Далеко не у всіх квартирах кімнати правильної геометричної форми. Як оформити вузьку спальню? Існує безліч дизайнерських методик і хитрощів, що дозволяють візуально змінити геометрію простору, створивши затишне і красиве приміщення. Розглянемо основні моменти.

Планування

План на папері допоможе грамотно розташувати всі предмети інтер’єру. Якщо площа вузької кімнати, крім спального місця, дозволяє поставити і інші меблі, то варто враховувати кілька простих правил:

 • не розставляйте предмети вздовж довгих стін, інакше і без того вузька спальня стане нагадувати коридор;
 • розстановка меблів буквою «П» — відмінний варіант для вузької дитячої спальні. В даному випадку весь функціонал буде зосереджений в одній зоні, а в іншій утворюється достатньо вільного простору;
 • у зовсім вузькій кімнаті оптимальним рішенням буде розташування предметів меблів у вигляді літери «Р»;
 • асиметричне розміщення і предмети різної висоти візуально розширюють приміщення.

Куди поставити ліжко

Кожен намагається вибрати максимально зручне ліжко. Тим не менш, у вузькій спальні її розміщення може виявитися проблематичним. У такій кімнаті краще встановити ліжко або вздовж, або впоперек довгої стіни. У другому випадку залишається досить вільного простору для інших меблів, але для двоспального ліжка тут важливо залишити прохід з обох сторін – по 80 см з кожного буде достатньо. Якщо для вас не проблема перелізти через сусіда, то можна залишити прохід лише з одного боку. Так, ви заощадите додатковий простір.

Хороше рішення для маленького приміщення – встановити ложі уздовж довгої стіни. Відмінно, якщо з боків залишиться місце для проходів, але тоді розташувати інші предмети інтер’єру може зробити проблематичним.

Крім стандартних рішень, ліжко також може бути встановлена в ніші, за перегородками і ширмами. Однозначно, вибір місця розташування ліжка в невеликій вузькій кімнатці – це завжди компроміс між функціональністю і зручністю.

Дизайн вузької спальні: що радять професіонали?

Правильний дизайн допоможе зробити кімнату не лише затишною і красивою, але і візуально розширити її. Тут важливу роль грає колірне рішення та інші хитрощі дизайнерів, слідуючи яким можна досягти приголомшливого результату:

 • комбінуйте теплі і холодні відтінки. Короткі фарбуйте стіни в теплі тони, наприклад, теракотовий, персиковий; а довгі – холодні, такі як блакитний, білий, світлий бузковий та інші;
 • використовуйте яскраву деталь. Відмінна ідея – акцентувати увагу на широких смугах. Так, якщо вікно розташоване на короткій стіні, його можна декорувати шторами з горизонтальними смугами;

 • уникайте вертикальних смуг і малюнків: вони зроблять кімнату ще;
 • відмовтеся від усього зайвого, не захаращуйте і без того вузьке приміщення шафами та іншої масивними меблями;

 • повісьте дзеркало на одній з довгих стін – це візуально розширить межі кімнати;

 • якщо обклеїти одну стіну правильними фотошпалерами, це може істотно оптимізувати простір;
 • продумайте освітлення: у вузькому приміщенні необхідно організувати кілька джерел. Не захаращуйте віконний отвір. Велика кількість сонячного світла зробить спальню просторіше.

Комфортний інтер’єр

Безумовно, головний елемент будь-якої спальні – це ліжко. Але часом, без таких предметів, як шафа, комод, туалетний столик не кожен може обійтися. І навіть робочий стіл зі стільцем для деяких є важливим елементом облаштування спальні. При грамотному підході у вузькій кімнаті можуть гармонійно розташуватися необхідні предмети. У цьому випадку варто віддати перевагу багатофункціональної меблів:

 • можна об’єднати туалетний та робочий стіл – сучасні виробники випускають багато цікавих варіантів «2 в 1». Для економії площі сюди ж можна включити і приліжкову тумбочку;
 • навісний робочий стіл займе зовсім небагато місця, а після завершення роботи його можна буде легко прибрати;
 • не поміщаються біля ліжка і тумбочки зі світильниками? Оптимальним рішенням в цьому випадку буде облаштування над узголів’ям полиці зі світильниками або підсвічуванням.

Зонування вузької спальні

У вузькій довгій спальні можна сміливо використовувати прийоми зонування. Розмежування простору з допомогою ширми, перегородки, невеликого столика, дивана – відмінний варіант вирішення проблеми вузького приміщення.

Немає можливості використовувати кардинальні методи поділу простору – спробуйте умовні, з допомогою килима або контрастною обробки підлоги.

Краще не використовувати суцільні перегородки від стелі до підлоги. Це може істотно затемнити кімнату.

Дизайн вузької спальні в хрущовці: інші прийоми, які можна використовувати

Скрасити надмірну витягнутість приміщення допоможуть елементи квадратної форми, такі як пуфик, килим, стіл, люстра або картини. Намагайтеся уникати прямокутних форм.

Ліжко може бути встановлена на спеціальному подіумі, який, крім естетичної функції, може виконувати практичну роль шафи для зберігання потрібних речей.

Пофарбувавши стіни в різні тони, можна істотно виправити геометрію простору – відвернути погляд від однієї з довгих стін, візуально розширивши межі приміщення.

Що стосується настінних покриттів, сміливо використовуйте шпалери з дрібним малюнком, ромбами. Горизонтальна смуга розширить кімнату, але опустить стелю.

Залиште білим стеля – це візуально підніме його.

Використовуйте овальні, круглі килими або кілька компактних килимків. Підлогове покриття з поперечним візерунком зробить геометрію вузької кімнати більш правильною.

Масивні шафи можна замінити невеликими стелажами або ящиками під ліжком.

Якщо ви вважаєте, що в спальні, крім розкішного ложе, не повинно бути зайвих предметів, сміливо займайте ліжком вільну площу. Достатньо залишити невеликий прохід і місце для тумбочки. Ідеальний варіант для витягнутої кімнати – кругла ліжко.

Сподіваємося, ця стаття допоможе вам красиво і комфортно облаштувати вузьку спальню.

Теги: Спальня