Кухня, яка має безпосередній вихід на балкон, володіє прихованими функціональними можливостями. Прибравши перегородку і об’єднавши кухню з лоджією або балконом, можна оптимізувати простір. Таке рішення дозволить:

 • Зробити кухню більш світлою.
 • Збільшити вільний простір і габарити кімнати.
 • Зробити звуко – і теплоізоляцію набагато краще за рахунок утеплення лоджії/балкону.

белая кухня с серыми оттенками

Інтер’єр такої кухні завжди дуже цікаво і нестандартно виглядає. Додавши сюди максимум фантазії, можна оригінально оформити і організувати вільної простір, а балкон/лоджія використовувати як еркер або панорамне вікно.

Недоліки об’єднаної кухні:

 • Перепланування вимагає узаконення – це може бути довгий процес, витратний як за часом і нервах, так і по фінансам.
 • Зміни тягнуть за собою великі витрати на утеплення, скління, оздоблення та удосконалення підлоги.

совмещенная кухня с панорамным окном

Коротко про головне

Кухня може поєднуватися з лоджією одним з наступних образів:

 • Частково – перегородка використовується як стільниця або подстолье, вікна та двері прибираються.
 • Повністю – створюється єдине приміщення, стіни прибираються.

Якщо прибирати тільки вікно, то ніяких паперів та дозвіл не потрібно, однак під час продажу житла потрібно буде все повернути в первинний вигляд. У другому випадку зі знесенням стіни потрібно затвердження оновленої планування в інстанції, що займається цим питанням.

Якщо стіна виявилася несучої, то поєднання кухні і лоджії виявиться неможливим, і ніхто не дозволить таку перепланування. Переміщати і переносити батареї централізованого опалення на балкон/лоджія суворо заборонено, а значить, доведеться заздалегідь продумувати систему опалення на цій ділянці.

Важливо пам’ятати, що проводити будь-які роботи самостійно суворо заборонено. Навіть у тому випадку, якщо перегородка не несе, зносити її, коли заманеться, не можна. Проводити перепланування та об’єднання кухні з лоджією/балконом без згоди – накликати на себе зайву небезпеку і проблеми, крім того це нерозумно і не вигідно фінансово. Як тільки органи виявлять порушення (зробити це дуже легко і просто), вони відразу ж покладуть на порушника штрафні санкції, а кухню доведеться повертати в первинний вигляд. Для того, щоб спокійно займатися переплануванням, не слід вивчати це питання в інтернеті, краще всього відразу ж звертатися в БТІ або консультуватися з проектувальником.

«Легалізація» проведення робіт зі знесення перегородки між кухнею і лоджією/балконом справа дуже відповідальна і серйозна. Для того, щоб вирішити це питання потрібно правильна підготовка, консультація, збір необхідних паперів і документів, що спричинить за собою тимчасові і фінансові витрати. Більш того, немає стопроцентної гарантії, що по завершенню розгляду буде прийнято позитивне рішення, тому ця затія не завжди є виправданою.
кухня объединенная с балконом с яркими акцентами декора

Для того, щоб ефективно і з максимальною користю використовувати порожні додаткові метри потрібно засклити лоджію спеціальними профілями з алюмінію або ПВХ, вони добре зберігають тепло всередині приміщення. Підлога, стіни і стеля необхідно утеплювати мінералізованою ватою, а також влаштовує високоякісну гідроізоляцію. В якості альтернативного матеріалу можна використовувати пінополістирольні плити. Також відмінним виходом із ситуації буде використання підлог з підігрівом, в якості засобу обігріву можна використовувати тепловентилятор або ж електроконвектор.

Ідеї для суміщеної з лоджією кухні

Ряд популярних ідей для того, як правильно облаштувати кухню, об’єднану з лоджією:

 • Розташування на лоджії їдальні зони. Цей варіант доводиться по душі більшості людей, так як завдяки такій ідеї робоча зона кухні збільшується і стає більш просторою. Більш того, обідати на території лоджії набагато цікавіше, адже можна милуватися видом з вікна чи дивитися на «капризи» погоди попиваючи при цьому чашечку гарячого чаю. Також в якості оригінальної ідеї можна використовувати панорамне скління, що створить затишну атмосферу і додасть кухні максимум природного освітлення в денний час.
 • Кухня з барною стійкою. На утепленій лоджії можна створити обідню зону у вигляді барної стійки. Для того, щоб зекономити кошти, перегородку, знесену раніше, можна використовувати як подстолье стійки. Також перегородку можна використовувати як столик для обіду або зберігання банок та інших дрібниць.
 • Облаштування балкона технікою, розміщення на даній зоні комори, плити чи іншої робочої зони. Цю ідею потрібно ретельно обдумувати, враховувати максимально допустиму навантаження на балконну зону. Крім цього важливо враховувати, що при розташуванні тут плити потрібно проводити відповідні комунікації. Наприклад, тут можна розташувати плиту, робочу поверхню або ж холодильник, однак це не завжди зручно і потрібно відштовхуватися від функціональності предметів інтер’єру. Якщо проживати на першому поверсі, то можна отримати дозвіл на повний перенесення кухні на балконну зону.
 • Кухня з зоною відпочинку або кабінетом. Об’єднану з лоджією кухню можна використовувати не тільки за її прямим призначенням, але і втілювати в реальність оригінальні задумки. Наприклад, тут можна розташувати зимовий сад або ж міні-бар. Оригінальною ідеєю буде створення дитячого майданчика, щоб дитина була завжди під наглядом матері або ж встановлення особистого кабінету. Якщо ця ідея виявилася цікавою, і вона буде втілюватися в життя, то для візуального розділення і створення окремих зон найкраще використовувати ширми або «французьке вікно». Серед альтернативних варіантів можна відзначити завіси і оригінальні стелажі, що будуть не тільки служити перегородкою, але і носити функціональну роль.

новомодная идея кухни на балконе

Зонування, освітлення і штори

Після проведених робіт за суміщенням потрібно зайнятися декором і облаштуванням інтер’єру. При цьому потрібно дотримуватись порад дизайнерів:

 • Потрібно створити єдиний стиль і поєднувати схожі колірні гами для цілісності інтер’єру кухні і лоджії.
 • Для зонування краще всього використовувати прозорі двері, ширми і «французькі вікна».
 • Підлогові перепади можна не прибирати та не приховувати, а правильно використовувати як подіум для поділу зон.
 • Вікна краще всього оформляти панельними, рулонними або римськими шторами. В окремо взятих випадках підійдуть портьєри і жалюзі, все залежить від стилю кухні.
 • Якщо додатковий простір невелика, то краще не перевантажувати кузню меблями, замість шаф використовувати стелажі.
 • Освітлення має об’єднувати – краще всього використовувати точкові світильники на потоці, на стінах краще всього застосовувати бра.

Теги: Кухня