Вітаю, радіоаматори-самоделкіни!

Підсилювачі для навушників важливі не менше, ніж “звичайні” підсилювачі для динаміків акустичних систем. Часто буває так, що підключаючи навушники до аудіовиходу будь-якого телевізора, телефону або комп’ютера гучності виявляється недостатньо – особливо актуально це може бути для літніх людей, так як з віком слух погіршується. Стане в нагоді підсилювач для навушників також може при ремонті аудіоапаратури, коли потрібно послухати сигнал в тій чи іншій точці схеми. Якщо є попит-є і пропозиція, у вигляді схеми, представленої нижче.

Її основою є мікросхема tpa6102 – спеціалізований підсилювач для навушників, перевагою якого є можливість роботи від наднизької напруги живлення (1,6 – 3,6 в), а також невеликий споживаний струм. Ці фактори роблять мікросхему ідеальною для побудови компактного підсилювача з батареечним живленням. Дві-три батарейки типу аа (пальчикові) або ааа (мізинчикові), включені послідовно дадуть якраз потрібну напругу, а їх ємність вистачить на багато годин безперервної роботи підсилювача. Схема включення мікросхеми також проста і не вимагає великої кількості деталей, а тому сама плата не займе багато місця.

Підсилювач може працювати відразу з двома каналами, а тому для посилення стерео-сигналу схему не потрібно збирати в двох примірниках. Вхідний сигнал подається на вхід in, два контакти в ньому-правий і лівий канали, а третій – земля. Далі сигнал потрапляє на регулятор гучності – потенціометр “рот”. Використовувати можна будь-який здвоєний потенціометр опором 50-100 ком. Далі сигнал через розділові конденсатори потрапляє на саму мікросхему. Контакти ” zas ” служать для виключення звуку і використовувати їх не обов’язково. Знімається вихідний сигнал з контактів” out”, в них також два контакти для правого і лівого каналів, третій земля.

Особливу увагу привертає сама конструкція – холдер для двох пальчикових батарейок встановлений прямо на платі, на неї ж впаюється роз’єм 3,5 мм для підключення входу, тумблер виключення живлення, потенціометр з ручкою для регулювання рівня гучності. Сама мікросхема в smd корпусі припаюється зі зворотного боку плати.

Таким чином, вийшов дуже дешевий, компактний і автономний підсилювач для навушників, який дозволить “подружити” улюблені навушники з будь-яким аудіовиходом. Вдалої збірки!джерело (source)