Дача – це мрія більшості городян, які втомилися від постійної метушні мегаполісу. Дача – можливість вирватися на природу для повної єдності з нею, а також шанс провести час зі своєю сім’єю на пікніку або за шашликами. Купити земельну ділянку неважко, але для цього комфортного відпочинку необхідно зайнятися будівництвом будиночка.

Зараз зовсім не обов’язково ганятися за престижними будинками, споруджуючи палац, адже здивувати зараз цим складно. Набагато цікавіше створити невеликий, але затишний і атмосферне будиночок, їхати з якого не захочеться. Ретельно попрацювавши над створенням та оформленням дачного будинку, можна спорудити місце для фізичного і морального відпочинку. Побудувавши дачний будинок своїми руками, можна втілити в ньому всі свої дитячі мрії і фантазії по створенню ідеального місця відпочинку.

Вибір оптимального місця

Якщо зайнятися будівництвом будинку на земельній ділянці, то необхідно дотримуватися загальноприйнятих правил забудови, тому не варто поспішати рити котлован для фундаменту раніше часу. Згідно з правовим актам будинок повинен розташовуватися у відповідності з такими вимогами розташування:

 • не ближче п’яти метрів від вулиці;
 • не менше трьох метрів від проїжджої частини;
 • відстань до сусідньої будови – 3 і більше метрів.

Тепер потрібно приблизно подивитися, що вийде, так як за цим слід ретельно стежити. Якщо місце будівництва припав на низину, то потрібно шукати альтернативний варіант, так як в ямі ставити будинок не можна. Поставивши будинок в низині можна приректи його на постійні затоплення від талих і дощових вод. В ідеальному випадку потрібно знайти місце на пагорбі, краще всього в північно-західній стороні земельної ділянки. Якщо рельєф місцевості рівний, то доведеться споруджувати дренажну систему.

Варіанти успішних проектів

Можна побудувати невеликий будиночок, однак це не означає, що він буде не комфортним. Маючи в розпорядження невелику площу можна вміти правильно нею розпорядитися таким чином, щоб усі необхідні кімнати були присутні в будівлі. Веранда – один з обов’язкових атрибутів дачного будинку, адже там сім’я буде проводити всі свої посиденьки.

Найпопулярнішим варіантом дачного будиночка є одноповерховий будинок з горищем. Цей варіант вже давно перевірений часом і має подальшу перспективу розвиток. З допомогою горища можна відмовитися від споруди додаткових господарських будівель. До будинків такого типу часто прилаштовують відкриті тераси, на яких можна чудово провести час влітку, облаштувавши їх як столові на свіжому повітрі.

Побудувавши мансарду можна збільшити корисну площу будиночка, при цьому не треба будівництво другого поверху, вистачить того, що дах буде модифікована і трохи піднята вгору. В такому випадку краще всього спальні розташувати на другому поверсі, а перший залишити під кухню і вітальню.

шикарная дача сборного типа

Також оптимальним варіантом буде будиночок в стилі хай-тек. Актуальною залишається тема з будинками-близнюками. На земельній ділянці ставляться два будиночка, один з яких є зменшеною копією другого. Такі будинки особливо популярні для тих, хто любить відпочивати великою компанією, адже можна меншу частину віддати під гостей, при цьому, не обмежуючи один одного.

Дачний будиночок з бруса

Відмінний варіант для будівництва дачного будиночка, оскільки це економічно вигідно, крім цього при будівництві такої споруди не потрібні глобальні оздоблювальні роботи. Крім того, він буде екологічно чистим, а значить всередині нього завжди буде комфортно. Однак, незважаючи на це, є істотний недолік – складність будівництва. Саме тому навряд чи вийде побудувати його самостійно, доведеться вдатися до допомоги професійних будівельників.

Кам’яний дачний будинок

Дачний будиночок, побудований з каменю – непосильне розкіш. Природно, що це самий міцний і довговічний варіант, однак він же і самий дорогий. Вартий він того чи ні вирішувати тільки тому, хто бажає зайнятися будівництвом особистого дачного будиночка для відпочинку всією сім’єю. Як матеріал може використовуватися:

 • цегла;
 • газо – і пінобетонні блоки;
 • ракушняк;
 • природний камінь.

Самостійно і швидко побудувати такий будинок практично неможливо. Якщо не затягувати будівництво на десятки років, залишивши на ділянці незрозуміле споруда, то слід звернутися до фахівців (мулярам), які зроблять роботу за господаря в рази швидше.

Збірна конструкція

Останнім часом ці будиночки перестали бути непривабливими і нудними, адже тепер виробники пропонують оригінальні архітектурні будови на один або два поверхи з поліпшеним плануванням. Будувати такий будинок – одне задоволення. По факту це оригінальний і великий конструктор, збирати який легко, а спеціальні навички і знання не потрібні.

Позитивним моментом стане, що тут вже передбачені системи комунікації, включаючи:

 • електропроводку;
 • системи вентиляції і кондиціонування;
 • водопровід.

Завдяки цьому новачок уникає різних помилок, що були б можливі і зможе побудувати будинок своїми руками. Також тут є вбудовані:

 • кухня;
 • ванна;
 • кімната для відпочинку.

Завдяки тому, що тут є електрика та опалення, використання будиночка можливо навіть взимку. Наповнивши будинок необхідною сантехнікою та меблями, можна сміливо в нього переїжджати і жити в будь-який зручний час або ж на постійній основі.

Каркасний будинок

Каркасні дачні будиночки є малобюджетним варіантом, який можна побудувати самостійно. Технологія будівництва проста, а значить, можна впоратися самому. Хоча, іноді все ж доведеться задіяти ще пару вільних рук, але для цього не треба наймати спеціалістів, достатньо попросити про допомогу 1-2 друзів. Якщо розпочати будівництво з головою, то вже через 2-3 тижні будиночок буде повністю готовий.

оригинальный двухэтажный каркасный дом

Будівництво каркасного будинку своїми руками

Фундамент

Якщо він був залитий минулими господарями, то пощастило і залишається лише скорегувати необхідний периметр за стовпчастої технології. Колишній фундамент потрібно захистити, для цього потрібно навколо нього вирити траншею на глибину півметра і нанести на стінки фундаменту гідроізоляційний склад, а потім обкласти його гидростеклоизолом.

Якщо фундамент закладається з нуля, то необхідно ділянку для будівництва очистити від родючого грунту, перемістивши його на місто, щоб використовувати раціональним чином. Замість землі треба засипати пісок, після чого можна копати рів, заливаючи його необхідним матеріалом. Застиглий фундамент потрібно гідроізолювати і покрити гидростеклоизолом. Для цокольного перекриття у фундаменті робляться отвори для анкерів зі шпильками (9-12 штук). Цоколь потрібно робити з цегли, висота його становить 1 метр.

Після того, як етап з фундаментом буде пройдено, необхідно зайнятися складанням цокольного перекриття, найкраще це робити за схемою «платформа», що виконується з брусів або дерев’яних балок.

Стіни і їх висновок

Стіни збираються на поверхні готового підлоги, модулі потрібно фіксувати до нижньої частини брусковой обв’язки. Каркасні стіни досить габаритні, тому краще не встановлювати їх самостійно, а попросити допомоги товаришів, щоб зробити це колективно. Загальний час монтажу всіх стін будиночка – 1 тиждень. Тут головне правильно з’єднати кутові зони з поперечними обвязками і надійно зафіксувати їх шипами або скобами. Після того, як стіни були поставлені, необхідно зайнятися зміцненням каркаса за допомогою розкосів і підкосів, що відіграє не малу роль.

Дах

Конструкція даху каркасного будинку полягає в кроквяної системи і покрівельної частини, до складу другої включають:

 • чорнове покриття;
 • шари паро – та гідроізоляції;
 • декоративне покриття.

Кроквяну систему треба збирати за ретельно розробленим проектом, висота горища – 1,5 метра. Оптимальна форма покрівлі – 4-ох скатна, час встановлення даху – 5-7 днів.

Обшивка стін

Каркас будинку потрібно обшити дюймової дошкою. Для того, щоб надати конструкції додаткової надійності частина обшивки кріпитися під кутом. Більш дорогий варіант – використання замість дощок цементно-стружкових плит. Обшивальні роботи слід починати з фасаду, продовжувати бічними стінами і завершувати задньою частиною будинку.

Після цього йдуть завершальні роботи по екстер’єру дачного будиночка, які включають в себе:

 • покрівлю;
 • виведення труб і димарів;
 • монтаж конькового аератора;
 • облицювання і декор стін;
 • фіксація облицювальних панелей.

Якщо поставити перед собою ціль і стрімко до неї йти, то вже через 3-4 тижні можна буде милуватися своєю готовою роботою у вигляді власного дачного будиночка, побудованого своїми руками. Тепер же можна зайнятися внутрішніми роботами та наповненням інтер’єру на свій смак. Тут можна втілити всі свої ідеї та бажання, наповнивши будиночок оригінальними меблями, стильними декоративними речами та іншими речами, що здадуться необхідними.

Теги: Дача