Дерево

Мабуть, самий часто використовуваний матеріал для підлоги-це дерево. Завдяки своїй природі дерев’яне покриття створює в будь-якому приміщенні унікальну атмосферу затишку.

Однак варто враховувати, що деревина має невисоку стійкість до вологи, тому підлога з даного матеріалу повинен бути ретельно оброблений спеціальними водовідштовхувальними і протигрибковими засобами.

Бетон

Якщо альтанка має відкриту конструкцію, то в якості матеріалу для підлоги можна використовувати бетон. На відміну від вищезгаданої деревини він має набагато більшу стійкість до зовнішнього середовища і здатний прослужити довгі роки. До того ж бетон – це стилістично нейтральний матеріал, тому може стати частиною практично будь-якого дизайнерського рішення.

Керамограніт

На додаток до бетону варто розглянути, так званий керамограніт, який монтується на бетонне покриття. Як і бетон керамограніт досить невибагливий до зовнішніх умов, але більш естетичний за рахунок рельєфу.

На думку багатьох власників заміських ділянок, камінь-один з кращих матеріалів для підлоги в альтанці. З одного боку, він стійкий до зовнішнього впливу, з іншого боку, він має чудовий зовнішній вигляд.

Однак варто враховувати, що камінь – це досить дорогий матеріал, до того ж обробка і укладання якого вимагають спеціальних навичок.

В якості альтернативи натуральному каменю можна розглянути тротуарну плитку. Її головна перевага-це великий вибір за формою і кольором, що дозволяє викласти на підлозі практично будь-який візерунок. Але потрібно пам’ятати, що укладання тротуарної плитки вимагає часу і дотримання технології процесу. В іншому випадку плитка з часом може почати тріскатися, а рівність покриття буде порушена.

Рада. Підлога з тротуарної плитки відмінно поєднується з альтанкою, виконаної з металу.

Насипні матеріали

Останнім часом досить часто зустрічаються альтанки з підлогою, виконаним з сипучих матеріалів, найчастіше, гравію. Такий варіант найкраще підходить для відкритих альтанок, а також в тих випадках, коли підлогу необхідно укласти буквально в лічені години. Однак у даного рішення досить багато мінусів:

  • крізь гравій або інший сипучий матеріал буде рости трава.
  • насипний матеріал буде розноситися по всій ділянці.
  • потрібно бути готовим до того, що меблі на подібній підлозі буде стояти вкрай нестійко.

Проте гравій та інші насипні матеріали цілком можуть використовуватися в якості покриття в альтанці, за умови розуміння можливих недоліків.

Рулонний газон

Окремо варто згадати такий оригінальний матеріал для підлоги в альтанці, як рулонний газон. Так, мова йде про звичайнісінькому газоні, який використовується практично на кожній дачній ділянці.

При виборі даного варіанту варто враховувати, що на відміну від всіх інших матеріалів газон вимогливий до догляду. Тому його доведеться підстригати і поливати як мінімум раз на тиждень.

Гумова крихта

Іноді можна зустріти альтанки з підлогою, виконаним з гумової крихти, яку нерідко називають «м’який асфальт». Варто сказати, що сама по собі гумова крихта не використовується, замість цього її укладають поверх іншого чорнового матеріалу.

Зверніть увагу! гума-це водонепроникний матеріал, тому при використанні даного матеріалу необхідно подбати про те, щоб вода стікала з підлоги, а не накопичувалася посередині у вигляді калюжі.

Підводячи підсумки, хотілося б зауважити, що в якості підлоги альтанки може бути використано безліч різних матеріалів, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Тому при виборі матеріалу варто в рівній мірі орієнтуватися як на власні естетичні переваги, так і на експлуатаційні особливості обраного матеріалу.