Публікацій про те, як спланувати дизайн-проект кухонного простору багато і добра половина з них присвячена інтер’єрів у світлих, пастельних тонах. Але будемо чесні – не всі домовласники в захваті від білосніжною кухні, єдиним кольоровим плямою в якій є плитка кухонного фартуха або яскраві стільці. Багатьом хочеться отримати динамічний і навіть трохи драматичний інтер’єр кухні і бажано без допомоги дизайнера, власними силами. Сподіваємося, що значна добірка фото кухонних приміщень різних розмірів і комплектацій, допоможе надихнутися всім плануючим ремонт і вирішили впустити на свою кухню чорний колір в тому чи іншому прояві.

На прикладі готових дизайн-проектів кухонних просторів ви побачите, яким чином можна використовувати темні відтінки для обробки приміщення, в якості основи для виготовлення меблів, використанні чорного кольору в аксесуарах, побутової техніки і декорі.

Безумовно, застосування темних і навіть чорних тонів в інтер’єрі кімнат вимагає великих зусиль, вмінь та знань, ніж використання світлої палітри, яка «прощає» багато. Перш за все, темний колір вимагає великих розмірів від ваших приміщень, але не накладає безумовне табу на кімнати зі скромною площею. У нашій добірці образів ви побачите, що навіть невеликі кухні можуть дозволити собі чорний колір і дізнаєтеся як гармонійно можна інтегрувати його в невеликі рамки кухонних площі.

Чорний колір в обробці кухні

Говорячи про застосування чорного кольору та його відтінків у якості основи для оздоблювальних робіт в кухонному приміщенні, ми не маємо на увазі тотальний темний фон на всіх поверхнях кімнати. Використання чорного кольору для обробки тільки підлогового покриття або однією зі стін кухні в якості акцентной, контрастною поверхні – дає неймовірний ефект з точки зору зорового сприйняття всієї обстановки простору.

Чорний матовий керамограніт для облицювання підлоги – практичне і цікаве колірне рішення, яке стало одним з ключових моментів у виборі концепції для чорно-білого інтер’єру сучасної кухні.

Дерев’яна підлога чорного відтінку для кухні? Так, це реально і дійсно здорово виглядає в просторому приміщенні зі світлими стінами і білосніжним стелею.

Оформлення частини вертикальних поверхонь за допомогою темного кольору, створило приємний для очей контраст у цій просторій кухні зі скошеною стелею. Комбінована система освітлення, представлена на декількох рівнях і велика кількість природного світла, дозволило використовувати чорні тони і для меблювання, декору, текстилю кухонного простору.

Чорна стіна стала чудовим фоном для кухонних меблів молочних відтінків і стилізованого під камін простору над плитою.

Стеля, стіни і кухонний гарнітур чорного кольору для асиметричної кухні? Це не тільки можливо реалізувати, але і результат виходить просто шикарний. Якби не світло підлогове покриття, цю кухню можна було б назвати тотально чорної. Але і в цьому випадку вона залишилася б розкішної, не без допомоги багаторівневої системи освітлення, яка просто необхідна в такому темному інтер’єрі.

Оформлення кухонного фартуха з допомогою плитки «метро» чорного кольору стало родзинкою на тлі деревних відтінків кухонних шаф. Завдяки вбудованій системі підсвічування, плитка сяє і постає перед нами вже не в глибокому чорному кольорі, а його «полегшеному» відтінку.

А ось ще один приклад оформлення кухонного фартуха з допомогою плитки чорного кольору, але на цей раз мозаїчного типу. У цій кухні-їдальні особливої уваги вартий також кухонний острів, не тільки його тотальний чорний тон став предметом інтересу, але і незвичайна конструкція та оздоблення.

Цей кухонний фартух пофарбований в чорний колір вологостійкою фарбою. На такій поверхні можна писати крейдою рецепти, залишати послання домочадцям або робити будь-які інші позначки – поверхня легко миється вологою губкою.

Меблі чорного кольору – розкішний вибір

Темні відтінки як колірне рішення для кухонних меблів – нерідкий випадок як в середовищі дизайнерів, так і серед замовників інтер’єрів. Чорні кухонні шафи виглядають розкішно, вносять в інтер’єр приміщення нотку драматизму, деякого декадансу. Але, наважуючись на замовлення меблів для кухонних гарнітурів в чорних тонах, важливо розуміти, що зусиль і часу на догляд за такими поверхнями знадобиться більше, ніж для їхніх світлих аналогів. Темні тони не прощають плям від води, відбитків пальців і інших видів забруднень, яких в рамках кухонного простору може бути чимало. Але сучасні матеріали для ламінування деревини і МДФ дозволяють застосування вологого прибирання без всяких наслідків для матеріалу.

Чорні класичні кухонні шафи на тлі світлої обробки стін і стелі виглядають розкішно, контрастно і презентабельно. У поєднанні з блискучими поверхнями побутової техніки та кухонних аксесуарів, чорний стіна виглядає гармонійно.

Застосування скляних і дзеркальних вставок для кухонних шафок – вдале дизайнерське рішення, здатне візуально полегшити сприйняття темних відтінків меблів, у випадку, якщо стіна досить великий. У цій кухні блискучі глянсові поверхні були використані ще й для облицювання кухонного фартуха. Відтінки мозаїчної плитки стали колірним містком між темрявою кухонних шаф і білизною стін.

Чорні абсолютно глухі кухонні шафи може дозволити собі тільки дійсно просторе приміщення, в рамках якого ці монолітні споруди будуть виглядати гармонійно.

Чорний колір шаф і підстави кухонного острова став контрастним рішенням для цієї кухні в білосніжній обробці. Приміщення виглядає свіжо і гармонійно не тільки завдяки контрастному, дозованому чорно-білому поєднанню, але і рясному висвітлення та активному використанню блискучих, дзеркальних і скляних елементів.

Сучасні кухонні гарнітури все частіше виконуються в ламинированном варіанті МДФ, глянсові поверхні яких розкішно виглядають на тлі світлої, матовою обробки.

Велика кількість дзеркальних і сталевих поверхонь, хромованих деталей і елементів кухонної техніки приглушує присутність чорного тону в якості основного колірного рішення для меблів. А велика кількість джерел штучного освітлення, відображених у всіх дзеркальних поверхнях, виводить кімнату на зовсім інший рівень зорового сприйняття.

Кухонні шафи, оформлені в чорному кольорі, чудово поєднуються зі світлим варіантом мармурової обробки кухонного фартуха і стільниць, але вимагають достатнього рівня освітлення при цьому.

У цьому просторому приміщенні, совмещающем зони кухні, їдальні і вітальні, чорний колір зовсім не тяжіє над інтер’єром, а виступає легким контрастом. Вдала комбінація чорного нижнього ярусу меблів з білим верхом кухонних шаф і столів, привнесла гармонію в цю затишну кухонну зону.

Чорний колір для стільниць кухонного острова і робочих поверхонь – досить часте колірне рішення дизайнерів. Подібні стільниці можуть бути виготовлені з каменю, як натурального, так і штучного, пластику та скла. Але останнім часом все більшим попитом починають користуватися еко-матеріали для виготовлення стільниць. Серед такої сировини – перероблений папір, спресована у кілька шарів під високим тиском з застосуванням смол не нафтового походження. Цей екологічно чистий і безпечний для людей і навколишнього середовища матеріал дозволяє виготовляти досить міцні, довговічні, стійкі до механічних пошкоджень стільниці. Їх поверхню легко переносить підвищену вологість, але є обмеження по жароміцності, адже в основі матеріалу, все ж, колишня папір і картон. Подібні стільниці випускаються в основному в чорному або білому варіанті, але виробники з кожним роком намагаються розширювати колірну палітру.

Ще один приклад використання чорного кольору для оформлення стільниці кухонного острова, але на цей раз в інтер’єрі зі стилістикою лофт в основі. На тлі червонуватих цегляних стін ансамбль з великих чорних підвісних ламп виглядає переконливо і крім основної функції освітлення, має і декоративну підґрунтя.

Темні стільниці відмінно виглядають і на тлі деревних відтінків, які були використані при виготовленні кухонних меблів і оформлення віконних прорізів.

Чорний дзеркальний кухонний острів значних розмірів став центром фокусування уваги в цій кухні-їдальні з величезною системою зберігання від стелі до підлоги у тому ж тотально чорному колірному виконанні, але з матовою, деревною фактурою.

Ще один кухонний острів чорного відтінку став центром фокусування уваги, але на цей раз завдяки розкішній люстрі з темного скла з рясним декором.

У цій просторій кухні не тільки ансамбль шаф представлений в чорних тонах, але і обідній стіл в зоні їдальні. Незважаючи на велику кількість темного кольору, приміщення не виглядає навантаженим, завдяки білосніжною обробці стін і стелі і світлої породі деревини, використаної для підлогового покриття та елементів додаткової меблювання.

Лаконічний і строгий дизайн цієї кухні в світлих тонах успішно прийняв чорний колір, як тло для заснування кухонного острова.

Поєднання чорного і білого кольорів стали основою концепції цієї кухні-їдальні-вітальні в стилі модерн. Гармонійні, дозовані комбінації лише двох відтінків дозволили створити дійсно цікавий і універсальний інтер’єр для всієї родини.

У цьому просторому приміщенні кухні-їдальні є на що подивитися, одна лише система зберігання кухонних шаф від підлоги до стелі чого вартий. Максимальне використання всього наданого під шафи простору дозволило створити справді місткий меблевий ансамбль, для отримання доступу до верхнього ярусу якого, необхідна драбина.

Кухонні меблі цього приміщення представлена в теплих пісочних відтінках і лише розбавлена чорними вставками. Оригінальним рішенням став чорний колір для місткого холодильника та іншої побутової техніки, необхідної на кухні.

Ця еклектична кухня-їдальня настільки різноманітна в своїх колірних рішеннях і багата на декор, що чорний колір кухонного гарнітура не відразу впадає в очі. Закриті шторками скляні вставки на дверцятах шаф, розбавляють темну гаму меблювання, а велика кількість декоративних елементів знімає напругу від присутності чорного кольору.

Чорні відтінки для маленької кухні

Відкинемо всі стереотипи і усталені думки щодо кухонних приміщень скромних розмірів. Так, маленька площа кухні може дозволити собі чорний колір і не згорнутися при цьому до розмірів невеликої комори. Але, безумовно, темні тони в маленьких приміщеннях треба застосовувати дозовано, в якості акцентів. Давайте на конкретних прикладах розглянемо варіанти впровадження чорних відтінків в кухню зі скромною площею.

У невеликій кухні використання чорного кольору можна перенести на нижній рівень, застосувавши його в обробці підлоги і на підставі кухонного острови або барной стійки. А світлої або навіть білосніжною панелі залишити обробку стелі і стін, розбавивши темними плямами віконних рам або карнизів для штор.

Світла обробка і білосніжні стільниці, чорні шафи і достаток природного та штучного освітлення – запорука успішності інтер’єру для невеликої кухні.

Навіть в невелику кухонну зону, представлену лише скромним островом з інтегрованою раковиною і набором побутової техніки, можна впровадити чорний колір цілком вдало.

В цьому зовсім крихітному приміщенні кухонної зони чорний відтінок виступив колірним рішенням для оформлення акцентной стіни. Поміщені на чорний фон годинник без циферблату, стають арт-об’єктом для кімнати скромних розмірів.

Тотально чорна стіна з такою ж системою зберігання, побутовою технікою та декором зустрічається з абсолютно чистою обробкою сусідній поверхні і світлої мармуровою стільницею, утворюючи цікавий образ ля кухні малих розмірів.

Чорний колір тільки для стільниць та елементів побутової техніки – таке концептуальне рішення для інтер’єру вузькою, невеликий кухні, яка потребувала світлому кольорі виборі для обробки і основний меблювання.

Чорний, білий і не тільки

Використання в інтер’єрі настільки контрастні кольори, як чорний і білий часто привертає інтеграцію ще одного, яскравого відтінку, наприклад червоного. В результаті виходять неймовірно динамічні, цікаві образи кухонних приміщень, сповнених драматизму, але е позбавлені комфорту і практичності.

Білий, чорний і червоний – три стовпи, на базі яких можна сконструювати цікавий і сучасний інтер’єр кухні. Велика кількість блискучих і глянсових поверхонь додало ще й нотку шику в дизайн кухонного простору.

Чорний, білий і фіолетовий – цікаве колірне рішення стало основою концепції цього дизайн-проекту невеликої кухні. Навіть невеликий простір фіолетового кольору, як акцентной стіни, привнесло різноманітність в чорно-білий інтер’єр кухонного приміщення.

Ще один варіант інтеграції яскравого кольору, на цей раз відтінку молодої трави, в чорно-білий дизайн кухонного простору. Оформлення кухонного фартуха з допомогою світло-зеленої плитки «метро» з білосніжною затіркою, стало центром фокусування уваги в цій сучасній кухні.

І знову зелений кухонний фартух, але в більш скромному виконанні і з допомогою мозаїчної керамічної плитки. Матові поверхні чорних шаф зустрічаються з білосніжним глянцем стільниць, утворюючи контрастне, але при цьому гармонійне сусідство.

Теги: Кухня, Чорний колір