Як вибрати троутарную плитку

11-30-2021

Чому багато хто віддає перевагу тротуарну плитку іншим видам покриттів? відповідь на питання ви, швидше за все, вже знаєте, раз цікавитеся тим, як придбати гарантовано якісний матеріал. 

Неспеціалісту, природно, відразу зробити правильний вибір складно, враховуючи, що кожен виробник позиціонує свій товар як бездоганно якісний. Однак визначальні якість особливості, доступні розумінню далеких від будівництва людей, все ж є. Їх і розглянемо трохи докладніше. Хочемо порекомендувати почитати про укладання тротуарної плитки на сайті .

Що впливає на якісні показники

Плитка перетворює і облагороджує територію, легко вписується в будь-який ландшафтний дизайн і довго служить. Але тільки за умови, що вона виготовлена сумлінно і правильно покладена. У зворотному випадку будуть проблеми, пов’язані з руйнуванням окремих елементів або всього покриття.

Те, як цей матеріал поведе себе в процесі експлуатації, залежить від наступних факторів:

 • спосіб виготовлення;
 • дотримання або порушення технологій виробництва;
 • властивості вихідної сировини;
 • показники морозостійкості і стійкість до стирання;
 • товщина і розмір.

Дотримання правил укладання вже на вашій совісті, або тих, хто буде цим займатися, і взагалі, це тема окремої бесіди.

Зараз ми вирішуємо питання якості тротуарної плитки і почнемо з того, як її роблять.

Особливості виробництва

Знати, як виготовляють дуже популярний і затребуваний матеріал потрібно, хоча б тому, що від цього залежать його технічні характеристики і область застосування.

На сьогоднішній день є 2 способи: вібропресування і вібролиття. Вихідною сировиною в обох випадках виступає цементно-піщана суміш з технологічними добавками, що підвищують морозостійкість і стійкість до стирання, а також фарбувальні пігменти.

Вібропресована плитка

Отже, що потрібно знати про особливості виробництва вібропресованого матеріалу:

 • підготовлена суміш необхідних компонентів укладається в металеві форми і ущільнюється на спеціальному вібропресі під тиском;
 • готова продукція володіє щільною, дрібнопористою структурою, а значить, високою міцністю і здатністю протистояти інтенсивним динамічним / статичним навантаженням;
 • така плитка зазвичай виготовляється на потоці, тому не буває фігурної, а тільки простих геометричних форм.

Продукцію, зроблену методом пресування під тиском, частіше використовують для облаштування під’їзних доріг, територій з великою прохідністю, парковок, і т. Д.

Її легко впізнати за стандартним сірим кольором бетону. Вібропресована плитка, звичайно, буває інших відтінків за рахунок додавання пігменту, але якщо вам потрібно створити дуже міцне покриття, яке прослужить без втрати якості років 25, вибирайте вироби сірого кольору. Справа в тому, що цементно-піщана суміш погано дружить з барвниками, і чим їх більше, тим її міцність нижче.

Вібролита плитка

Метод вібролиття-дещо інший виробничий процес. Особливості технології і готових виробів полягають в наступному:

  • для виготовлення використовуються гумові або пластикові форми;
  • піщано-цементну суміш заливають у форми, встановлені на вібростолі, і залишають там до тих пір, поки рідка складова суміші не підніметься на поверхню;

6. Потім форми покривають плівкою і витримують в такому стані близько місяця. За цей час матеріал набирає міцність.

Таким чином виробляють плитку будь-яких форм і кольорів, глянсову, матову, з фактурним малюнком на поверхні. Завдяки високій естетичності і оригінальній геометрії викладають території і доріжки приватних заміських володінь, парків і скверів або будь-які інші місця, де не передбачаються високі навантаження на покриття.

Тепер варто відзначити, що якісна плитка обох видів прослужить довго без лущення, тріщин і відколів, зрозуміло, якщо її використовують за призначенням. А при виробництві надійної і довговічною плитки використовуються тільки якісні матеріали.

Сировина для виготовлення-найважливіший показник якості

Є виробники сумлінні, які не економлять на компонентах складу, а є ті, хто будь-якими способами прагне здешевити кінцевий продукт. Найпростіше це зробити за рахунок використання дешевої сировини.

Склад будь-якої плитки включає наступні компоненти:

 • цемент;
 • пісок або відсів;
 • пластифікатор;
 • фарбувальний пігмент.

Від якості кожного компонента цементно-піщаної суміші буде залежати термін служби матеріалу. Тому пропонуємо розглянути компоненти складу окремо. Навіщо це потрібно? щоб уявляти, про що питати продавця при покупці.

Цемент теж буває різним

У відповідального виробника апріорі повинен бути свій постачальник, і не один. Тому як форс-мажори трапляються у кожного, а цемент на виробництві потрібен завжди.

Причому якісний цемент, в ідеалі портландцемент високих марок, виготовлений з чистого клінкеру з переважанням силікату кальцію. Морозостійкість-важливий показник, від цього залежить довговічність плитки, особливо якщо вона призначена для укладання в холодному кліматі. Хороший показник-f50-f150, оптимальний f150-f300. Число зазвичай вказується в технічній документації.

Там же шукайте показник стираності, вказаний в г / см2. Чим він нижче, тим продукт якісніше. За гост 17608-91 він не повинен перевищувати 0,7 г/см2.

Повертаючись до цементу, варто відзначити, що закуповуватися він повинен на вал, а не в мішках сумнівної фасування, де може виявитися високий відсоток шлаку та інших домішок. Портландцемент валом використовується для приготування дійсно якісних бетонних сумішей.

Пара слів про пісок і відсів

Кар’єрний пісок не найкращий варіант для виробництва через велику кількість домішок.

В ідеалі це річковий пісок, білий або митий, середньої фракції. Чистий річковий пісок містить до 1% домішок, близько 0,05% глинистих частинок, володіє підвищеною вологонепроникністю.

Якщо, наприклад, плитка виготовлялася все-таки з кар’єрного піску, високою міцністю і морозостійкістю вона відрізнятися не буде.

Що стосується відсіву, це не повинен бути вапняк, практично повністю складається з карбонату кальцію, схильного до розчинення у воді, а тільки подрібнений гравій або граніт.

Якщо ви візьмете пару зразків, виготовлених з використанням якісного піску / цементу, і акуратно стукніть їх один об одного, то почуєте досить чистий, високий звук. Глухе звучання говорить про низьку якість виробів.

Пластифікатор-важлива технологічна добавка

Виготовити даний матеріал без пластифікатора теоретично можна. Але на практиці сумлінні виробники так не роблять.

Саме пластифікатор відповідає за рухливість цементно-піщаної суміші в процесі вібролиття або вібропресування. Він же знижує водопоглинання бетону, а значить, збільшує його морозостійкість. А в нашому кліматі це особливо актуально, ви згодні?

Фарбувальний пігмент у складі: всі ” за “і» проти”

Ми з вами вже з’ясували, що сіра плитка виготовляється без застосування барвників. Все в ній прекрасно, тільки екстетичність, прямо скажемо, кульгає.

Для вирішення цієї проблеми виробники використовують фарбувальні пігменти, а якщо точніше — і барвники, і пігменти. Різниця насправді важлива, тому як барвник вступає в хімічну реакцію з компонентами суміші, а пігмент — це мінеральний пил, яка стає ще одним механічним складовим.

Якість фарбувальних речовин регламентує гост р 56585-2015 («пігменти для бетонів і цементних розчинів»). Що стосується властивостей, то важливим вважається допустимий вміст водорозчинних речовин (до 0,5% від загальної маси фарби), а також однорідний помел без грудок і включень.

1 чесні виробники використовують тільки мінеральні пігменти, причому в рекомендованих пропорціях. А халтурники можуть пофарбувати вже готову плитку. Що з цього вийде, як раз розглянемо в наступному розділі.

Шахрайські способи фарбування

Тримати конкурентні ціни за рахунок обсягів продажів може не кожен виробник, а як залучити покупця? один із способів здешевлення продукції-заощадити на барвниках, тобто, пофарбувати звичайнуСіру плитку зверху.

Деякі фахівці дають таку рекомендацію: при виборі виробів в магазині попросіть продавця показати розколотий зразок. Заодно перевірите якість структури матеріалу, щоб не було пустот. Насправді непоганий рада, тому що такий шлюб в точках продажів є завжди.