат 23 або 31 класу, коркове покриття 23 класу, керамічна плитка або керамограніт;
 • ванна і санвузол – керамічна плитка, керамограніт, ламінат на основі пвх, наливні підлоги;
 • кухня – керамічна або клінкерна плитка, керамограніт, ламінат на основі пвх;
 • вітальня – ламінат 22 або 23 класу, коркове покриття, паркет, паркетна дошка, лінолеум;
 • дитяча кімната-коркове покриття 23 класу, паркетна дошка, паркет;
 • спальна кімната – ламінат, паркетна дошка невеликої товщини, паркет;
 • балкон або лоджія – лінолеум, керамічна плитка, керамограніт.

Для спальних і дитячих кімнат важлива екологічна чистота використовуваних матеріалів, ванна і кухня-вимогливі до вологостійкості покриття. У передпокої міської квартири використовуються стійкі до стирання матеріали.

Часто власники нерухомості задаються питанням: для покриття на теплу підлогу, що краще використовувати? ці системи опалення користуються популярністю, кращим вибором для них буде керамічна плитка, клінкер або ламінат. При використанні паркету або паркетної дошки, в приміщеннях з теплою підлогою варто відмовитися колекцій з граба, кедра або клена і віддати перевагу тику або мербау. В цьому випадку підлогове покриття прослужить максимально довго, а його екстер’єр залишиться бездоганним.

Відео хороший підлогу для кухні. Розглянемо варіанти який підлогу можна вибрати і зробити.