В даний час все рідше можна зустріти ванну кімнату, в якій не було б душовою. Якщо приміщення для прийняття водних процедур має зовсім скромні розміри, то господарі швидше відмовляться від установки ванни, ніж позбудуться душа. Динамічний ритм сучасного життя все більше підштовхує нас до досить швидким (але при цьому частим) гігієнічним процедурам, ніж розслабленому лежання у ванні з піною. Ідеальним варіантом, безумовно, є ванна кімната, яка в змозі вмістити весь набір життєво важливих сегментів для водних процедур і санітарно-гігієнічних дій.

При плануванні ремонту або реконструкції у ванній кімнаті, важливо пам’ятати, що простір біля душа потребує особливої обробці. Це місце піддається підвищеному впливу вологи і температурних перепадів, саме поверхні душової кабіни або відсіку з душем вам доведеться мити частіше інших. Виходячи з цих відомостей та керуючись особистими уподобаннями, фінансовими можливостями і розмірами ванної кімнати можна вибирати обробку для здійснення ремонту.

Оздоблювальні матеріали для ванної кімнати

Говорити про різноманіття оздоблювальних матеріалів, якими сповнені будівельні і господарські магазини, на сьогоднішній день безглуздо. Очевидно, що асортимент матеріалів для оздоблення поверхонь, ванної кімнати може задовольнити домовласників з будь-яким розміром гаманця і смаковими уподобаннями. Розберемо докладніше способи облицювання поверхонь ванних кімнат в цілому і душових просторів зокрема.

Плитка керамічна

Один з найпопулярніших, раціональних і практичних способів обробки поверхонь у ванній кімнаті і особливо площин душових – облицювання з допомогою керамічної плитки.

Серед очевидних плюсів цього виду оздоблювальних матеріалів можна виділити:

 • міцність;
 • відносна довговічність;
 • висока термостійкість;
 • вологостійкість;
 • простота у догляді;
 • недорога вартість;
 • широкий спектр колірної палітри;
 • можливість використання матеріалу з малюнком, орнаментом;
 • безпека для людини і навколишнього середовища;
 • не схильна до вигорання забарвлення;
 • спокійно реагує на вплив хімічними речовинами з невеликим вмістом кислот або лугів.

В мінуси можна додати наступні критерії:

 • неможливість швидко змінити обстановку ванної кімнати;
 • складність монтажу (для успішної облицювання необхідно звернутися до професіонала);
 • відносна дорожнеча, як самого матеріалу, так і послуг з його монтажу;
 • підходить для облицювання не всякої поверхні;
 • шви між плиткою потребують особливого догляду для довговічної служби без втрати первинного зовнішнього вигляду;
 • інтер’єр ванної може виглядати холодним, якщо обробка поверхонь повністю виконаний з допомогою керамічної плитки.


Один з найпопулярніших і став вже традиційним видів керамічного матеріалу – плитка «метро». Спочатку, прямокутні плашки застосовувалися для облицювання стін метрополітену (звідки і назва) і викладалися у вигляді цегляної кладки. З часом мода на плитку «метро» (а в нашій країні часто зустрічається назва «кабанчик») перейшла з громадських місць в житлові приміщення, і зміцнює свої позиції і по сей день. В залежності від ваших уподобань можна вибрати матовий або глянсовий вид виконання плитки, з рівною поверхнею або скошеною кромкою. Облицьовуючи стіни, ви можете використовувати затірку в тон плитці або застосувати контрастне поєднання, розташовувати плашки традиційним способом горизонтально або застосувати вертикальну кладку, зовнішній вигляд приміщення при цьому виходить найрізноманітнішим.

Керамічна плитка з легкістю може імітувати дерев’яні або кам’яні поверхні. У вас є можливість вибрати облицювання ванної кімнати в будь-якому стилі, колірному і фактурному рішенні.

Бактеріологічна чистота керамічної плитки, яка використовується для облицювання стін, обумовлена лише ступенем забруднення самої поверхні і частотою виробленої прибирання приміщення. На кераміці хвороботворні бактерії і плісняві грибки не приживаються, їх можна помітити тільки в разі присутності нальоту або іншого стороннього забруднення. Для запобігання подібних забруднень досить просто промивати кахель з допомогою спеціальних миючих засобів, яких у продажу достатньо і вартість їх невелика.

На відміну від самого матеріалу керамічної плитки, шви між елементами облицювання – це улюблене місце збору пилу, бруду і плесневелых мікробів. В результаті затирка між плиткою може змінити свій колір і зовнішній вигляд буквально за 1,5-2 роки. Тому необхідно періодично мити затірку і обробляти спеціальним антисептиком.

Мозаїчна плитка

Який прийшов до нас з глибокої давнини матеріал для художніх зображень став відмінним способом обробки будь-яких поверхонь багатьох утилітарних і житлових приміщень. Керамічна, скляна, пластикова, дзеркальна і металева мозаїка здатна прикрасити інтер’єр будь-якої ванної кімнати. Різноманіття забарвлень. Розмірів і форм дає можливість не тільки обробити складні поверхні, але і висловити власну фантазію в рамках ванної кімнати чи санвузла.

Крім всіх, властивих керамічній плитці позитивних якостей, мозаїка володіє ще рядом особливих властивостей:

 • можливість створення художніх зображень;
 • відмінно підходить для прикраси, оздоблення окремих сегментів, зонування і окантовки простору;
 • облицювання поверхонь будь-якої складності – опуклі і закруглені форми, ніші, арки і всілякі поглиблення;
 • приклеювати можна до будь-яких поверхонь – бетон, штукатурка, дерево, метал, акрил, кераміка;
 • скляна мозаїка набагато довговічніше звичайної керамічної плитки.

Серед невеликої кількості негативних рис можна відзначити:

 • досить висока для середньостатистичного росіянина ціна;
 • висока вартість послуг професіоналів монтажу.

Подібний малюнок оформлення поверхонь за допомогою мозаїчної плитки називається піксельною, він полюбився дизайнерам і домовласникам у всьому світі. Подібний монтаж не вимагає дотримання чіткого малюнка, але при цьому є цікавим способом інтегрування в облицьовування площин ванної кімнати різних відтінків одного кольору.

Дзеркальна, фактурна, мозаїка, виконана в техніці кахлів — асортимент оздоблювальних матеріалів сучасних будівельних магазинів повний всілякими варіантами, все залежить лише від ваших смакових переваг і бюджету на ремонт ванної кімнати.

Однотонна мозаїка у вигляді невеликих квадратних або прямокутних чіпів відмінно виглядає спільно з білосніжною затіркою.

Керамограніт

Це керамічна плитка, але з посиленими якостями міцності і довговічності. Зазвичай такий обробний матеріал використовуються в якості підлогового покриття, але нерідко можна зустріти ванну кімнату, в якій стіни душової або біля ванни облицьовані керамогранітом.

Керамограніт володіє всіма позитивними і негативними якостями керамічної плитки, але на відміну від настінного матеріалу, на нього можна кидати важкі предмети і не боятися тріщин і сколів.

Керамограніт, так само як і керамічна плитка для настінного облицювання, представлений в широкому спектрі колірних рішень, випускається з малюнком і орнаментом, може володіти різною фактурою, імітувати кам’яні або дерев’яні поверхні.

Цікавим варіантом інтер’єру ванної кімнати з душовою може стати комбінування обробки світлої вологостійкої штукатурки і темного керамограніта (для площин з підвищеною вологістю).

Догляд за плиткою з керамограніту схожий з процесом очищення керамічної плитки, ви можете використовувати для обох видів обробки одні очищаючі засоби.

З облицюванням з керамограніта, також необхідно бути дуже уважними до очищення і обробці і затирки швів між плитками. Знову ж на допомогу вам будуть антисептики, які застосовуються як для обробки керамічної, так і мозаїчної поверхні з затіркою.

Мармур для обробки душовою

Один з найбільш міцних і довговічних матеріалів – натуральний камінь. Безумовно, фаворитом серед природних облицювальних матеріалів є мармур. Цей благородний і красивий камінь здатний додати розкоші і елегантності будь-якого інтер’єру ванної кімнати.

Серед очевидних недоліків облицювальної плитки з мармуру можна назвати дуже високу ціну, особливо якщо говорити про природному матеріалі, а не про його штучний аналог. Робота по обробці поверхонь також обходиться недешево, мармур не терпить неточностей при різанні, необхідно спеціальне обладнання та клей для кам’яних пластин. Саме тому при використанні мармурової плитки в інтер’єрі е намагаються застосувати у найбільш вологих місцях – поверхні душовою, фартух над раковиною і ванною.

У зв’язку з тим, що мармур — неймовірно міцний і довговічний матеріал, що його часто використовують в якості підлогового покриття і для виготовлення стільниць для раковин. Падіння гострих, тяжких предметів йому не страшно, а ось подряпини на мармурі з’являтися можуть. Комусь подобається патина, яка з часом утворюється на мармурових поверхнях і надає приміщенню більш благородний вигляд з відтінком старовини. Для деяких домовласників подібні відбитки часу неприйнятні і в цьому випадку шліфування мармуру і натирання спеціальними військами і спреями зможе допомогти. Ці маніпуляції з мармуровими поверхнями ви зможете зробити самостійно у разі, якщо на камені немає глибоких подряпин або навіть тріщин.В іншому випадку може знадобитися спеціальне обладнання для шліфування мармуру.

Для кого-то довговічність мармурового облицювання виявляється безумовним плюсом, адже такий ремонт виконується не просто на роки. Він може переходити від покоління до покоління (якщо за поверхнями буде належний догляд, звичайно). Для інших домовласників довгий термін амортизації натурального каменю може стати причиною відмови від цього матеріалу через відсутність можливості зміни обстановки через 3-4 роки. В цьому випадку має сенс розглянути варіант використання штучного каменю, який зовні відмінно імітує натуральний матеріал, але поступається йому в міцності і довговічності.

Мармурова плитка «метро» — такий традиційний, як і використання кам’яного облицювання стін, спосіб облагородити всю ванну кімнату або простір кабіни.

Комбінування облицювальних плиток

Завдяки поєднанню різних облицювальних матеріалів, можна створити дійсно цікаву обробку не тільки простору душовою, але і всієї ванної кімнати.

За допомогою яскравої мозаїчної плитки можна створити ефектну окантовку периметра душовою або всього приміщення, оформити ніші або простір навколо дзеркала. На тлі світлої керамічної плитки яскраві плями окантовки виглядають найбільш виграшно.

Пластик для оздоблення поверхонь у ванній кімнаті

Один з найбільш економічно вигідних та легенів з точки зору монтажу матеріалів для облицювання стін ванної або душової – пластикові панелі. Зазвичай – це панелі ПВХ з ламінованим поверхнями.

Подібну облицювання ви можете зробити самі, інструменти, які вам знадобляться, напевно, є у кожного господаря, а невелика тренування дозволить досить швидко «набити руку» на подібній обробці. Ще одні плюсом пластикових панелей є їх невибагливість в догляді — очищення миючими засобами звичайного складу.

Очевидним плюсом пластикової обробки вважається багатство кольорових рішень, можливість використання матеріалу з малюнком і орнаментом. Це чудова можливість за невеликі кошти привнести в інтер’єр ванної кімнати яскравості, індивідуальності і персоналізувати образ приміщення.

Серед мінусів пластикових покриттів хотілося б відзначити його не екологічність. Виробники панелей ПВХ з кожним роком намагаються знизити відсоток токсичності, якої мають практично всі моделі даного обробного матеріалу.

Також до мінусів даного покриття поверхонь можна віднести відсутність повітрообміну, стіни, облицьовані пластиком «не дихають».

Декоративна (фактурна) штукатурка

Це найбільш рідкісний спосіб оздоблення поверхонь у ванній кімнаті. Він полягає в покриття всіх або тільки деяких стін за допомогою вологостійкої штукатурки.

Серед очевидних плюсів можна відзначити можливість самостійно (за наявності певних будівельних навичок) провести обробку. Також приємно радує невисока вартість такого ремонту і можливість швидкої зміни обстановки, швидкої амортизації оздоблювального матеріалу.

До мінусів обробки за допомогою декоративної штукатурки можна віднести недовговічність матеріалу, залежність від температурних перепадів і схильність до утворення конденсату.

Що стосується колірних рішень, то обробка стін за допомогою фактурної штукатурки, як правило, надає вам можливість вибору лише у однотонному варіанті. У цій ванній кімнаті гри кольору вдалося домогтися за рахунок монтажу світлодіодного підсвічування. Відмінності відтінків вдається досягти також за допомогою глибоких рельєфів поверхонь.

Душова в мансардному приміщенні

Часто домовласники, у яких є асиметричне простір мансарди або горища, облаштовують там ванну кімнату з душем. У разі приміщення з сильним скосом стелі, логічним буде розташування душовою у місці з найбільшою висотою приміщення, що залишився простір можна використовувати для встановлення ванни, унітазу, біде або невисоких систем зберігання.

При оформленні площин душовою краще використовувати комбіновану облицювання. На рівних симетричних поверхнях покласти керамічну плитку або керамограніт, а в місцях з сильним скосом – мозаїку, таки чином ви зможете заощадити на матеріалі.

Для невеликих асиметричних мансардних приміщень, безумовно, світла палітра краще. Білосніжна оздоблення візуально розширить простір і не стане фокусувати увагу на нерівностях приміщення.

У цьому просторому горищному просторі стійка з душем стала не тільки геометричним центром, але і фокусування уваги. Світла обробка ванної кімнати контрастує з темним відтінком мозаїчної плитки.

Контрастний інтер’єр в чорно-білих тонах став родзинкою цієї невеликої ванної кімнати, розташувалася на горищі. Обробка пластиковими панелями зі сталевою окантовкою привнесла в інтер’єр елемент індивідуальності.

Це, безумовно, не горищний простір, але, погодьтеся, теж незвичайне місце для облаштування душової. Подібні дизайнерські прийоми найчастіше застосовуються в стилі лофт, коли загальна просторе приміщення не розділяється за допомогою стін, а відбувається лише умовне зонування простору. Але й сучасний стиль зі своїм прагненням до практичному, але оригінального мінімалізму може виражатися у таких конструкціях душових міні-кімнат, які розташовані прямо в коридорі.

Теги: Ванна кімната