Вітаю всіх любителів саморобок. Сьогодні представляю вашій увазі і на ваш суд, варіант виготовлення знімача для підшипників. Його автор виготовив для того, щоб знімати невеликі підшипники з осей (валів). На сайті у самодєлкіна знайдеться не мало варіантів подібних конструкцій. Різних форм і розмірів, та й ця не нова, просто це варіант лише поповнить ради своїх «побратимів». Якщо не брати до уваги те, що при виготовленні даного інструменту потрібно зварювальний, то саморобку можна назвати простою і нескладною. Загалом вирішувати вам, якщо ідея зацікавила і є необхідність в даному інструменті, ласкаво прошу, читайте, дивіться відео в низу і беріть на замітку, якщо ж вам дана штучка не потрібна, просто помилуйтеся процесом виготовлення, так само можете заглянути на канал до автора, можливо там ви знайдете щось більш цікаве для себе.

Матеріали:

* відрізок металевої труби (діаметр підбирається на свій розсуд),* обрізки листового металу товщиною 4-6 мм,* різьбова шпилька з гайкою,* металевий пруток.

Інструменти:

* зварювальний апарат, * болгарка, * лещата, * розмічальний інструмент (косинець і маркер),* свердлильний верстат і насадка коронка по металу.

Крок 1.

Виготовлення знімача автор починає з заснування. Підставою буде відрізок труби. Як я вже писав вище, діаметр і довжина підбираються індивідуально, виходячи зі своїх уподобань і потреб. Трубу автор затиснув в лещатах вертикально і виконав на торі пропив по середині на глибину приблизно 1 см.потім перевстановив заготовку горизонтально і відрізав зайве.

Відступивши від іншого торця приблизно 2-3 см, автор просвердлив отвір в стінці. І від нього до раніше зрізаної частини прокреслив лінії, по ним випиляв паз.

Крок 2.

Далі автор бере два відходи листової сталі різної товщини. У кожній свердлом з коронкою свердлить отвір. Далі автор використовує не самі пластини, а відходи від свердління, шайби. В одній з них, тієї, що товщі автор розсвердлив отвір, а в другій випиляв паз.

Далі автор приварив отримані деталі до торців труби так, як показано на фото.

Крок 3.

Далі автор підготував гвинт знімача. Для цього він використовує різьбову шпильку. Разом з гайкою автор встановлює її в трубу через приварену шайбу з отвором. Після гайку приварює до шайби.

Потім автор викрутив шпильку і з одного боку заточив її під гострий конус, а з іншого конус притупив.з цього боку автор приварив до шпильці бобишку. Потім затиснув все в патроні свердлильного верстата і болгаркою обробив бобишку.

У ній автор просвердлив отвір рівне діаметру підібраного заздалегідь металевого прутка. Останній вставив в отвір, і, щоб він не вивалювався, приварив до його торців кульки від підшипників (можна замість кульок використовувати гайки). Гвинтова частина готова.

Крок 4.

На цьому етапі автор зібрав інструмент, пофарбував і продемонстрував його роботу на невеликому підшипнику на відрізку осі.

ось таке, на вигляд не складне, пристосування вийшло у автора. На цьому у мене все, всім спасибі за увагу, удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!! джерело (source)