Вирізання отворів в металі проста справа, проте бувають випадки, коли звичний інструмент не здатний забезпечити необхідний результат. Або, наприклад, коли це різання у важкодоступних або незручних місцях. Уявімо, що нам потрібно в товстостінному швелері 200 мм вирізати круглий отвір діаметром 100 мм.це майже неможливо зробити рівно за допомогою дрилі і болгарки. Однак одне нескладне пристрій допоможе зробити це за допомогою самореза. У даній статті розповімо, як зробити нехитре пристосування для вирізання отворів саморізом в якості фрези.

  • дриль;
  • металевий кутник 50х50 – 0,5 м;
  • болт;
  • гайка – 2 шт;
  • шайба фторопластова;
  • шайба капронова;
  • підшипник (маленький);
  • шестигранник на 12;
  • саморізи.

Якісні свердла на аліекспресс зі знижкою – http://alii.pub / 5zwmxz

Пристосування для різання металу за допомогою самореза

В швелері відзначаємо центр майбутнього отвору і просвердлюємо під товщину болта.

В металевому куточку просвердлюємо 2 отвори. Перший отвір робимо поблизу одного кінця куточка-воно буде кріпитися до центру кола.

У другий отвір буде вставлятися підшипник з саморізом, тому відразу відміряє необхідну довжину (в нашому випадку це радіус 50 мм для круглого отвору діаметром 100 мм).

З шестигранника на 12 зробимо невелику, але важливу деталь. Просвердлимо всередині шестигранника отвір, в яке буде вкручуватися саморіз. Округляємо приблизно 1 см від краю шестигранника, ще 0,5 см залишаємо як є. Відрізаємо деталь від тіла шестигранника.

Вкручуємо саморіз в деталь так, щоб закруглена частина детальки була знизу, а ріжучі зуби самореза стирчали з неї.

Далі фіксуємо швелер ребрами вниз на рівній поверхні. В отвір в швелері вставляємо болт. Зверху на болт надягаємо фторопластовую шайбу і куточок крайнім отвором. Потім капронову шайбу і затискаємо двома гайками, одна з яких буде виконувати функцію контргайки.

В отвір з підшипником вставляємо виготовлену з шестигранника деталь. Через детальку з шестигранника просвердлюємо отвір-це буде стартова точка для різання саморізом. Далі вставляємо саморіз і затискаємо. Саморіз буде працювати як фреза.

Дриль з битою крутить шуруп. Подача вперед проводиться куточком як важелем.

Пристрій для різання готовий. Поверхня швелера змащуємо засобом для зменшення тертя (можна використовувати звичайне сало). Одного якісного шурупа вистачає на прорізання півкола діаметром 100 мм. Важливо використовувати якісні саморізи, адже дешевого вистачить тільки на відстань близько 20 мм.