Зонування кімнати актуально для будь-яких приміщень — маленьких і великих, ізольованих і відкритих, спалень і віталень. Способи поділу простору прості і всім добре відомі: виділення зон з допомогою колірних рішень, використання різних шпалер, покриттів для підлоги та інше. Але якщо ремонт позаду і глобальні зміни зараз явно не в ваших планах, завжди можна знайти альтернативне рішення. Сьогодні мова піде про те, як правильно використовувати штори в зонуванні.

Зонування шторами може бути не тільки функціональним, але і суто декоративним прийомом — ними часто прикрашають арки або дверні прорізи.

Переваги

Якщо порівнювати подібний спосіб зонування з іншими, то переваги першого очевидні:

 • економічність в плані грошових витрат;
 • простота установки;
 • економія площі;
 • оборотність процесу — перегородку штори у будь-який момент можна прибрати, і кімната буде виглядати по-іншому. З іншими варіантами зонування все не так просто: демонтаж займе багато часу і сил;
 • використовуючи штори для зонування, можна успішно приховати огріхи старого або невдалого ремонту.

Популярні варіанти штор для зонування

Перерахуємо кілька різновидів штор, які найкраще підійдуть для «гри» з простором:

Класичні тканинні штори — досить щільні, з двостороннім малюнком.

Шовкові або напівпрозорі тюлі — аналогічно першим, повинні мати однакову фактуру і малюнок з двох сторін.

Японські штори — прямі полотна з виразним орнаментом, з вигляду нагадують перегородку.

Жалюзі з тканини — широкі вертикальні смуги, компактно розташовані біля стіни, а в зібраному стані практично непомітні.

Нитяні штори — відмінно пропускають світло, створюючи приголомшливий оптичний ефект. Не збільшують простір і легко стираються.

Полотна з намистин — універсальний варіант, який підійде під більшість інтер’єрних стилів. Крім того, колір намистин підбирається під потрібну палітру.

Тканина

Дизайнери рекомендують використовувати такі види тканин для розділення кімнати: льон, бавовна, органза, тюль, бамбук, жаккард. При виборі матеріалу, в першу чергу, слід врахувати освітленість кімнати. Напівпрозорі тюлі — варіант для приміщень, наповнених природним світлом. Безумовно, щільними шторами також можна зонувати і більше затемнені кімнати, але тоді потрібно заздалегідь потурбуватися про достатньому штучному освітленні.

Розглянемо способи поділу простору у вітальні, спальні, кухні, дитячої та студії.

Вітальня

Зонувати вітальню можна наступними способами:

 • відокремити простір прийому гостей від робочої зони з допомогою щільної тканини;
 • повісити напівпрозору велику штору через всю кімнату паралельно вікну;
 • обрамити спальне місце зразок балдахіна.

Варто віддавати перевагу більш повітряним тканин, що пропускає хоча б трохи сонячного світла.

Спальня

Зонування цієї кімнати залежить від того, яке саме місце планується відокремити. Найчастіше це:

 • ліжко — відокремлюється балдахіном або прозорими тканинами. Можна використовувати і щільні портьєри, але тільки якщо ваш інтер’єр у відповідній стилістиці. В дизайнах хай-тек або модерн ліжко не обрамляється;
 • робоче місце — зазвичай розташовується ближче до вікна і може відділятися нитяними шторами, суцільною завісою без хвиль, іноді римськими жалюзі;
 • будуар — це місце красиво буде виглядати в оточенні штори з намистин, які краще підібрати в тон шпалерам;
 • гардеробна — відокремлюють досить щільними шторами, щоб речі не просвічувалися.

Кухня

В оформленні кухні можна виділити робочу зону і їдальню. Це дуже зручно зробити за допомогою штор. Чудово підійдуть щільні кольорові бавовняні тканини, нитяні штори, а також вироби з намистин. Колірна палітра повинна гармоніювати з обома ділянками.

Практичні поради:

 • штори для зонування кухні не повинні бути розгорнутими — це небезпечно, так як може привести до оплавлення або займання;
 • вибирайте не мазкі тканини, адже робоча зона на кухні — місце, звідки летять краплі масла в процесі смаження або соку від ягід.

Порада: Красивим елементом декору на кухні і в той же час віддільником буде бамбукова шторка-жалюзі. Вона чудово впишеться в будь-який стиль і дуже практична — у разі забруднення її легко відмити традиційними засобами.

Дитяча

Типові варіанти зонування дитячої:

 • поділ ігрової зони та місця для відпочинку;
 • обрамлення дитячого ліжечка.

У кімнаті дитини категорично протипоказані щільні тканини помітних кольорів, інакше подібні рішення можуть негативно вплинути на психіку малюка.

Студія

Квартира-студія — це ціле простір для реалізації цікавих дизайнерських рішень творчих людей. Саме в такому приміщенні питання зонування стоїть на першому плані. І якщо ви не володієте достатнім бюджетом для зведення який-небудь дизайнерської перегородки, то штори в даному випадку — оптимальний варіант, естетика якого анітрохи не поступається попередньому.

Корисні поради від дизайнерів

1. Відокремлюючи робоче місце, подбайте про його розміщення біля вікна, де краще освітлення.

2. Місце для відпочинку, прийому гостей краще організувати ближче до виходу, розташувавши тут крісла/диван та іншу меблі.

3. Дотримуйтесь баланс: на тлі яскравих шпалер і виразного декору будуть гармонійно виглядати однотонні штори нейтральних відтінків. І навпаки, лаконічне оформлення кімнати в спокійних тонах дозволяє використання помітних акцентів, роль яких можуть виконати полотна, що розділяють простір.

4. Основне правило дизайну при зонуванні — чим світліше матеріал, тим ширше простір сприймається. Аналогічний принцип у використанні теплих і холодних відтінків.

5. Відмінності тонів в стінах і шторах повинні варіюватися в межах 1-2 тони.

6. У компактному приміщенні не рекомендується вішати важкі і щільні портьєри, з ними така кімната візуально буде здаватися ще менше.

Варіантів композиційного зонування шторами велика кількість. Подібний спосіб поділу простору легко втілимо, економічний, допомагає наповнити простір домашнім затишком і особливою атмосферою.

Теги: Ідеї облаштування, Штори