Обстановка в будинку більшою частиною є заслугою жінки, тому поява в дизайні жовтого кольору, непривабливого для багатьох чоловіків, є витівкою слабкої статі. Чим же він привабливий? Це відхід від стандартних рішень, що дозволяє зробити будь-яке приміщення оригінальним і яскравим.

Не секрет, що колір впливає не тільки на настрій людини, але і на його сприйняття на фізичному рівні, так як може діяти збудливо, і приводити до прискореного серцебиття. Де людина почуває себе комфортніше в холодну пору року – в темній, або в світлій кімнаті? Оскільки жовтий колір і його відтінки асоціюються з сонцем, літом і теплом, то він чудово послужить для підтримки теплої атмосфери в темній кімнаті, проте, коли приходить літо, у жовтій кімнаті, залитої сонцем, буде вельми незатишно. В ній спеку переносити буде особливо важко. Де ж золота середина?

Теплочувствительность людини до жовтого кольору в інтер’єрі свого житла накладає деякі обмеження у його використанні. Якщо з підйому жовті тони викликає позитивні емоції, то ввечері, на втомлену людину, без настрою, така обстановка може вплинути гнітюче, тому для кімнати, в якій планується відпочинок, яскраві відтінки цього кольору краще не використовувати.

Спальня

Ця кімната призначена для відпочинку. Якщо жовтий колір в ній не тільки не дратує, але приваблює вас, то можна поекспериментувати. Давайте почнемо з малого – додамо трохи цього кольору в звичайну спальню. Зверніть увагу на те, як змінився загальний фон! Експеримент пройшов вдало, і жовтий колір гармонійно вписався в інтер’єр слабо освітленій спальні.Цікаво розглянути, як поєднується жовтий колір з пофарбована в блакитний колір спальнею.
Обстановка розбавлена нейтральним білим кольором стелі, але для цього можна використовувати коричневий, сірий, рожевий, чи зелений відтінок.

Зазвичай для спальні не застосовують чорний колір, так як для більшості людей він асоціюється з похмурими подіями, і підсвідомо приводив би до неспокою, але якщо він використовується як контрастний, і йде в поєднанні з білим і жовтим, то сприйняття повністю змінюється.

Тепер розглянемо спальні, виконані в теплих відтінках жовтого кольору.

І, нарешті, спальня зі стінами світло-жовтого кольору, в якій, завдяки органічному наповнення білим, коричневим і чорним кольором вийшла затишна обстановка. Як вже згадувалося, робити жовтий колір переважає над іншими можна лише в кімнатах, які не потрапляє багато сонячного кольору. Як видно на фотографії, спальня навіть вдень висвітлюється настільною лампою.

Кухня

Чому жовтий? Тому що він ідеально підходить для кухні, так як сприяє кращому травленню, і допомагає підтримувати потрібну вагу. Якщо є бажання досягти найкращого ефекту, то вибирайте глянцевий фасад.

Далі ми бачимо кухню, в якій тільки робоча стіна пофарбована в жовтий колір, і завдяки цьому перетворюється вся обстановка. Для створення гармонії добре додати в інтер’єр деякі жовті предмети.

У наступному варіанті також оброблена частина стіни, але жовтий колір додано подібно вкрапленням, у вигляді мозаїки. Проявивши винахідливість, можна додати до інтер’єру інші жовті предмети.

Також стиль кухні підкреслюють жовта меблі та аксесуари. Взяти, приміром, жовті табуретки і жалюзі, які можуть мати яскравий колір, так як таких деталей мало.


Жовта меблі в інтер’єрі приміщення

Вдало підібрані, навіть невеликі предмети жовтого кольору, здатні зробити приміщення більш яскравим. Знову ж таки не забудемо, що потрібно враховувати освітленість кімнати. Розглянемо, як це можна зробити. Не будемо стверджувати, що для цих приміщень підійде лише жовтий колір. Це міг би бути і інший, але родзинка в тому, що цей відтінок сонячного кольору здатний змінити всю обстановку, створюючи теплоту і затишок.
Такими предметами можуть служити стіл, або тумбочка.

А, може бути м’яка меблі різних відтінків,

або жовте підлогове покриття, такі ж подушки і світильники, або стільці.

Також будь-яке приміщення можна декорувати.

У якомусь випадку це буде додавання великої кількості жовтих предметів,

в іншому дуже незначне.

Або ж можна просто пофарбувати одну зі стін у жовтий колір.

Ванна кімната

Беручи підбадьорливий душ приємно бачити навколо себе яскраві фарби, тому ванній кімнаті строкатістю не пошкодиш.

Навіть якщо ви затятий шанувальник жовтого кольору, потрібно враховувати той фактор, що він дуже впливає на психіку людини і не завжди в кращу сторону. Тому, створюючи інтер’єр в яскравих жовтих тонах, потрібно врахувати деякі фактори:

  • Освітленість приміщення. Якщо в нього проникають сонячні промені, то краще відмовитися від цієї ідеї.
  • Вплив цього кольору на інших членів сім’ї. Якщо у когось явно негативне ставлення до нього, то, зіпсувавши комусь настрій, навряд чи ви станете більш щасливі.
  • Жовтий колір не люблять дратівливі і психічно хворі люди. Це буде громадська кімната, або для особистого користування? Відповідь підкаже що робити.
  • Якщо немає протипоказань і заперечень, то внесіть в інтер’єр своєї квартири шматочок сонця і тепло, що йде від нього.

    Теги: Жовтий колір, Кольори в інтер’єрі