• 1 види підлогових конвекторів
 • 2 правильний вибір параметрів внутрипольного обігрівача
 • 3 вентилятор потрібен чи ні
 • 4 звукоізоляційна мембрана звукоизол вем 4 смя (2,5 м х 1,2 м х 2 мм) 3 м2 самоклеюча, ціна 3 630 руб.
 • 5 пристрій водяного конвектора опалення
 • 6 конструкція і принцип роботи
 • 7 на що звернути увагу при виборі внутріпольних конвекторів
 • 8 кращі внутрипідложні конвектори з природною циркуляцією
 • 9 порівняння виробників
 • 10 як підібрати опалювальний прилад по потужності
 • 11 різноманітність конвекторів і способів обігріву приміщення
 • 12 рейтинг кращих внутріпольних конвекторів опалення на 2021 рік
  • 12.1 з природною циркуляцією
   • 12.1.1 polvax ke
   • 12.1.2 varmann ntherm
   • 12.1.3 carrera s
  • 12.2 з примусовою циркуляцією
   • 12.2.1 verano vkn5
   • 12.2.2 mohlenhoff qsk
   • 12.2.3 jaga mini canal
 • 13 плюси і мінуси внутріпольних конвекторів
 • 14 види вбудовуваних в підлогу обігрівачів
  • 14.1 водяні нагрівачі внутрішнього в підлозі розміщення
   • 14.1.1 прилади водяного обігріву примусового типу конвекції
  • 14.2 електричні внутрипідложні агрегати опалення
  • 14.3 фанкойли
 • 15 види водяних опалювальних конвекторів
 • 16 основні критерії для вибору кращого внутрипольного конвектора

Види підлогових конвекторів

В внутріпольних конвекторах рух повітря може відбуватися природним чи примусовим способом. В цьому випадку теплова енергія може бути отримана від гарячого теплоносія або нагрівального елементу.

Водяні конвектори нагрівають повітря, передаючи йому енергію від гарячого теплоносія. Таким чином діють вода або антифриз. Нагрівальний елемент являє собою металеву трубку, розташовану в корпусі, придатному для підлогового монтажу. Для поліпшення тепловіддачі на трубу приварюють або притискають металеві пластини. Ці пластини збільшують площу контакту з повітрям, за рахунок чого прискорюється його нагрівання.

Пристрій внутрішньопідлогового конвектора

У бюджетних моделях теплообмінники виготовляють з оцинкованого заліза або сталі. Дорожчі оснащені нагрівальними елементами з міді, нержавіючої сталі або алюмінію.

До переваг водяних внутрішньопідлогових конвекторів можна віднести рівномірність нагріву повітря і ефективність. З недоліків відзначені тільки труднощі з чищенням. Під радіатором накопичується пил, звідки її іноді дуже проблематично почистити.

Внутрішньопідлоговий конвектор

Електричні конвектори мають конструкцію, аналогічну водонагрівачів. Відмінність в тому, що в гарячій рідині теплоносій замінює нагрівальний елемент, встановлений всередині теплообмінника.

Як електричні, так і водяні внутрішньопідлогові конвектори випускаються в двох варіантах: з природною і примусовою циркуляцією повітря. У першому випадку повітря приводиться в рух через те, що його щільність зменшується в міру того, як він нагрівається навколо теплообмінника. Піднімається менш щільний тепле повітря, а на його місце потрапляє холодне повітря.

Підлоговий електричний конвектор

Конвектори з примусовою циркуляцією оснащені вентилятором, встановленим під теплообмінником. Через те, що повітря інтенсивно рухається, кімната швидше нагрівається.

Правильний вибір параметрів внутрішньопідлогового обігрівача

Підбір ширини

Цей параметр потрібно вибирати таким чином, щоб в подальшому не виникло питань по монтажу. Особливо необхідно звернути увагу на достатність відступу від панорамних вікон – він повинен становити від 5 до 15 см. Це ж стосується і підпільної ніші – обігрівач не повинен встановлюватися «впритул», вільна відстань має бути 5 – 10 мм.

Щодо підбору по ширині, то тут в більшості випадків будуть грати роль особливості панорамного вікна і загальне дизайнерське рішення, застосоване в приміщенні. Зазвичай, обігрівачі обмежені по своїй довжині, а ось за рахунок збільшення їх ширини можливо збільшити і їх потужність.

Підбір глибини

Тут необхідно враховувати висоту стяжки і особливості будови самої підпільної ніші. Прилад повинен встановлюватися вільно, маючи в запасі глибину 10-20 мм для здійснення надійного кріплення і вільного входження кріпильних елементів.

Підбір довжини

Як правило, радіатор вибирають таким чином, щоб він перекривав всю довжину панорамних вікон або приміщення в загальному. Тут слід не забувати про відступи від стін, які повинні становити не менше 15-30 см.

Підбір декорує решітки

Ці решітки додають в загальну конструкцію обігрівача елемент естетики та художнього оформлення. Найчастіше вони закуповуються окремо від основного набору, але дорогі і відомі бренди можуть включати їх відразу ж в комплект. Головне-дотримати гармонію з навколишнім дизайном, тобто. Досягти гармонійного поєднання ламелей, кольорів, використовуваних матеріалів, з обстановкою оточення. Все ж дизайнери-фахівці радять купувати решітки, випущені тим же брендом, який і виготовив сам конвектор (з метою повної сумісності всіх частин).

Вентилятор потрібен чи ні

Є деякі параметри з урахуванням того, що вибираються тільки конвектори з вентилятором, наприклад: кімната більше 15 кв м, вікна в підлогу, висота стелі більше 3 м .

Звукоізоляційна мембрана звукоізол вем 4 смк (2,5 м х 1,2 м х 2 мм) 3 м2 самоклеящаяся, ціна 3 630 руб.

Пристрій водяного конвектора опалення

Основним робочим елементом конвектора є теплообмінник. Саме з його допомогою передається тепло від теплоносія, функцію якого виконує циркулює в системі опалення гаряча вода, в навколишнє повітря. Теплообмінник являє собою трубу, на якій встановлено безліч металевих пластин (ламелей), що збільшують площу теплообміну. Залежно від необхідної потужності конвектор може бути укомплектований одним або двома теплообмінниками.

Відстань між ребрами теплообмінника задається не довільно, а чітко розраховується. Здавалося б, чим більше пластин встановлено на трубі, тим краще тепловіддача. Однак занадто велика їх щільність призведе до того, що циркуляція повітря через пристрій буде утруднена. Необхідно отримати “золоте середовище” – щоб ламелі не перешкоджали руху повітря, але при цьому забезпечували максимально ефективну теплопередачу.

1. Корпус конвектора 2. Теплообмінник 3. Декоративна решітка 4. Тангенціальний вентилятор 5. Велика декоративна кришка.

6. Маленька декоративна кришка 7. Декоративна окантовка 8. Монтажна ніжка 9. Регулювальні гвинти 10. Кріпильний болт.

11. Кульовий кран 12. Запірно-регулюючий клапан 13. Шланг 14. Ущільнення.

Існує також альтернативний тип теплообмінника з точки зору конструкції, в якому замість ребер використовується дріт. Дротяні конвектори дещо ефективніше, але при цьому набагато дорожче і тому рідше пластинчастих конвекторів, тому більш детально про них говорити не будемо.

Водяний конвектор з дротяним теплообмінником.

Багато технічні характеристики конвектора визначаються матеріалом, з якого виготовлений його теплообмінник. Це може бути сталь, мідь або комбінація міді та алюмінію. Використання кольорових металів для виготовлення теплообмінника, завдяки їх високій теплопровідності, призводить до збільшення ккд пристрою в порівнянні з аналогом з чорного металу

До речі, алюмінієві ребра дуже тонкі, і при необережному поводженні вони легко з’єднуються, що погіршує аеродинаміку

Теплообмінники можуть відрізнятися не тільки матеріалом виготовлення, але і формою металевих пластин. Поряд з гладкими рейками використовуються ще й хвилясті — хвилясті, п-подібні, меандрові і так далі. Гофровані ламелі мають явну перевагу: рельєф збільшує площу пластини і, отже, теплопередачу.

Теплообмінник з хвилястими ребрами.

Ефективність передачі тепла від теплоносія до ребер багато в чому залежить від герметичності пластин до труби-навіть невеликий зазор може викликати великі теплові втрати. Якщо теплообмінник сталевий, для з’єднання оребрення з трубкою зазвичай застосовують зварювання, якщо воно мідне, то застосовують пайку.

У випадку біметалічних теплообмінників, де алюмінієві пластини стикаються з мідними трубами, ні зварювання, ні пайка не застосовні. Однак навіть тут можна домогтися ідеального поєднання елементів. В цьому випадку використовуються ламелі зі спеціальними манжетами абоМетод оправлення-пластини насаджуються на трубу, а потім ця труба розширюється за допомогою оправлення.

Деякі конвектори оснащені вентилятором, який втягує повітря в теплообмінник і тим самим прискорює повітрообмін і, отже, процес обігріву приміщення. Вентилятор може бути тангенціальним або осьовим. У першому випадку крильчатка проходить по всій довжині теплообмінника.

Пропелер осьового вентилятора розташований в кінці теплообмінника і направляє повітря уздовж нього.

Перевага обігрівача з примусовою конвекцією очевидно — більший ккд. Але і у нього є очевидні недоліки: по-перше, необхідність підключення до електромережі, що не завжди може бути легко реалізувати, і, по-друге, шум, який видає вентилятор під час роботи.

За стінками кожуха з нержавіючої сталі приховані теплообмінник, а також вентилятор (якщо це передбачено проектом), точки підключення до системи опалення, регулятор подачі теплоносія, повітряний клапан. Верхній торець корпусу закритий гратами, що не перешкоджає руху повітряних потоків, але в той же час не допускає попадання сторонніх предметів. Деякі конвектори мають повітряну заслінку, що дозволяє регулювати повітряний потік.

Конструкція і принцип роботи

Внутрішньопідлоговий конвектор-це опалювальний прилад нового покоління, який відмінно впишеться в дизайн будь-якого інтер’єру, так як цей прилад практично непомітний і не приховує простір. Головна особливість в тому, що виріб розміщується в спеціальній ніші в підлозі, а зверху закривається декоративною сіткою, яка встановлюється врівень з покриттям підлоги.

Читайте також: як перевірити тепла підлога мультиметром: як продзвонити і виміряти

Що стосується використовуваного джерела тепла, конвектори використовують в цій якості електрику і воду.

Електричний пристрій оснащений нагрівальним елементом і застосовується скрізь, де є доступ до розетки. З фінансової точки зору такий пристрій істотно вдарить по кишені, але завдяки простоті установки і підключення електричні моделі виграють, так як ніякі комунікації не потрібні.

При цьому підлоговий сантехнічний вузол дешевше в експлуатації, проте вимагає наявності теплової мережі. Конвектор можна визначити як різновид системи теплої підлоги, але у якій інший принцип роботи. Тепла підлога випромінює променистий і конвективний потік, і в нашому випадку використовується тільки один компонент — конвекція.

Конструкція цього пристрою дуже проста. Конвекційний теплообмінник поміщений в металевий контейнер і приєднаний до трубопроводу. Із зовнішнього боку корпусу є посадочне місце для установки декоративної решітки з високим запасом міцності, розрахованої на певний тиск від ваги людини.

За конструктивними особливостями такі опалювальні агрегати бувають наступних типів:

 • з природною циркуляцією повітряних потоків;
 • з функцією обігріву / охолодження і подачею повітря з вулиці.
 • з вентилятором і примусовим рухом повітряних мас;

При роботі пристроїв першого типу повітряні потоки нагріваються теплообмінником і природним чином піднімаються вгору, змішуючись з масами холодного повітря в районі віконного отвору.

Підлогові водонагрівачі, оснащені вентилятором, працюють набагато краще, так як вони більш інтенсивно відводять тепло від пластин теплообмінника і виштовхуються вгору, змушуючи повітряне середовище в приміщенні постійно рухатися. Тому найбільш популярні агрегати з вентилятором.

Апарати третього типу дорогі. Їх можна підключити до багатоконтурної системи, а теплообмінник можна забезпечити як гарячою, так і холодною водою, а також патрубком для припливу повітряних мас. Цей нагрівач управляється віддаленим електронним блоком, здатним управляти роботою декількох блоків одночасно.

Примітка! внутрішньопідлогові конвектори третього типу повноцінно функціонують тільки як елемент системи центрального опалення і не можуть самостійно нагрівати і охолоджувати воду, теплоносій необхідно підводити по трубопроводу до пристрою. Потоки припливного повітря також обробляються в вентиляції, потрапляючи в агрегат по воздуховоду

На що звернути увагу при виборі внутрішньопідлогових конвекторів

Підбір теплопродуктивності внутрішньопідлогових конвекторів нічим не відрізняється від таких же розрахунків для класичних радіаторів опалення. На 1 кубічний метр приміщення потрібно близько 40 вт теплової енергії. Якщо рахувати від площі, то на 1 кв м має припадати 100 ват потужності конвектора.

 • при відсутності утеплення стін— 1,1;
 • висота стелі від 2,8 м — 1,05.
 • кутова кімната— 1,2;
 • склопакети— 0,9;

Мається на увазі, що зазначена в характеристиках потужність вбудованого конвектора відповідає температурі теплоносія + 75с. Максимально можлива потужність вказана в електричних версіях. Кількість конвекторів повністю залежить від розсіювання тепла в навколишньому середовищі і розраховується на етапі проектування системи опалення.

Загальна кількість пристроїв, а також їх розміри безпосередньо залежать від потреби в теплі і розраховуються на етапі проектування системи опалення з урахуванням очікуваних теплових втрат. Для регулювання потужності використовуються термостатичні головки або, як більш дешевий варіант, ручні вентилі.

Порівняння виробників

Внутрішньопідлоговий конвектор – це в першу чергу опалювальний прилад і немає ніяких сумнівів, що найважливішим аспектом при виборі конвекторів є його теплопотужність.

Спеціально для вашої зручності ми зробили порівняльну таблицю по теплощности внутрішньопідлогових конвекторів різних торгових марок.

Природна конвекція

Як підібрати опалювальний прилад по потужності

Крок перший: визначте потребу в тепловій енергії для кожної кімнати. Розраховано за снип або спрощеним методом — 0,1 квт на 1 м2 площі. З вибором електроконвекторів все просто, теплова потужність кожної модифікації вказується в паспорті.

Вибрати і купити водонагрівач складніше. Технічні характеристики пристрою вказують на розсіювання тепла за певних умов, наприклад:

 • t (температура) води в трубопроводі, що подає — 75 градусів;
 • температура повітря в приміщенні-20 ° с.
 • зворотна t-65 ° с;

Якщо в конвектор направити теплоносій з температурою 60 ° с, його потужність зменшиться, потрібно брати прилад з певним запасом. Щоб точно дізнатися кількість тепловіддачі тієї чи іншої моделі, потрібно скористатися даними виробника, інших варіантів немає.

Приклад столу для конвектора висотою 300 мм, шириною 284 мм.

Теплова потужність конвектора певного розміру залежить від трьох температур: припливної / поворотної води і навколишнього повітря

Оскільки асортимент конвекційних обігрівачів досить великий, визначити технічні параметри всіх пристроїв тут нереально. Тому для вибору розміру конвектора краще звернутися до консультанта інтернет-магазину або відвідати офіційний сайт виробника.

Різноманітність конвекторів і способів обігріву приміщення

Встановлювані або закріплюються в нижній частині нагрівачі бувають двох типів:

 1. підлогові світильники (на ніжках).
 2. настінні радіатори (збоку).
 3. конвектори внутрішньопільні (вбудовані.

Обидва різновиди здатні забезпечити якісний обігрів повітря взимку. Вони відрізняються достатньою потужністю, навіть якщо доводиться працювати в опалювальних приміщеннях з великими (панорамними) вікнами. Найчастіше саме для таких потреб використовують вбудовуються в підлогу конвектори.

Настінний радіатор (збоку)

Зазвичай внутрішньопільні конвектори витягуються уздовж панорамних вікон, що піднімаються від підлоги до стелі, на кілька метрів, підлогове обладнання монтується за традиційною схемою опалення. Також можливо розпаралелювання різних способів опалення-централізованого і автономного, з вбудованим паром і живленням від мережі:

 • системи split (кондиціонери, що працюють для охолодження і нагрівання повітря);
 • нагрівальні кабелі та труби для теплої підлоги.
 • масляні радіатори (з мережі);
 • традиційні повітронагрівачі;

Примітка! водяні конвектори рівномірно обігрівають весь периметр приміщення, забезпечуючи мимовільну циркуляцію гарячого повітря без осушення повітря. Вони працюють на основі природної конвекції.

Підлогові радіатори компактні і можуть бути заховані за декоративними панелями, меблями або тканинами. У нижньому поверсі вбудовані вбудовані конструкції,Прикрашені гратами з прорізами, по ним можна ходити.

Внутрішньопідлогові конвектори складно інтегрувати в підлоги міських квартир, доведеться підняти рівень або зробити спеціальний жолоб. Різниця між приватним сектором і міськими квартирами з центральним опаленням полягає в тому, що є великі можливості вибрати спосіб опалення і заощадити тепло.

Компактні конвектори для теплої підлоги

Найпоширеніші варіанти:

 • замкнутий контур з опаленням від твердопаливного котла з використанням звичайних батарей (настінних і підлогових) на водяному теплоносії;
 • система «тепла підлога», може бути підключена до схеми «розумний дім» для запуску до приїзду господарів, економія електроенергії при відсутності людей, спосіб обігріву — кабель під підлогове покриття.
 • одна і та ж схема, що працює на антифризі (різних типів), є можливість “розігнати” схему навіть після заморозки, коли господарі були відсутні якийсь час;

Важливо! підлоги з підігрівом теж можуть працювати за принципом «тепла підлога». Зворотною стороною є те, що значна частина тепла поглинається стяжкою — бетон плюс керамзит (ще один будівельний наповнювач). Настінні секційні батареї можна подовжити в довжину, якщо є місце.

Електрокаміни та інші види обігрівачів часто мають нагрівальний елемент і примусову конвекцію. Включення електроприладів – це додаткове навантаження на мережу, а при виході з ладу електропроводки можливе аварійне відключення електроенергії. Тому для водяного опалення рекомендується використовувати вбудовані внутрішньопідлогові конвектори.

Рейтинг кращих внутрішньопідлогових конвекторів опалення на 2021 рік

З природною циркуляцією

Polvax ke

Гідний зразок від українського виробника. Дану модель відрізняє якісно виготовлений теплообмінник. Всі застосовані в конструкції матеріали та комплектуючі пройшли міжнародну сертифікацію. Особливу увагу приділено рифленості алюмінієвих пластин.

Polvax ke

Переваги:

 • малий крок ребер забезпечує підвищену тепловіддачу;
 • застосовані сертифіковані матеріали;
 • непогане співвідношення ціна/якість.

Недоліки:

 • на російському ринку зустрічається рідко.

Varmann ntherm

Дана модель призначена для точкового розташування по площі приміщення, що обігрівається. Завдяки застосовуваної технології при порівняно малих габаритах самого конвектора досягається максимальний ефект тепловіддачі. Більш ніж демократична ціна заслужено зробила дану модель популярною у російського споживача. Самі елементи конструкції виготовлені з надміцних матеріалів за італійською технологією.

Varmann ntherm

Переваги:

 • використання в конструкції інноваційних технологій;
 • демократична ціна;
 • відсутність великої різниці в температурі прогріву.

Недоліки:

 • не виявлено.

Carrera s

Дані конвектори спеціально призначені для обладнання приміщень, в яких необхідно створити особливий мікроклімат (зимові зади, зали музеїв, закриті дендрарії). Для приміщень з підвищеною вологістю в конструкції передбачений спеціальний відвід для конденсату, що накопичується. У стандартний комплект входить декоративна решетування власного виробництва.

Carrera s

Переваги:

 • модель спеціального призначення;
 • використані надміцні матеріали;
 • є відвід для конденсату;
 • у комплект входить решітка.

Недоліки:

 • висока ціна;
 • в комплект не входять кульові шланги, гнучкі шланги для підключення.

З примусовою циркуляцією

Verano vkn5

Даний обігрівач може управлятися за допомогою датчиків, встановлених на вентиляторах (автоматичне включення вентиляторів при падінні температури нижче заданого рівня). Ручне дистанційне керування також можливе. Забір повітря проводиться з обох сторін елемента нагріву.

Verano vkn5

Переваги:

 • подвійний шлях повітрозабору;
 • автоматичне регулювання температури;
 • покращена теплова ефективність.

Недоліки:

 • працює тільки з рідними термостатами “данфосс”.

Mohlenhoff qsk

Справжня ікона європейської якості. Крім застосування надміцних матеріалів, в конструкції встановлений вентилятор, який відповідає європейським стандартам шуму. Підключення можливо як з торця пристрою, так і збоку. Гарантія на прилад становить 10 років!

Mohlenhoff qsk

Переваги:

 • надтихий віндзейль;
 • розширений гарантійний термін;
 • варіативність підключення до мережі.

Недоліки:

 • висока ціна.

Jaga mini canal

Цей обігрівач є ідеальним рішенням для фальшполов в багатоквартирних будинках. Внутрішні елементи апарату пофарбовані в однотонний колір сірий металік. У той же час підібрати верхню обрешітку можливо в поєднанні з кольором решти статевого покриття. Застосована в системі f-подібна трубка теплообмінника дозволяє домогтися більшої продуктивності при використанні всього лише одного вентилятора.

Jaga mini canal

Переваги:

 • інноваційна конструкція;
 • збільшена оптимальна продуктивність;
 • підвищена тепловіддача.

Недоліки:

 • завищена ціна.

Плюси і мінуси внутріпольних конвекторів

Внутрипідложні конвектори для нагрівання повітря, води, вбудовані в підлогу, є вузькоспеціалізованими опалювальними приладами і, як і будь-яке інше пристрій, мають як переваги, так і недоліки.

Отже, внутрішньопідлогові конвектори мають наступні переваги:

 1. вони відмінно вписуються в інтер’єр будь-якого приміщення, відповідають суворим вимогам естетики, практично непомітні.
 2. ідеально підходить для будівель з вікнами і панорамними фасадами, високими стелями.
 3. за ефективністю експлуатації вони не поступаються традиційним настінним радіаторів.
 4. збільшена площа пластин теплообмінника сприяє більш швидкому прогріванню приміщення.
 5. вартість пристрою системи в підлозі відноситься до середньої цінової категорії.
 6. теплові втрати вбудованого обігрівача менше, ніж у традиційного.
 7. їм потрібно менше охолоджуючої рідини-всього 25% від обсягу звичайного радіатора.
 8. ідеально підходить для створення теплової завіси по периметру панорамних вікон, вікон, дверей.
 9. для якісної роботи обладнання досить середньої температури 50-60 градусів.
 10. виріб має невелику вагу, що не надає додаткового тиску на підлоги.

Варто відзначити недоліки, властиві внутрішньопольним конвекторам:

 • опалювальні труби та кабелі також необхідно ховати в підлозі;
 • у квартирі багатоповерхового будинку з низькими стелями встановити таку систему може бути проблематично, так як її розташування приховає і без того зменшену висоту.
 • не можна встановлювати локальні регулятори температури, автоматичні регулятори температури застосовні тільки в загальному режимі;
 • при неправильній установці обладнання в зоні підлоги можуть виникати протяги;
 • потоки повітряних мас несуть багато пилу і бруду, тому прилад доведеться часто чистити, а вологе прибирання в приміщенні – ще частіше;
 • для установки виробу, конструкція якого не передбачає наявність вентилятора, необхідно встановити теплоізоляційну підкладку;
 • прилади з примусовою циркуляцією в приміщеннях з високими стелями можуть затримувати тепло під стелею;
 • для монтажу обладнання потрібно облаштувати стяжку або фальшпол, що не так-то просто зробити у вже відремонтованому приміщенні;

Тому, перш ніж прийняти остаточне рішення про встановлення підлогового перетворювача води, необхідно уважно оцінити переваги і складність установки такого обладнання.

Види вбудованих в підлогу обігрівачів

На сьогоднішній день існує безліч моделей підлогових обігрівачів, і всі вони чимось відрізняються один від одного. Якщо не розглядати другорядні параметри, всі вбудовані в підлогу утеплювачі можна розділити на дві групи:

 • води;
 • електричний.

Агрегати в кожній з цих двох груп розрізняються за розміром, конфігурації, потужності, конструкції зовнішньої решітки, типу конвекції —Природна або примусова (з вентилятором) і класу потужності.

Підлоговий конвектор-це опалювальний прилад, підключений до централізованої або автономній системі опалення.

схема роботи водяного підлогового конвектора-подача холодного повітря від відкриваються шибок до опалювального приладу, його обігрів і вихід в приміщення.

У точці підключення в системі встановлений клапан, за допомогою якого можна регулювати кількість холодоагенту, що циркулює через підлоговий водонагрівач.

Основним елементом агрегату є радіатор з вхідним і вихідним патрубками, через який шланги або фітинги підключаються до системи опалення, а гаряча вода циркулює через теплообмінник.

підключення радіатора підлогового обігрівача шлангами.

Радіатор складається з мідної трубки, на якій зроблені алюмінієві ребра для збільшення поверхні теплообміну. Сучасні водонагрівальні конвектори оснащені клапанами для автоматичного скидання надходить в систему повітря разом з водою, що виключає утворення повітряних пробок і забезпечує ефективну роботу агрегату за рахунок стабільної по швидкості циркуляції теплоносія.

установка водяного конвектора в ніші і його жорстке підключення до теплоізоляційних труб в жолобчастих каналах.

Інтенсивність подачі теплоносія в конвектор можна змінити вручну за допомогою клапана в точці підключення до системи опалення, але ефективніше встановити на вході в водонагрівач механічний термостат, що регулює подачу гарячої води в теплообмінник теплообмінника в залежності від температури води в радіаторі.

зліва-схематичний розріз ручного клапана і механічного термостата, праворуч — природне зображення термостатичної головки.

Підлогові обігрівачі з природною конвекцією призначені для обігріву приміщень середньої площі (16-25 м2.).

Для забезпечення природного руху конвективних потоків глибина короба корпусу повинна бути не менше 20 см, проте навіть багатотрубні пристрої природного типу конвекції не завжди виконують роль основного і єдиного засобу обігріву, що нагнітає домовласники можуть використовувати і інші опалювальні прилади.

багатотрубний радіатор для водяного конвектора, вбудований в підлогу, з підвищеним теплообміном.

Основна перевага цієї групи підлогових обігрівачів — безпека, завдяки відсутності факторів, пов’язаних з використанням електроприладів. Внутрішньопільні конвектори для водяного опалення не потребують заземлення, не бояться прямого контакту з вологою (часто буває на підлозі), температура поверхні цих агрегатів безпечна для людей при короткочасному контакті, а зовнішня решітка може бути зроблена з цінні породи дерева.

розташування підлогових обігрівачів: зліва-кутова установка, праворуч-ступінчаста установка.

Вартість таких пристроїв в залежності від потужності, класу технічної оснащеності і продуктивності варіюється від 20 до 100 тисяч рублів.

Важливо! вбудовувані в підлогу водонагрівальні конвектори при підключенні до системи центрального опалення є обігрівачами, які не потребують витрат енергії (крім моделей з вентилятором).

Прилади водяного обігріву примусового типу конвекції

Оснащення пристрою вентилятором прискорює конвективні потоки, але в той же час знижує їх температуру: повітря менше нагрівається за рахунок меншої тривалості контакту з теплообмінником. Тому радіатори підлогових печей з примусовою конвекцією виготовляються більш складної конструкції (дві-три-чотири труби), довжиною до 3 метрів, що продовжує контакт повітря з теплообмінником і підвищує його температуру на виході з теплообмінника. Од вим.

Читайте також: мати для теплого водяного статі: види, як вибрати, монтаж і установка

умовна схема руху конвективних потоків в внутріпольном конвекторі з вентилятором.

Вбудований в підлогу конвекційний обігрівач примусового типу в кілька разів ефективніше моделей без вентилятора, тому їх використовують у великих приміщеннях, а енергоспоживання таких пристроїв невисоке через відсутність електричних нагрівальних елементів. Однак складність конструкції тангенціальних вентиляторів, найбільш часто використовуваних в сучасних опалювальних агрегатах (з низьким рівнем шуму, що працюють від напруги 12 в) або оснащенні обігрівача декількома механізмами вентиляції традиційного діаметрального типу, конструкція значно збільшує вартість конвектора, яка може варіюватися від 50 до 160 тисяч рублів.

різновиди внутрішньопідлогових конвекторів, оснащених вентиляторами: лівий — одинарний, правий — блочний, нижній — тангенціальний.

Теплова потужність водонагрівача визначається розміром агрегату, температурою подається теплоносія і типом конвекції, але необхідна теплотворна здатність (qt) визначається за спеціальною формулою:

формула розрахунку необхідної потужності конвектора з розшифровкою складових елементів.

Однак необхідна потужність тепловиділення залежить і від інших факторів: регіону, розмірів приміщення, площі скління, ступеня теплового захисту замикаючих конструкцій і т.д., тому її значення часто визначають за допомогою спеціальних таблиць, які враховувати певні умови експлуатації.

Електричні внутрипідложні агрегати опалення

Ці агрегати відрізняються від водяних внутріпольних конвекторів способом обігріву теплообмінника і, звичайно ж, конструкцією.

Теплообмінник являє собою нагрівальний елемент, поміщений в оребрений кожух. Тому електричні підлогові обігрівачі в деякій мірі є інфрачервоними обігрівачами, основний принцип роботи яких заснований на конвекції.

схема пристрою електричного підлогового обігрівача природного конвекційного типу.

Наявність електричного опору в агрегаті дозволяє підключати його до системи автоматичного управління обігрівом, щоб мінімізувати участь людини в роботі обігрівача. Для цього в ланцюзі живлення агрегату встановлений виносний механічний термостат, який відключає пристрій при досягненні температури в приміщенні заданого значення.

Важливо! автоматичний контроль температури ефективний тільки при установці агрегатів з примусовою конвекцією, оскільки вентилятор забезпечує рівномірну температуру повітря в приміщенні і дозволяє датчику температури фіксувати її реальне значення.

можливість підключення термостата до електричного опору на підлозі.

Всі моделі підлогових електроприладів оснащені внутрішнім датчиком температури, що оберігає обігрівач від перегріву.

Висота стель в більшості квартир не дозволяє безболісно залити підлогу шаром бетону, що дозволяє втопити тепла підлога. Також нереально вирізати підлогу в міжповерховому перекритті на таку глибину. Тому електричний водонагрівач і до того ж водонагрівач, вбудований в підлогу, в багатоквартирному будинку не зустрінеш. Але випускаються внутрішньопідлогові конвектори, схожі по конструкції, які не потребують установки монтажних ніш в підлозі для установки.

За допомогою таких опалювальних приладів, як електричних, так і водяних, можна ефективно опалювати великі приміщення квартир і технічні приміщення промислового призначення.

Важливо! використання внутріпольних електричних конвекторів пов’язано з чутливими витратами на електроенергію, але вихід з цієї ситуації є — використання мережі 24 в постійного струму, що не тільки знизить витрати, але і підвищить безпеку опалювального агрегату.

схема підключення внутрипольного конвектора до мережі 24 в і термостату

Фанкойли

На основі внутріпольних конвекторів проводиться ще один вид обігрівачів, які працюють не тільки на обігрів, а й на охолодження. За місцем установки, крім інтер’єру, є ще стіна, підлога і стеля. Російськомовна назва цього агрегату-фанкойл, від англійського fan-coil, що в перекладі означає теплообмінник вентиляторного типу.

Це визначення означає комбінацію двох пристроїв, що працюють попарно:

 • сам фанкойл-підлоговий механізм впливу на температуру повітря, що включає один або кілька теплообмінників;
 • чиллер — окремо встановлюється агрегат для охолодження теплоносія (води), що подається в фанкойл в літній період).

Фанкойли бувають одноконтурними (дві труби) і двоконтурними (чотири труби).

В одноконтурних установках гаряча вода з системи центрального опалення або антифриз від опалювального котла взимку відводиться черезТеплообмінник. Влітку холодна вода з чиллера проходить через той же теплообмінник, пристрій, в якому для охолодження не використовується фреон або інший газ з ідентичними характеристиками.

У двоконтурних фанкойлах рух гарячого і холодного теплоносія відбувається через окремі теплообмінники.

схематичне зображення двоконтурного фанкойла (без чиллера).

Отже, в залежності від встановленого режиму вентилятор направляє навколишнє повітря через гарячий або холодний теплообмінник.

Універсальної схеми установки системної пари чиллер-фанкойл не існує, її установка можлива в будь-яких умовах, але проект установки буде прив’язаний до конкретних умов.

Чиллер потрібної потужності може бути підключений до системи з декількох фанкойлів (стіна, стеля, підлога), яка обслуговує кілька кімнат і навіть будівель.

Така система забезпечення необхідного температурного режиму в приміщеннях в основному застосовується в громадських і промислових будівлях, оскільки складна в обслуговуванні і дорога.

Види водяних опалювальних конвекторів

На ринку опалювальних приладів можна зустріти наступні типи водяних конвекторів:

 • на підлозі, встановлюється на підлозі;
 • плінтуси, які можна встановлювати всередині стін, різних ніш або ступенів.
 • підлоги, спеціально розроблені для установки теплих підлог;
 • плінтуси, які є найостаннішою розробкою і встановлюються під плінтусами;
 • на стіні самі звичайні моделі, які кріпляться до стін;

У кожного виду є свої особливості, тому їх потрібно розглядати окремо.

Основні критерії для вибору кращого внутрішньопідлогового конвектора

Для того, щоб визначити кращі внутрішньопідлогові конвектори, необхідно встановити критерії, які допоможуть зробити правильний вибір.

При цьому вкрай важливо розуміти основні переваги вбудовуваних в підлогу радіаторів, так як те, наскільки ефективно вони реалізовані в конкретній моделі від конкретного виробника, і є основним аргументом, щоб зарахувати даний прилад опалення до найкращим

Плюси водяних внутріпольних конвекторів

В якості найбільш важливих переваг внутріпольних конвекторів можна виділити такі їх характеристики, які і стануть основними критеріями для визначення найбільш ефективних приладів опалення:

Економія простору приміщення;

Можливість використовувати в поєднанні з популярним сьогодні панорамним склінням;

Зменшення витрат на обробку приміщення;

Ефективність експлуатації системи опалення;

Надання інтер’єру приміщення стильного і сучасного вигляду;

Універсальність, що дозволяє застосовувати внутрішньопідлогові конвектори в будівлях різного типу – житлових, громадських або комерційних.

Перераховані переваги, характерні для вбудованих в підлогу радіаторів, слід розглядати в першу чергу, коли необхідно отримати відповідь на питання, які внутрішньопільні конвектори краще.

При цьому в більшості випадків доцільно брати до уваги тільки водяні радіатори, так як електричні прилади опалення мають досить обмежену область застосування і помітно поступаються за більшістю експлуатаційних показників

Недоліки вбудованих в підлогу радіаторів

Щоб виділити кращі водяні внутрішньопідлогові конвектори з безлічі представлених на вітчизняному ринку, важливо вивчити не тільки їх позитивні якості, але і недоліки. Їх кількість не така велика, проте, серйозні виробники опалювального обладнання давно навчилися зводити мінуси вбудованих в підлогу радіаторів до мінімуму

Їх кількість не така велика, проте, серйозні виробники опалювального обладнання давно навчилися зводити мінуси вбудованих в підлогу радіаторів до мінімуму.

Серед найбільш істотних недоліків слід відзначити можливість скупчування пилу і складність у виявленні протікання.

Перший мінус ніяк не пов’язаний з характеристиками конкретної моделі конвектора і усувається регулярним проведенням звичайних заходів з підтримки чистоти в приміщенні.

Для мінімізації можливостей протікання потрібно купувати продукцію від перевірених виробників, яка відрізняється високим рівнем надійності і якості.

Крім того, необхідно регулярно оглядати експлуатовані конвектори, що дозволить оперативно виявити можливі проблеми.

Джерела

 • https://polepola.ru/teplye-poly/top-7-luchshih-vnutripolnyh-konvektorov-kak-vybrat
 • https://vyborok.com/rejting-luchshih-vnutripolnyh-konvektorov-otopleniya/
 • https://iobogrev.ru/vnutripolnye-konvektory-otoplenija-vodjanye
 • https://dom-naveka.ru/dom-stroj/vnutripolnye-konvektory-otopleniya-vodyanye-otzyvy.html
 • https://sdelai-lestnicu.ru/pechi-i-kaminy/vnutripolnye-vodanye-konvektory-otoplenia-effektivno-i-sovremenno

[згорнути]