Фундамент пальово гвинтовий своїми руками. Гвинтові палі

Гвинтові палі — один з дешевих способів звести фундамент будинку

Останнім часом широку популярність у населення завоювали гвинтові палі. Побудований будинок на пальовому фундаменті з гвинтових опор обійдеться забудовнику значно дешевше, ніж зведення житла на будь-якому іншому підставі.

Враховуючи високу економічність, простоту установки в будь-яких грунтах, крім скелястих підстав, гвинтові палі все частіше використовують в приватному будівництві.

Гвинтову стійку виготовляють в заводських умовах. Опора складається з декількох сталевих елементів:

 • опорна труба;
 • наконечник;
 • гвинт.

Опорна труба

Основна частина опори являє собою сталеву трубу. Її діаметр залежить від того, на яке навантаження розрахована гвинтова паля. Справжня таблиця показує, де і як застосовують гвинтові опори певного діаметру:

Наконечник опори

Наконечник опори являє собою литий або суцільнозварний сталевий конус.

Від того, наскільки якісно зроблений кінець гвинтової опори, залежить швидкість її занурення в грунт до проектної позначки.

Неякісно зварений конус при зануренні гвинтової стійки може зруйнуватися.

Внаслідок цього опору доводиться міняти на іншу палю.

На будівництві невеликих споруд і парканів застосовують палі зі скошеним кінцем. Зрізаний під кутом 45 градусів кінець стійки заварюють сталевим листом овальної форми.

Гвинт

Зазвичай гвинтові палі мають на загостреному кінці дві лопаті

Гвинт стовбура складається з 2-х лопатей. Розмір лопатей прямо пропорційний величині діаметра стовбура. У деяких випадках до труби приварюють 3 лопаті. Це, звичайно, викликає деякі труднощі в зануренні палі, але значно збільшують її несучу здатність.

Для швидкого зведення пальового фундаменту своїми руками краю лопатей обточують шліфувальною машинкою. Загострені краї гвинта значно полегшують входження опори в грунт.

Ростверк на металевих гвинтових стійках монтують з різних матеріалів в залежності від виду будови. Це можуть бути сполучні елементи з бруса, металевого швелера або куточка. Залізобетонні балки, приварені своїми заставними деталями до опорних майданчиків гвинтових паль, утворюють надійне фундаментне підставу для двоповерхових будинків. Детальніше про застосування гвинтових паль дивіться в цьому

Пристрій високої наземної частини фундаменту дозволить зробити високий цоколь. Це захистить будинок від сезонних затоплень місцевості і проникнення вогкості всередину приміщень.

Гвинтові палі своїми руками. Виготовлення гвинтових паль своїми руками

Виготовляємо палі самі

Фундамент є основною частиною будь-якої будови, тому дуже важливо правильно вибрати тип підстави. На стійкому грунті можна облаштовувати фундамент будь-якого типу, а рухливі і схильні до сезонного пученію грунту вимагають більш міцної основи для будови. Фундамент на гвинтових палях – це ідеальне рішення для будівництва будівель на рухомих грунтах, в районах з переважанням низької температури повітря, в місцях з високим рівнем грунтових вод.

Переваги пальового фундаменту

Фундамент на гвинтових палях користується великою популярністю в індивідуальному будівництві завдяки головним перевагам:

 • будівництво на будь-якому грунті. Глибоке загвинчування палі в грунт дозволяє зводити будівлі на всіх типах грунту, включаючи заболочену місцевість, де зведення фундаменту іншого типу неможливо. Виняток становлять тільки скельні ділянки, на яких загвинчування паль вважається досить важким.
 • мінімум земляних робіт. Для облаштування пальово-гвинтового фундаменту не потрібно проводити виїмку грунту, рити котлован або траншею. Це дозволяє заощадити на вивезенні зайвого грунту з будівельної ділянки.
 • зведення підстави в будь-який час року. Мінімальні земляні роботи дозволяють облаштовувати фундамент палі незалежно від сезону.
 • висока несуча здатність. Палі монтуються нижче рівня промерзання грунту, чим забезпечується міцність фундаменту в будь-яких умовах. Навіть при сезонному русі грунту конструкція зберігає свою цілісність.
 • простий і швидкий монтаж. Установку елементів пальового фундаменту може виконувати людина, яка не має будівельного досвіду. При цьому підстава зводиться в найкоротші терміни, найчастіше на весь процес йде 2-3 дня.

Вкручування гвинтових паль своїми руками. Ручний монтаж

Загвинчування гвинтових паль вручну-простий і досить ефективний спосіб установки. Можна заощадити на спецтехніці і домогтися порівнянних за якістю результатів. Ручна методика дозволяє контролювати кут нахилу стрижня і величину крутного моменту, що вказує на щільність грунтового пласта, в який вклинюються гвинтові палі.

традиційним пристосуванням для закручування гвинтовий палі своїми руками є монтажний оголовок, що розміщується на верхньому торці. Для фіксації оголовка використовуються штирі, що проходять крізь технологічний отвір. До оголовка приварюється два хомута, в які робочі, безпосередньо зайняті вкручуванням, вставляють важелі (підійдуть обрізки товстостінної труби). В принципі, це весь потрібний інструмент. Для більш точного вимірювання кута нахилу також можна використовувати вертикальний рівень.

Послідовність ручного монтажу:

 1. попереднє буріння свердловини на глибину 50 сентиментів. Її діаметр повинен бути на 10 сентиментів менше, ніж у лопатей, приварених на гвинтові палі;
 2. вертикальне позиціонування, установка важелів;
 3. безпосередньо закручування стрижня. Два працівника передають крутний момент за допомогою важелів, третій стежить за кутом нахилу.

Ручний спосіб має свої обмеження: стрижні можуть бути закручені на глибину до 3 метрів. До того ж для виконання роботи буде потрібно досить багато простору, що робітники могли використовувати довгі важелі.

Монтаж пальово гвинтового фундаменту. Розрахунок фундаменту на палях

Пристрій будь-якого фундаменту завжди починається з розрахунку. В першу чергу необхідно провести інженерно-геологічні вишукування на глибині не менше 5 метрів нижче проектованої глибини закладення нижньої частини палі. Ця умова є обов’язковим, однак, далеко не всі його дотримуються.

Таку геодезичну «розвідку» можна замовити у спеціалізується фірми. Правда, коштувати вона буде, швидше за все, не дешево. Якщо знайти фахівців не виходить або не по кишені, то можна розпитати скільки і які гвинтові палі під будинок використовували сусіди на своїх ділянках, так як склад грунту там приблизно такий же, як і на вашій ділянці. Фахівцям же багато про грунт розповість сам процес угвинчування.

Сучасний двоповерховий будинок з газобетону на гвинтових палях

Розрахунок і проектування гвинтових фундаментів повинен здійснюється відповідно до сп 50-102-2003 “проектування і пристрій пальових фундаментів”. Фахівці повинні розрахувати несучу здатність фундаменту щодо основних поєднань навантажень і впливів. В результаті ви будете знати, наприклад, скільки потрібно гвинтових паль на будинок 6х8 виконаний з певних матеріалів.

При цьому слід врахувати, що формула для розрахунку несучої здатності гвинтовий палі відповідно до параметрів грунту, з сп 50-102-2003, дає неабияк занижене значення. В результаті кількість паль, яке виходить в розрахунках, в кілька разів перевищує потрібне в дійсності. Проектувальників даний факт не хвилює, але для замовника це неприйнятно з фінансових міркувань.

Тому розрахунок фундаменту часто роблять спрощеним методом, виходячи з приблизних даних про грунт, приблизну вагу будови і характеристик гвинтових паль. Так на схемі нижче видно,скільки потрібно гвинтових паль на будинок 6х6 виконаний з дерева.

Відео гвинтові палі своїми руками поодинці