Синій колір в інтер’єрі – явище досить поширене. Дуже часто відтінки небесних і морських просторів застосовують у створенні інтер’єрів для спалень, ванних кімнат і віталень. А ось для кухонь він не настільки популярний. Чому ж так? Адже це благородний розкішний колір, за допомогою якого можна створити строгу і в той же час комфортну атмосферу у такій важливій для людей кімнаті? Мабуть, причина в тому, що для створення гармонійного інтер’єру кухні в синіх тонах слід врахувати цілий ряд важливих нюансів. Саме про те, як розподілити колір, яку підібрати меблі і техніку, щоб кухня стала затишною і позитивною і піде мова.

Синій колір в інтер’єрі

Кожна людина, яка думає про ремонт своєї кухні, стикається з масою питань, які часом приводять у глухий кут. Щоб цього не сталося, все потрібно відповідати по порядку. Однак, як показує практика, не завжди вдається все продумати заздалегідь, особливо якщо робити ремонт власними руками. Це тільки у професіоналів так гарно виходить все продумати аж до того, де будуть розташовані вазочки і тарілочки. А ось новачкові в цій справі складно визначитися навіть зі стилем інтер’єру.

Говорячи про синьому кольорі для кухні потрібно сказати, що його яскраві та насичені відтінки ідеально будуть виглядати в сучасних напрямках дизайну, таких як модерн, арт-деко або хай тек. А ось для класики, краще віддати перевагу приглушеним і ніжним тонам. Поєднання ніжно-блакитного, насиченого синього та білого кольорів будуть добре виглядати в інтер’єрі стилізованому під сільський, або як його ще називають стиль кантрі.

Варіанти оформлення синьою кухні

Існує три найпоширеніших дизайнерських прийоми, які використовуються при створенні інтер’єрів з насиченими кольорами:

Яскраві стіни і нейтральна меблі – ідеальний варіант для тих, хто любить зміни. Саме в цьому варіанті для зміни обстановки при наступному ремонті достатньо буде лише перефарбувати стіни в інший колір. Це можуть бути повністю пофарбовані або обклеєні стіни в насиченому синьому кольорі або одна з вільних стін, біля якої стане обідній стіл. Цікавими на кухні будуть і високі панелі насиченого небесного відтінку, тематика яких буде підтримуватися стільницями або плиткою на робочій стіні.Меблі насичених кольорів і більш спокійна оздоблення поверхонь – це альтернативний варіант. І як показує практика, багато вибирають саме його. Зараз в меблевих магазинах досить великий вибір кухонних гарнітурів з самими різними відтінками синього кольору, починаючи від майже чорного до ніжно-блакитного.

Меблі можуть бути виконані в одному кольорі, а може бути комбінована з нейтральними кольорами, які потрібно буде підтримати якимись додатковими елементами. Це може бути ідентичний колір стін або стелі, природно, якщо компаньйон синього – світлий колір. Якщо ж у комбінації використані темні тони, то досить буде декількох декоративних елементів і аксесуарів.

Кольорові акценти в спокійній обстановці можуть стати компромісом для тих, хто не хоче бачити сильно виражених контрастів на своїй кухні. У такому інтер’єрі можна використовувати ніжні відтінки синяви в обробці стін стелі або самої меблів, доповнені яскравими фарбами у вигляді аксесуарів, посуду або текстилю.

Однак треба сказати, що навіть невеликі акценти можуть бути настільки яскравими і насиченими, що зададуть тон всьому приміщенню. Хороший приклад того яскраво-синя стільниця на білій кухні або крісла в обідній зоні в блакитному кольорі.

Оригінально буде виглядати і синій кухонний модуль під назвою острів, колір якого слід підтримати, наприклад, невеликими вставками на основному гарнітурі або оббивкою стільців.

Компаньйони синіх відтінків

Монохромність – не кращий варіант для будь-якого інтер’єру. Тому, щоб кухня була цікавою синій колір потрібно розбавити. Для цієї мети ідеально підійде білий або колір слонової кістки. Завдяки такій комбінації приміщення наповниться світлом і буде здаватися просторіше. Якщо ж хочеться створити неповторний дизайн, то в оформлення кухні можна додати чорний, сірий і коричневий колір. З синіми відтінками також ідеально будуть поєднуватися салатовий, червоний, помаранчевий, насичений зелений і всі кольори натурального дерева. Однак дизайни з буйством фарб на любителя і якщо все-таки переважніше спокійна атмосфера, то нейтральний білий – це те, що потрібно.

На закінчення слід зазначити, що умиротворення синього кольору внесе в приміщення атмосферу розслаблення, комфорту і спокою. Це колір настільки багатогранний, що одночасно з затишком подарує прохолоду і освіжить загальну картину вашої улюбленої квартири.

Теги: Кухня, Синій колір