Вміст

 • 1 історія селекції
 • 2 опис яблуні строевское з фото
  • 2.1 крона
  • 2.2 опис плодів
 • 3 характеристика яблуні строевское
  • 3.1 смакові якості
  • 3.2 терміни дозрівання яблуні строевское
  • 3.3 врожайність
  • 3.4 морозостійкість яблуні строевское
  • 3.5 запилювачі яблуні строевское
  • 3.6 де вирощують
  • 3.7 стійкість до захворювань
 • 4 переваги та недоліки
 • 5 посадка яблуні строевское
 • 6 рекомендації по догляду
 • 7 збір і зберігання
 • 8 висновок
 • 9 відгуки садівників про яблуні строєвське

Яблуня строєвське-сорт радянської селекції, відрізняється привабливими і дуже смачними плодами. Культура урожайна, морозостійка, володіє хорошим імунітетом. Можна вирощувати в середній смузі, поволжі, чорнозем’я і в ряді інших регіонів.

Історія селекції

Строєвське – різновид зимової яблуні, виведена в 1982 р на базі нді селекції. Вступ в період плодоношення першої серії почався в 1991 р. Завдяки високим смаковим якостям в 1995 р сіянці визначили в елітну групу. У розробці різновиду взяли участь кілька селекціонерів: жданов в. В., долматов е. А., сєрова з. М. І сєдов е. Н.

Державні випробування сорту почалися в 1998 р вони проводилися одночасно в декількох регіонах – середня смуга, поволжя, чорнозем’я. Сорт яблуні строєвське брав участь у виставках, отримав диплом і золоту медаль. З 2001 року числиться в держреєстрі селекційних досягнень.

Опис яблуні строєвське з фото

В описі сорту яблук строєвське наведені основні характеристики, фото дерева і плодів. Найбільш важливі параметри описані нижче.

Крона

Дерева середньорослі, швидко ростуть. Дають широкопірамідальную крону, пагони формуються з середньою щільністю. Кора має гладку поверхню сірого забарвлення. Плодоношення змішаного типу: плоди з’являються на кільчатках і списах.

Самі пагони яблуні строєвське середньої товщини, бурого кольору, мають інтенсивне опушення. Форма колінчаста, буває також гранованою. Помітна зігнутість у формі дуги. Чечевички невеликі і рідкісні. Бруньки яблуні строєвське теж мають опушення, форма конічна, вони притиснуті до пагонів.

Листя велика, забарвлення світло-зелена, буває жовтуватий відтінок. Форма довгаста, подовжено-яйцеподібна, кінчики загострені. Закручуються по спіралі. Поверхня листя яблуні сорту строєвське зморшкувата, має глянець, жилкування грубе. Форма листа увігнута, помітна зігнутість до нижньої частини. По краях листя хвилясті, є зазубреність. Черешки середньої довжини, досить товсті, мають ворсисте покриття.

Крона розлога, тому висаджувати дерева потрібно на відстані не менше 4 м

Суцвіття яблуні сорту строєвське відносяться до щитковидного типу, на кожному з них 4-6 квіток. Бутони світло-рожеві. Квітки невеликих розмірів, форма плоска. Пелюстки не змикаються, вони округлі, забарвлення рожеве, але більш насичене. Квітконіжки яблуні строєвське невеликі, маточки йдуть врівень з пильовиками. Колонки маточок зростаються, не мають опушення.

Опис плодів

Більшість плодів яблуні строївське за розмірами середні, але трапляються і великі. Найбільш поширена маса – 110-120 г, максимальна-170-180 г.за формою вони конічні, среднеуплощенние, трохи скошені. Ребра практично непомітні. Поверхня гладка, дуже добре блищить на сонці. Восковий наліт практично відсутній.

Під час збирання врожаю плоди яблуні сорту строєвське мають зеленувато-жовте забарвлення. Вони відносяться до зимового типу, добре зберігаються. Поступово стають золотисто-жовтими. Смуги зливаються, помітний рум’янець червонувато-малинового відтінку.

На поверхні плодів яблуні строєвське можна побачити велику кількість великих підшкірних точок. Вони мають світло-сіре забарвлення. Плодоніжки невеликої товщини, форма загострена, оржавленность слабка. Чашечки закриті, блюдця невеликі, вузькі, за формою борознисті. Насіннєві камери закриті. Саме насіння пофарбовані в світло-коричневі тони, вони досить вузькі, мають конічну форму.

Важливо! плоди лежкі і добре переносять транспортування на далекі відстані. Тому дерева можна вирощувати як для особистого споживання, так і на продаж.

Характеристика яблуні строївське

Серед важливих характеристик сорту слід розглянути оцінку смакових якостей плодів, показник врожайності, морозостійкості. Основні параметри описані нижче.

Смакові якості

Одна з найважливіших переваг яблуні строєвське – відмінний смак. За результатами дегустації вони оцінюються в 4,4 бала з 5. При цьому зовнішня привабливість визначена приблизно на такому ж рівні – 4,5 бала.

Сорт столовий, яблука досить солодкі, з приємною кислинкою. М’якоть білого кольору, досить щільна, соковита. Аромат помірний. До складу входять такі компоненти:

 • прості цукру (масова частка 9%);
 • кислоти (до 0,52%);
 • вітамін с (більше 8,5 мг на 100 г);
 • p-активні сполуки (понад 430 мг на 100 г).

Плоди мають яскраво виражений солодкий смак

Яблука сорту строєвське застосовуються в свіжому вигляді, оскільки вони добре зберігаються, і з часом смакові якості тільки поліпшуються. Так, м’якоть спочатку має зеленуватий відтінок, а потім стає класичної білої. Плоди використовують в різних заготовках, наприклад, в повидло, соках.

Терміни дозрівання яблуні строївське

Технічної стиглості досягають у другій декаді вересня (зазвичай з 15 по 20 число). Причому споживати їх рекомендують не в ці дні, а через 4-5 тижнів, тобто орієнтовно з середини жовтня. Плоди яблуні сорту строєвське добре зберігаються. Навіть без створення відповідних умов їм вдається долежати до середини або другої половини лютого.

Врожайність

Врожайність сорту строєвське хороша – з дорослих дерев (8-10 років) можна зібрати 129 центнерів з гектара при промисловому вирощуванні. З одного дерева можна зібрати більше 50 кг стиглих плодів. При цьому скороплідність невелика. У плодоношення дерева нерідко вступають лише через 6-7 років після посадки. Рідко відзначаються випадки ранньої віддачі врожаю з четвертого або п’ятого року життя.

Морозостійкість яблуні строївське

Показник морозостійкості у цієї яблуні порівняно хороший. Відзначається, що навіть при температурі -40 (створена в штучних умовах) глибокі шари кори і камбію не підмерзають. Нирки промерзли частково – 1,2 бала, деревина гілок – 1,6.

Запилювачі яблуні строєвське

Яблуня строєвське може плодоносити самостійно, проте для підтримки гарної врожайності потрібні запилювачі. Серед них можна вибрати сорт ветеран або різновид орловський кандиль. Підійде і яблуня пам’ять воїну.

Де вирощують

Сорт пройшов успішні випробування в регіонах середньої смуги, поволжя і чорнозем’я. Допускається вирощувати і в південних областях, на північному кавказі. Зважаючи на високу зимостійкості можливо обробіток на уралі.

Стійкість до захворювань

Сорт яблуні строєвське в достатній мірі стійкий до хвороб, а також до основних шкідників. При вирощуванні рекомендують проводити профілактичні весняні обробки.

Переваги та недоліки

Яблуня сорту строєвське досить поширена в росії та сусідніх країнах. Вона цінується садівниками і фермерами за високу врожайність, хороший смак, товарні показники (лежкість, зовнішній вигляд). Культура зимостійка, тому вирощувати її можна в самих різних регіонах.

Яблука досить великі, привабливого товарного вигляду

Плюси:

 • висока врожайність;
 • відмінний смак;
 • хороша лежкість;
 • транспортабельність;
 • порівняно висока зимостійкість;
 • стійкий імунітет.

Мінуси:

 • культура плодоносить тільки з сьомого року;
 • для високої врожайності потрібен запилювач;
 • крона розлога, тому займає досить багато місця.

Посадка яблуні строєвське

У більшості регіонів посадку краще запланувати на осінь – період з кінця вересня до середини жовтня. Але в областях з суворою зимою, наприклад, на уралі, краща посадка на початку квітня.

Місце для вирощування має бути сонячним і сухим, без застою води. Приплив повітря повинен бути вільним (не розташовувати поруч з парканом, будовою). Однак бажано захистити від наскрізних вітрів.

Технологія посадки яблуні сорту строєвське стандартна:

 1. викопати лунки 80 * 100 см на відстані 4 м.
 2. закласти шарДрібних каменів.
 3. заготовити родючий садовий грунт з торфом, перегноєм і піском (2:1:1:1).
 4. укоренити саджанець по центру, прикопати так, щоб коренева шийка залишалася вище рівня землі на 5-7 см.
 5. полити відстояною водою і мульчувати.

Рекомендації по догляду

Догляд за яблунею строївське стандартний. Влітку за відсутності дощів необхідно забезпечити регулярний полив раз в 10-15 днів (по чотири відра на доросле дерево). Також потрібно вносити підживлення-навесні азотні склади, в період бутонізації використовують сполуки калію і суперфосфат.

Грунт періодично розпушують, роблять прополку. Щовесни проводять санітарну обрізку. Для профілактики захворювань і шкідників навесні також роблять обробку фунгіцидами, наприклад, бордоською рідиною.

Збір і зберігання

Збирають урожай яблуні строєвське в період з 15 по 20 вересня. Їх зберігають в дерев’яних ящиках або інших ємностях в льохах, підвалах в таких умовах:

 • повна темрява;
 • температура в діапазоні 2-8 градусів тепла;
 • вологість до 70%
 • регулярне провітрювання.

Навіть без створення подібних умов урожай збережеться до кінця лютого. Якщо зберігати за правилами, плоди придатні до пізньої весни.

Яблука можна зберігати без втрати якості до кінця зими

Яблуня строєвське – один з кращих зимових сортів. Культура урожайна, дає дуже смачні плоди товарного вигляду. По догляду в цілому невимоглива, її можна вирощувати навіть в регіонах з морозними зимами.

Гришина олена, 36 років, м самара

Про сорт строєвське можу говорити багато, і слова тільки хороші. Яблучка дуже красиві, блищать, смачно пахнуть, хрумтять. Добре зберігаються навіть у звичайній ніші або в підвалі. М’якоть грубозерниста, солодка. Відмінно йдуть на повидло і в джеми. Хоча зазвичай намагаємося вживати їх свіжими.

Петровська ірина, 51 рік, м одинцово

У сорту строєвське багато плюсів, і вони явно переважують недоліки. Віддача плодів починається тільки з сьомого року, зате врожайність вже на 8-9 сезон перевищує 50 кг.м’якоть соковита і солодка, деревця взагалі не хворіють. Чи не примхливі, в спеку потрібно поливати щотижня, підгодівлі – стандартно. І буде хороший урожай.